Użytkownicy „[Bot]”

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Użytkownicy „[Bot]”




przez Grelinette » 25/02/16, 21:18

Dobry wieczór wszystkim,
Eksplorując zakamarki nowego serwisu o tematyce ekonologicznej, zajrzałem do sekcji „Kto jest online?”.
Wielu „gości” ma słowo [Bot], na przykład „Google [Bot]”.

Czemu to odpowiada?... i do czego służy?...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Odp .: Użytkownicy „[Bot]”




przez Christophe » 25/02/16, 21:23

Dobre pytanie, dziękuję, że pytasz.

Są to po prostu pająki (= roboty indeksujące, roboty eksploracyjne...) wyszukiwarek... ze specyfikacją niektórych z nich, np. Google Image...

Ponieważ była duża migracja, są tam 24 godziny na dobę, aby wszystko ponownie zindeksować: myślę, że sytuacja się uspokoi w ciągu 24 lub 1 miesięcy…

2 tygodnie po migracji nadal brakuje 80% obrazów w pliku. forum w Google Image... więc jest trochę pracy z ponownym indeksowaniem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
f6gia_88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/09/09, 14:20
Lokalizacja: Wogezy

Odp .: Użytkownicy „[Bot]”




przez f6gia_88 » 26/02/16, 11:41

Dodatkowe informacje
Te roboty łączące witryny kilka razy dziennie prowadzą do błędu w zliczaniu liczby odwiedzających i zniekształcają statystyki. Osobiście zidentyfikowałem do trzydziestu, co również powoduje niepotrzebne zajęcie dostępnej przepustowości.
przyjaźnie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Odp .: Użytkownicy „[Bot]”




przez Christophe » 26/02/16, 11:48

Nie z nowym forum dokładnie: BOTy są wyłączone z widoków

Nie są one również liczone w innych narzędziach statystycznych, chyba że używasz statystyk tylko dla adresu IP bez żadnego filtrowania, jak Webalizer, który skanuje surowe logi Apache (ale nikt nie używał tego przez co najmniej rok 2002, aby uzyskać wiarygodne statystyki!).

Nie bardzo rozumiem: przepustowość wykorzystywana przez boty wydaje Ci się przeszkadzać? Chcesz mieć witrynę, która nie jest indeksowana? Ta przepustowość jest niestety niekompresowalna... A Google (bardziej niż inne) dobrze to optymalizuje (inne są znacznie bardziej niezdarne)... Możemy nawet zdefiniować opóźnienie indeksowania w plikach robots...
1 x
Avatar de l'utilisateur
f6gia_88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/09/09, 14:20
Lokalizacja: Wogezy

Odp .: Użytkownicy „[Bot]”




przez f6gia_88 » 10/03/16, 18:35

Witaj Christophe
Czytałem cię dziś po południu na stronie Fabrice’a, cześć!
Cóż, tak, ale nie, nie przeszkadza mi przepustowość, ale licznik odwiedzin na serwerze programu, zdałem sobie sprawę, że ponad 50% ruchu było generowane przez boty i że wykluczając je według ich adresów IP lub grup adresów IP, nie zajęło 8 dni, aby wrócić z innymi polami IP. Serwer nie jest widoczny dla użytkowników, mają oni do niego dostęp jedynie poprzez udostępnione im linki....
przyjaźnie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Odp .: Użytkownicy „[Bot]”




przez Christophe » 10/03/16, 19:51

strona Fabrice'a? To co?
Nie bardzo rozumiem sens reszty Twojej wiadomości...
0 x
Avatar de l'utilisateur
f6gia_88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/09/09, 14:20
Lokalizacja: Wogezy

Odp .: Użytkownicy „[Bot]”




przez f6gia_88 » 12/03/16, 18:54

Fabrice Nicolini na planecie bez wizy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Odp .: Użytkownicy „[Bot]”




przez Christophe » 12/03/16, 19:00

Ej, masz link??
0 x
Avatar de l'utilisateur
f6gia_88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/09/09, 14:20
Lokalizacja: Wogezy

Odp .: Użytkownicy „[Bot]”




przez f6gia_88 » 26/03/16, 14:56

http://fabrice-nicolino.com

Oto strona, o której mowa, były redaktor Charlie Hebdo do spraw ekologicznych. Bilety znajdują się tam.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228