Związek między sanitacją na miejscu a zbiorową

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
div.eko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/02/16, 21:47

Związek między sanitacją na miejscu a zbiorową




przez div.eko » 02/02/16, 22:26

Witam,

Jestem w trakcie projektowania mojego ekologicznego i niezależnego projektu mieszkaniowego zarówno pod względem energetycznym, jak i pod względem wody i uzdatniania wody i dlaczego nie pewnego dnia pod względem odpadów (jeśli to możliwe)...

Jeśli przyjdę do ciebie dzisiaj, to bardziej konkretnie chodzi o wodę, a zwłaszcza warunki sanitarne, poszperałem trochę w sieci i oprócz pewnych informacji na temat środków (stacja mikro laguny… nic innego?), nie mogę znaleźć niczego konkretnego o współistnieniu ze zbiorową siecią wsi...

Mówiąc prościej, jeśli zbieram wodę deszczową uzdatnianą różnymi procesami i oczyszczam własną instalacją ścieki, które a priori trafią na moją ziemię; Czy jestem całkowicie niezależny od kolektywnej sieci? Czy mogę całkowicie się rozłączyć? czy muszę coś płacić gminie lub wspólnocie gminy...

Z góry dziękuję ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 02/02/16, 22:47

Wydaje mi się, że słyszałem, że jeśli twój dom jest obsługiwany przez zbiorową sieć sanitarną, masz OBOWIĄZEK podłączenia się do niej.
Czytałem o osiedlu, które powstało bez sieci zbiorczej, a więc kanalizacji indywidualnej… kilka lat później zmiana gminy, budowa oczyszczalni ścieków => obowiązek podłączenia się do niej przez wszystkich, nawet jeśli ich indywidualna instalacje były zgodne ze standardami i ostatni

Więc technicznie możesz: płacisz i podłączasz się do sieci zbiorowej, nawet jeśli w rzeczywistości ścieki trafią do twojego indywidualnego systemu.
oprócz tego :
- zostaniesz wyjętym spod prawa
- zapłacisz za połączenie, z którego nie będziesz korzystać
- nadal będziesz płacić podatki sanitarne za usługę, z której nie będziesz korzystać.

Nie wiem czy gra jest warta świeczki.
0 x
div.eko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/02/16, 21:47




przez div.eko » 02/02/16, 23:06

Merci wlać TA réponse.

Mam nadzieję, że to nie do końca prawda ><" (być może te osiedle były wyposażone w szamba a nie mikrostacje itp? ) bo chciałbym jak najwięcej niezależności a przynajmniej iluzji niezależności ^^

Z drugiej strony, nie rozumiem cię, kiedy mówisz, że byłbym wyjęty spod prawa?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/02/16, 00:01

tak się mówi: jak jest sieć, wszystko ma kanalizację, to podłączenie jest obowiązkowe

ale podłączenie do wodociągu nie jest obowiązkowe… wystarczy nie płacić za to, żeby zostało odcięte: to właśnie przydarzyło mi się kilkanaście lat temu z ważnych powodów trudności finansowe…więc ja postawić zbiorniki napełnione przy dachach i działa tak dobrze, że nawet jeśli teraz nie mam już żadnych problemów finansowych to woda która spada z nieba bardzo mi odpowiada

do oczyszczania, wokół domu nie ma sieci... Mam pełny oczko wodne i kanalizację, klasyczna instalacja sprzed 30 lat

ale mam projekt systemu oczyszczania metodą mikroflokulacji, który umożliwia wytwarzanie wody użytkowej z bardzo brudnej wody i zajmuje jeszcze mniej miejsca niż mikrostacje, które nie są tak mikrostacje, co nawet uważam za bardzo uciążliwe i bardzo drogi

trochę normalne jest zakazanie studzienek i studzienek kanalizacyjnych, gdy jest kanalizacja, bo studzienka studzienkowa nie jest dobrym rozwiązaniem

ale nie możemy zabronić tym, którzy tworzą dobry system oczyszczania, oczyszczania wody, aby używali jej do podlewania!

nie możemy też zakazać korzystania z wody deszczowej… a ponieważ usługi sanitarne są opłacane ze zużycia wody, jeśli zużywamy tylko wodę deszczową, nie pozostaje nic innego, jak zapłacić za usługi sanitarne!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 03/02/16, 08:47

Cóż, to jasne... Jeśli sieć kanalizacyjna przebiega w pobliżu twojego domu, jest to obowiązkowe połączenie....
Na wodę deszczową... Jego zastosowanie jest regulowane. Teksty, na które natknąłem się w czasie, gdy montowałem swój zbiornik rekuperacyjny, były bardzo jasne na ten temat:
Podlewanie + mycie podłóg i to było (z pamięci) wszystko... Nie było nawet prawa do zasilania spłuczki z... Do tego potrzebne było fizyczne rozdzielenie sieci...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy




przez tigrou_838 » 03/02/16, 10:51

Witam najlepiej zapytać w gminie i gminie.

w domu budowa oczyszczalni dwa lata temu, więc po kilku spotkaniach na wsi obowiązek podłączenia do sieci kanalizacyjnej, a więc demontaż przyłącza szamba i jego rozprowadzenie, przekierowanie i podłączenie na rurze, która idzie do kanałem, a wszystko idzie jedną rurą w kierunku stacji.

obowiązek uczynić to w ciągu dwóch lat.

na szczęście po wielu poszukiwaniach na mojej działce znalazłem rurę odprowadzającą wodę deszczową, która już poszła do kanalizacji, więc wykopałem 5 metrów i 80 cm głębokości, położyłem rurę pcv 100mm ze spadkiem 2cm/m plus właz, mocowanie na starą rurę i zaślepkę dla wejść i wyjść studzienki.

Wszystko zrobiłem sam, więc nic nie płacę, tylko sprzęt.

zgodnie z mailem otrzymanym od gminy, powinienem był zlecić opróżnienie dołu przez wyspecjalizowaną firmę, właśnie napełniłem go wodą deszczową i już nie mogę go dotknąć, nie ma zapachu i czysta woda, wystarczy sprawdzić raz w roku.

A+

Tigrou
0 x
div.eko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/02/16, 21:47




przez div.eko » 03/02/16, 11:51

ok no cóż wszystko co czytam naprawdę mnie nie zachwyca :( to naprawdę nieudolne, jeśli sam sprzątam swoją flotę i środkami równie skutecznymi, jeśli nie większymi niż wiejska stacja, nie widzę sensu podłączania się do sieci… Cel jest przede wszystkim żeby móc wykorzystać deszczówkę na dowolny cel, bo nic bym nie odsyłał do sieci i nawiasem mówiąc nie płacić za kanalizację czy różne abonamenty.

Poza tym czegoś nie rozumiem, wyczytałem tu jest na stronach rządowych, że możemy oprócz zastosowań zewnętrznych wykorzystać deszczówkę do spłukiwania toalet i pralek (z zastrzeżeniem warunków)... Ale z drugiej strony jest zakazano odprowadzania wód opadowych do sieci zbiorczej.
Więc jeśli dobrze rozumiem, mamy prawo, ale nie mamy prawa....

Rzeczywiście skończyłbym na wizycie w ratuszu, ale wszystko co piszesz nie daje mi nadziei.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 03/02/16, 12:09

Mam nawet przypadek w mojej rodzinie, który idzie dalej… Mój brat i jego nowy dom.
Mając zadeklarowaną studnię i uznając, że cena podłączenia do sieci wodociągowej jest wygórowana... Nie podłączył i nie zainstalował pompy zasilającej dom. Ponieważ nie ma kanalizacji, miał zainstalowaną "mikrostację", która została sprawdzona przy oddaniu do użytku...
Wciąż odmawiający podłączenia do sieci wodociągowej został skontrolowany przez DDAS i zawieszono mu zasiłki rodzinne (bo nie było gwarancji, że dostarcza wodę pitną swoim dzieciom)… Musiał walczyć jak szaleniec przez kilka miesięcy, aby odzyskać swoje prawa... Nadal nie jest podłączony do sieci... A biorąc pod uwagę to, czym zasila go jego zasilanie, nie ma zamiaru tego robić...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy




przez tigrou_838 » 03/02/16, 13:55

Cześć i tak, wiem, radości wynikające z przepisów sanitarnych.

ale bądź ostrożny, zgodnie z nowymi przepisami, jeśli nie chcesz podłączyć się do sieci, musisz raz w roku przejść przez wyspecjalizowaną firmę do weryfikacji, a więc zapłacić, kiedy musiałem szukać odłączenia od sieci zbyt dobrej dla wody pitnej, jak również do urządzeń sanitarnych, cena firm była trzykrotnością ceny mojej konsumpcji all-inclusive, idź coś wymyślić.


we Francji w przypadku wody deszczowej masz prawo wpuszczać wodę deszczową do domu na co chcesz, z filtracją, która jest dobra z wyjątkiem picia i tylko w domu i ogrodzie, a nie w sieci i z obowiązkiem zainstalowania odłącznika nigdy nie mieszaj wody z sieci i wody deszczowej.

w domu zostawiłem to tak, ale płaciłem coraz mniej i zużywałem coraz więcej wody deszczowej i więcej ogrzewania słonecznego.

Ze 180m3 10 lat temu zszedłem do 35m3 w tej chwili i ciągle muszę coś kombinować, żeby zejść jeszcze niżej.

Myśląc, że cena urządzeń sanitarnych i wszystkie podatki są liczone od ceny wm3 zużycia, to dziwne, obniżam konsumpcję, ale cena jest zawsze taka sama, bo coraz więcej podatków.

ps: to prawdziwy problem przepisów zależnych od gminy, wspólnoty gmin i prawa, które może się zmieniać z miejsca na miejsce.

A+

Tigrou
0 x
div.eko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/02/16, 21:47




przez div.eko » 03/02/16, 14:37

O rozliczeniu rocznym też to wyczytałem, wysoka taryfa ma ewidentnie na celu przepchnięcie łącza... a skoro taka zasada istnieje to dobrze, że w zasadzie możemy odmówić przyłącza... lub nie ^^

Najgorsze jest to, że ta niejasność i sprzeczne z nią zasady z pewnością często prowadzą do bezlitosnego odprowadzania wykorzystanych wód opadowych do sieci zbiorczej....

W każdym razie wydaje mi się, że to ciężka walka, by nie być zależnym od tych wszystkich półprywatnych interesów, które warzyją tyle samo gówna, co pieniędzy ^^ ....
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127