VMC prosty do podwójnego przepływu VMC: porty wylotowe?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

VMC prosty do podwójnego przepływu VMC: porty wylotowe?




przez NLC » 03/02/16, 11:04

Witam wszystkich, w naszym projekcie budowlanym budowniczy kosztował jednokierunkowy VMC w swojej ocenie, ale ponieważ to ja będę robił energię elektryczną dla domu, myślę, że wolałbym wybrać dwukierunkową VMC.

Za kilka dni tynkarz zacznie interweniować, więc muszę przygotować grunt i zacząć badać położenie punktów odciągowych i dostawczych.

W przypadku otworów wentylacyjnych planuję umieścić trochę w łazience na parterze, WC na parterze, kuchni, łazience na podłodze i WC na podłodze.

Nagle zastanawiałem się, ile punktów sprzedaży i ich idealne lokalizacje. Wiedząc, że podejrzewam, że nie powinny znajdować się w pobliżu otworów wentylacyjnych;)

Zamieszczam plany domów w przesłaniu, które należy wykonać
Ostatnio edytowane przez NLC 03 / 02 / 16, 11: 17, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 03/02/16, 11:12

Parter:

Obraz

Podłoga:

Obraz


Czy idealnie jest umieścić gniazdko w każdym pokoju?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/02/16, 13:10

Hi nlc,

Mam te same pytania.

Na tej stronie:
http://vmc.ooreka.fr/fiche/voir/66977/b ... -de-sa-vmc

Mówią, że muszą być umieszczone z otworami wyciągowymi na wysokości: "ponieważ tam gromadzi się gorące, wilgotne powietrze"

Właśnie nie, wydaje mi się, że gorące i wilgotne powietrze jest cięższy w domu, więc powinniśmy postawić te otwory na ziemi?

Specyficzna stała suchego powietrza:
R_s = 287,06 J kg-1 K-1
+ specyficzna stała pary wodnej
R_v = 461 J kg-1 K-1

= „X”, które zależy od ciśnienia atmosferycznego w miejscu, w którym się znajdujesz

Poza tym pracuję nad systemem, który używałby konwekcji bez VMC, Madame wcale ich nie lubi ^^

Ponieważ wilgotne powietrze jest ciepłe, wydaje się cięższe, nie jest wygrywane.
Ostatnio edytowane przez Obamot 03 / 02 / 16, 13: 33, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 03/02/16, 13:26

W przypadku otworów wentylacyjnych nie ma problemu, nie będę szukać południa do 14, będzie na suficie łazienki / kuchni / pralni.

Zastanawiałem się nad portami wyładowczymi, ale myślę, że po prostu umieszczę po jednym w każdym pokoju i 2 w salonie, ponieważ jest duży
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/02/16, 13:32

Należy upewnić się, że wloty powietrza umożliwiają przepływ odpowiadający otworom wylotowym, w przeciwnym razie istnieje ryzyko depresji.

Ale do pozycjonowania już nie wiem. Zawsze wydawało się dziwne, aby umieścić je na wierzchu. Ponieważ w tym przypadku gorące i bardziej suche powietrze jest odprowadzane, a gorące i wilgotne powietrze pozostaje poniżej!

Więc moja intuicja podpowiada mi, żebym położył usta na ziemi na ziemi ... bez względu na to, gdzie. co najwyżej w łazience (wciąż jest pralnia)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 313