Pierścień tłokowy rotacyjnej Tri Lobique

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Pascal HA Pham
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1461
Rejestracja: 30/01/06, 14:56
Lokalizacja: soleil
x 25

Re: Rotary Tri Lobic Piston Rotary Machine




przez Pascal HA Pham » 21/02/17, 09:46

Remundo napisał:dziękuję Pascal za ten piękny prototyp,

wyraźnie widzimy działanie krzywki z jej „2 ścieżkami” połączonymi małym ukośnym rowkiem: umożliwia to aktywowanie siatki naprzemiennie otwartej lub zamkniętej w odniesieniu do przepływu przepływu.


Oui!
dla tych, którzy chcieliby zagłębić się w obliczenia związane z tą maszyną: najciekawszy punkt kątowy cyklu maszyny dotyczący momentu obrotowego i chwilowej wydajności, w zależności od prędkości płynu, gęstości płynu i cyklicznych różnic między powierzchnie w grze.
TPGEOP
sytuacja przy Pi/2 cyklu maszynowego
DSCN8187.JPG

DSCN3554.JPG

DSCN3684.JPG

A+
2 x
Wszystko wokół mojej pracy, pełnych filmów w internecie:
https://www.google.fr/webhp?source=sear ... 80&bih=672
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16131
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5244

Re: Rotary Tri Lobic Piston Rotary Machine




przez Remundo » 03/03/17, 21:24

Nowości do zapowiedzi sykomorskie luty marzec 2017 r

1) TPGEOP firmy Pascal HA PHAM z funkcjonalnym prototypem
Obraz

2) Niektóre komunikaty Stowarzyszenia Negawatt na temat transformacji energetycznej
1 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Pascal HA Pham
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1461
Rejestracja: 30/01/06, 14:56
Lokalizacja: soleil
x 25

Re: Rotary Tri Lobic Piston Rotary Machine




przez Pascal HA Pham » 05/03/19, 12:38

Witam,

et

Nowa opatentowana turbina do wiatrów katabatycznych
Wczoraj silny wiatr....SUPER!
Wprawiłem moją TPGEOP (wielofunkcyjną turbinę z oknem w stanie przeciwstawnym) w zamieszanie: działa cudownie.

NOTATKA OPERACYJNA:
Dwie ruchome siatki – zwane „OKNA” – są trwale umieszczone po obu stronach 2 obrotowych ramion masowych.

2 bramy przesuwne są sterowane przez tę samą boczną krzywkę. Kamera sekwencyjnie otwiera „okno” i jednocześnie zamyka przeciwne.

Dalej o 180° następuje odwrotność.
Zmiany stanu następuje przy ustawieniu zespołu obrotowego w pozycji poziomej (maszyna tnie pod wiatr).

90° Dalej:
zespół przechodzi pionowo, moment obrotowy jest maksymalny: płyn (tutaj wietrznie) przepływa laminarnie przez otwarte okno (to na dole), punkty aerodynamiczne angażują się w wiatr; i uderza gwałtownie w zamknięte okno u góry, które stało się szczelne (oczyszczając powierzchnie), powodując znaczną różnicę w oporze pomiędzy 2 diametralnie przeciwległymi oknami: powstaje moment obrotowy silnika i dopóki wieje silny wiatr, maszyna pracuje energicznie.

Maszyna tego typu (zgłoszona do opatentowania) jest w stanie przetrawić słynne wiatry katabatyczne, których prędkość na biegunie południowym może osiągnąć 400 km/h.
Obecnie żaden inny silnik wiatrowy nie jest w stanie wytrzymać takich prędkości wiatru.

Mój wielki żal? Biegun południowy jest zbyt daleko, aby w ogóle umieścić tam tę interesującą koncepcję

Moja wielka satysfakcja?
ZANUROWANA W RZECE MASZYNA IDEALNIE kręci się i jeszcze lepiej zakotwiczona jest w dnie koryta rzeki.

Niektóre parametry:
- masa wirująca demonstratora osiąga obecnie prawie 10 kgp po dodaniu całego „sprzętu”.
- wymiar całkowity planu podwójnego = 60 cm x 21 cm
- wymiar każdego okna: szerokość = 20 cm długość = 20 cm wysokość = 5 cm
- krzywka jest wykonana ze stali nierdzewnej
- 2 ramiona są również wykonane ze stali nierdzewnej
- okna wykonane są z blachy AU4G w części przesuwnej, 2 części stałe z lamelami zostały obrobione w modułach radiatora „ogólnego użytku” z wytłaczanego aluminium
2 x
Wszystko wokół mojej pracy, pełnych filmów w internecie:

https://www.google.fr/webhp?source=sear ... 80&bih=672
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16131
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5244

Re: Rotary Tri Lobic Piston Rotary Machine




przez Remundo » 06/03/19, 18:47

Hi Pascal,

jesteś zawsze na wietrze! 8)
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 180