magazynowania energii grawitacji

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez sicetaitsimple » 08/01/18, 10:49

chatelot16 napisał:widzimy http://www.rte-france.com/fr/eco2mix/donnees-de-marche że cena elektryczności zmienia się każdego dnia w znacznie większym stopniu, więc jeśli stopnie są używane prawidłowo, muszą codziennie pompować i turbinować z maksymalną mocą! ale kroki są za małe… gdyby były wystarczające, nie byłoby tak dużej zmienności cen energii elektrycznej

i


Oto cały paradoks! Bo gdyby było ich więcej (STEP), to faktycznie byłoby mniejsze zróżnicowanie cen prądu, a co za tym idzie, straciłyby na rentowności!

Oto co napisałem dwie strony wcześniej:

"Jest to zamieszanie, które często pojawia się, gdy mówimy o magazynowaniu energii elektrycznej. Wartością jest świadczona usługa, a nie tylko ilość, którą można przechowywać, która z konieczności będzie ograniczona, chyba że masz nieskończone kieszenie.
A im bardziej wzrasta ilość, tym bardziej spada wartość, wiadomość dla tych, którzy powiedzieliby „jak zrobić miejsce do przechowywania”.
"
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez Gaston » 08/01/18, 11:20

sicetaitsimple napisał:"Jest to zamieszanie, które często pojawia się, gdy mówimy o magazynowaniu energii elektrycznej. Wartością jest świadczona usługa, a nie tylko ilość, którą można przechowywać, która z konieczności będzie ograniczona, chyba że masz nieskończone kieszenie.
A im bardziej wzrasta ilość, tym bardziej spada wartość, wiadomość dla tych, którzy powiedzieliby „jak zrobić miejsce do przechowywania”.
"
Cała niejasność polega na tym, czy tę „wartość” należy oceniać wyłącznie w pieniądzu (w kontekście społeczeństwa kapitalistycznego), czy też w „użyteczności społecznej” (zanieczyszczenia nie emitowane przez inne elektrownie, ropa lub gaz nie kupowany od zagranicznych producentów, . .....

Niektóre inwestycje mogą być społecznie opłacalne, a jednocześnie przynosić straty księgowe (podobnie jak edukacja, szpitale czy policja : Mrgreen: ).
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez sicetaitsimple » 08/01/18, 11:31

Gaston napisał:
sicetaitsimple napisał:"Jest to zamieszanie, które często pojawia się, gdy mówimy o magazynowaniu energii elektrycznej. Wartością jest świadczona usługa, a nie tylko ilość, którą można przechowywać, która z konieczności będzie ograniczona, chyba że masz nieskończone kieszenie.
A im bardziej wzrasta ilość, tym bardziej spada wartość, wiadomość dla tych, którzy powiedzieliby „jak zrobić miejsce do przechowywania”.
"
Cała niejasność polega na tym, czy tę „wartość” należy oceniać wyłącznie w pieniądzu (w kontekście społeczeństwa kapitalistycznego), czy też w „użyteczności społecznej” (zanieczyszczenia nie emitowane przez inne elektrownie, ropa lub gaz nie kupowany od zagranicznych producentów, . .....

Niektóre inwestycje mogą być społecznie opłacalne, a jednocześnie przynosić straty księgowe (podobnie jak edukacja, szpitale czy policja : Mrgreen: ).


Tak, edukacja, szpitale, policja,...

Ale tutaj mówimy o inwestycjach przemysłowych, od których na ogół inwestujący oczekuje określonego zwrotu finansowego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez Gaston » 08/01/18, 11:41

sicetaitsimple napisał:Ale tutaj mówimy o inwestycjach przemysłowych, od których na ogół inwestujący oczekuje określonego zwrotu finansowego.
Bo tak zdecydowaliśmy.
Moglibyśmy sprywatyzować szpitale i policję, ale (jeszcze) tego nie robimy.
Czy prywatyzacja energetyki była konieczna i obowiązkowa, czy też można było uwzględnić inne cele niż finansowe? :?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez sicetaitsimple » 08/01/18, 11:45

Gaston napisał:Czy prywatyzacja energetyki była konieczna i obowiązkowa, czy też można było uwzględnić inne cele niż finansowe? :?


To świetne pytanie, ale jestem przyzwyczajony do problemu nie pisania historii na nowo i przyjmowania sytuacji początkowej taką, jaka jest.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez Gaston » 08/01/18, 11:50

sicetaitsimple napisał:To świetne pytanie, ale jestem przyzwyczajony do problemu nie pisania historii na nowo i przyjmowania sytuacji początkowej taką, jaka jest.
Kiedy powstrzymujemy się od kwestionowania obecnej sytuacji, nie zawsze istnieje (dobre) rozwiązanie. : Mrgreen:
1 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez lilian07 » 10/01/18, 15:31

Tak, ale tam, z odnawialnymi źródłami energii, jesteśmy w rzeczywistości gospodarczej, więc w prawdziwym życiu z załamującymi się cenami… nadal musimy zrozumieć i chcieć (polityka), że musimy zmienić sposób, w jaki korzystamy z energii prostymi środkami. Tam, gdzie pilotowaliśmy produkcję mniej więcej na żądanie, musimy kontynuować i jednocześnie pilotować konsumpcję i produkcję. Przy gwałtownym spadku cen energii odnawialnej, jej zwiększonej wydajności w połączeniu ze spadającymi cenami magazynowania… Nie przywiązuję dużej wagi do prognozy miksu energetycznego. Musimy zelektryfikować wszystko we Francji i Europie i przejść przed 2040 r. do 90% energii ze źródeł odnawialnych (dziś realistyczne, w tym z przerwami). W tym sensie optymistyczne prognozy udziału OZE w zużyciu energii elektrycznej i dla mnie przekroczyły i będą znacznie większe niż oczekiwano....
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez Bardal » 10/01/18, 20:35

lilian07 napisał:Tak, ale tam, z odnawialnymi źródłami energii, jesteśmy w rzeczywistości gospodarczej, więc w prawdziwym życiu z załamującymi się cenami… nadal musimy zrozumieć i chcieć (polityka), że musimy zmienić sposób, w jaki korzystamy z energii prostymi środkami. Tam, gdzie pilotowaliśmy produkcję mniej więcej na żądanie, musimy kontynuować i jednocześnie pilotować konsumpcję i produkcję. Przy gwałtownym spadku cen energii odnawialnej, jej zwiększonej wydajności w połączeniu ze spadającymi cenami magazynowania… Nie przywiązuję dużej wagi do prognozy miksu energetycznego. Musimy zelektryfikować wszystko we Francji i Europie i przejść przed 2040 r. do 90% energii ze źródeł odnawialnych (dziś realistyczne, w tym z przerwami). W tym sensie optymistyczne prognozy udziału OZE w zużyciu energii elektrycznej i dla mnie przekroczyły i będą znacznie większe niż oczekiwano....


Chcę tej świetlanej przyszłości...

Ale w dniu, w którym Niemcy znacznie obniżyły dotacje na fotowoltaikę, inwestycje w PV natychmiast spadły o 90%… spadek cen czy nie… Gdybyśmy jutro żyli w „prawdziwym życiu” wolnej niezakłóconej konkurencji, zobaczylibyśmy, co to wszystko daje .
Jeśli chodzi o spadek cen pamięci masowej, to nie bardzo rozumiem, o czym mówimy…

Tymczasem waga nowych odnawialnych źródeł energii w Niemczech waży mniej niż 25% (elektryczność, a nie energia zużyta), pomimo zainwestowanych 400 miliardów euro, a we Francji ledwie osiągamy 6%, pomimo zainwestowanych kilkudziesięciu miliardów i absolutnego priorytet dla energii odnawialnej w sieci...

To powiedziawszy, prawdopodobnie jestem dobrze opłacany przez lobby nuk-edf...
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez lilian07 » 10/01/18, 21:23

Myślę, że energetyka jądrowa pomoże energii odnawialnej w okresie przejściowym, ale już to widzimy, pomimo niezrównanego współczynnika obciążenia jądrowego, widzimy, że energia odnawialna konkuruje bezpośrednio z tą ostatnią, bez sztuczek iw bardzo akceptowalnych okresach, które odpowiadają działalności człowieka.
W przyszłości energia jądrowa będzie kosztować więcej, a cena produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych gwałtownie spada. Magazynowanie (w szczególności akumulatorów), które jest podstawą systemu produkcyjnego, spada nawet szybciej niż jakikolwiek inny rozwój technologii produkcji i wydajności systemu (głównie fotowoltaika i energetyka wiatrowa).
W tym tempie moglibyśmy sobie wyobrazić ceny Kwh tak niskie, że żadne zasoby kopalne nie mogłyby z nimi walczyć (90% czasu…).
Myślę nawet, że moglibyśmy zobaczyć koszt elektrycznej Kwh zbliżający się do 1 centa na długo przed 2030 rokiem.
Połączenie inteligentnego zarządzania całą energią (produkcją i zużyciem) z bardzo niską ceną magazynowania (wybuch pojazdu elektrycznego pomaga...) odbiorców (ogrzewanie, sprzęt AGD, przemysł, samochód itp.) nieuchronnie obniżą cenę Kwh.
Okaże się, za jaką ekologiczną cenę i w jakim stopniu to wszystko zmieni bogactwo ręki.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez sicetaitsimple » 10/01/18, 21:41

lilian07 napisał:Myślę nawet, że moglibyśmy zobaczyć koszt elektrycznej Kwh zbliżający się do 1 centa na długo przed 2030 rokiem.


O jakich kWh mówisz? Na produkcję, transport, transport i dystrybucję, dystrybucję i opodatkowanie, produkcję własną i magazynowanie (i opodatkowanie)?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 276