Twoje doświadczenie w renowacji energii

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Eliot75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/10/15, 10:14

Twoje doświadczenie w renowacji energii




przez Eliot75 » 27/10/15, 10:24

Witam,

Obecnie współpracuję z kilkoma francuskimi przedsiębiorcami i jesteśmy zainteresowani renowacją energetyczną. Staramy się zrozumieć główne trudności napotykane przy podejmowaniu prac remontowych/energooszczędnych w domu. Staramy się lepiej zrozumieć te trudności, aby stworzyć innowacyjną i skuteczną usługę.

Dlatego zwracamy się do Ciebie o opinię na ten temat: nie wahaj się podzielić z nami dobrymi lub złymi niespodziankami, które mogłeś mieć podczas pracy w domu, a także wszelkimi przeszkodami, które mogły zniechęcić do podjęcia tej pracy. Naszym celem jest opracowanie rozwiązania, które działa dla Ciebie!
Nie wahaj się odpowiedzieć bezpośrednio na forum

Dziękujemy!

Eliot.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 09/11/15, 18:14

To, co sprawia, że ​​dziś niechętnie korzystam z firmy, to brak powagi połowy z nich. Współpracowały ze mną 4 firmy:
Instalator fotowoltaiki (jestem w sądzie), firma murarska (wady, wykonane prace i dostawy niezgodne z kosztorysami na fakturze) która oczywiście zbankrutowała (sąd gospodarczy podaje mi przyczynę zadłużenia na podstawie ekspertyzy ale ja nie zapłacą, bo to nie jest priorytet), stolarz podwykonawca murarza (musiałem wyregulować zamknięcia wnęki, która się nie domykała) i inżynier ogrzewania, który zamontował mi wkład (wreszcie dobra robota) .
U teściowej ani hydraulik, ani elektryk, ani hydraulik nie dokończyli prac. Po zebraniu 2/3 kosztorysu wyjechali na inne stanowiska. A ponieważ moja teściowa nie ma pieniędzy na podjęcie działań... Straciła nawet pomoc, którą powinna była otrzymać od ANAH, ponieważ praca nie została zakończona...
Reportaż telewizyjny podał ponad 50% wskaźnik złego wykonania.
Dziś remontuję dom w wakacje, w weekendy i wieczorem.
Moja instalacja elektryczna została sprawdzona przez firmę Véritas (pracuję z domu, więc instalacja została przetestowana) i technik stwierdził, że jest doskonała. Dał mi tylko radę dotyczącą piorunochronu: umieść przewodnik tak gruby, jak to możliwe, aby połączyć go z ziemią.
Czy to hydraulika, stolarka, ocieplenie, placo, wszystko robię sama. I poziomowanie ręcznie, podczas gdy murarze czasami robią to na oko (w wyniku czego słupek drzwi jest pochylony o 8 cm/2 m lub 4% nachylenia).
Kiedy liczę ze stawką VAT hipotetyczną ulgę podatkową i ile to kosztuje fachowca, któremu już nie ufam i który ryzykuje wzięcie mnie za c.. Wolę to zrobić we własnym tempie i sam - nawet.
Odpowiednikiem jest to, że mniej siedzę na klawiaturze, jeśli nie po to, aby znaleźć praktyczną praktykę, a bardziej w działaniu.
Ostatni punkt, qualibat, certyfikaty EDF/GDF lub inne, jak już rzemieślnicy mają swoją pieczęć, to robią co chcą, a najbardziej zależy im na szybkich pieniądzach.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/11/15, 18:42

to wielki bałagan

budowa środków oszczędzania energii powinna być dobrą działalnością, niestety smutny bazar ulg podatkowych i obskurantyzm regulacyjny zachęca oszustów i psuje rynek

państwo całkowicie przegapiło to, co należało zrobić

należałoby promować budowę dobrego sprzętu i sprzedaż dobrych materiałów łatwo dostępnych, promować pracę rzemieślników i majsterkowiczów

niestety państwo chciało promować tylko działalność rzemieślników spełniających restrykcyjne normy... a to oszuści najlepiej wykorzystują pokręcone przepisy

państwo sprzyjało zatem oszustom, a zniechęcało ludzi pełnych dobrej woli i kompetencji
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660




przez Exnihiloest » 09/11/15, 19:19

Ostatnio zleciłem dwóm solidnym firmom wymianę kotła, oraz wymianę dużej ilości rolet na lepiej ocieplone. Zostały jeszcze do zrobienia drzwi wejściowe.

Chociaż oczywiście negocjowaliśmy, dwaj młodzi sprzedawcy, których widziałem, nie byli sprzedawcami dywanów. Mieli umiejętności techniczne i nie brali cię za naiwnych ludzi, którymi można manipulować (poziom co najmniej Bac+3, jak sądzę, patrz szkoła biznesu).

Zrobiliśmy więc interes i nie byłem w żaden sposób rozczarowany jakością pracy, nawet jeśli nie jestem w stanie ocenić korzyści ekonomicznej (nie po to to zrobiłem).
Tak więc, w przeciwieństwie do innych mówców, zauważam, że są firmy, które dobierają odpowiednie materiały i wykonują świetną robotę, ale muszą za to zapłacić. Bez kredytu podatkowego jest mało prawdopodobne, żebym zaczął.
Gdybym sam wykonał tę pracę, spędziłbym cztery razy więcej czasu i wcale nie byłbym pewien, czy wynik byłby lepszy. Ale czas ma swoją cenę, bardzo kosztowną nawet dla ludzkiego życia, która również waży na szali.

Jedynymi punktami blokującymi są z jednej strony cena za jakość oraz ograniczenia rozwiązań technicznych.
Zaskakujący jest rzeczywiście brak rozwiązań nie z powodu technicznej niemożności, ale w następstwie kilku próśb o rodzaj produktu. Wydaje się, że firmy utknęły z gotowymi produktami i nie są w stanie wykonać ich na zamówienie. Instalują, ale dostosowują się niewiele lub wcale, separacja między produkcją a instalacją jest całkowita.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 10/11/15, 11:40

Witam,

W 2012 roku ratusz w mojej gminie rozpoczął akcję renowacyjną. Powstał serwis, stowarzyszenie i zorganizowano kilka spotkań informacyjnych.
Ponadto ustalono listę firm partnerskich zidentyfikowanych jako kompetentne i przekazano ją zainteresowanym osobom.

Po pierwsze, spotkania zorganizowane, na pewno ciekawe, ale z relacji wynikało, że udane projekty wynikały głównie z tego, że właściciel dobrze znał już temat i mógł dokonywać obiektywnych wyborów (wybrane rozwiązania, materiały, ceny itp.) oraz działań następczych i weryfikacji pracy.

Okazało się, że nowicjusz w tej sprawie nie był w stanie powiedzieć, czy taka a taka firma wycena lub porada była spójna, w tym przypadku niektóre firmy sprzedawały nieodpowiednie rozwiązania i porady, ale robiły wszystko, aby przekonać, że ich produkty są odpowiednie. (wybór materiałów izolacyjnych, wybór energii słonecznej / elektrycznej, ...)

Służba miejska przekazała również listę partnerów uznanych za kompetentnych w zakresie wyznaczonych celów, ustanowionego statutu oraz procedury postępowania przed, w trakcie i po zakończeniu prac:

1. Diagnoza efektywności energetycznej,
2. w razie potrzeby skontaktuj się z Espace Info Energie, aby uzyskać informacje na temat tych zaleceń lub pomocy finansowej, o którą możesz się ubiegać,
3. Skontaktuj się z różnymi specjalistami, którzy będą musieli interweniować
4. Pakiet finansowy
5. Wykonanie prac
6. Ocena charakterystyki energetycznej po wykonaniu prac, z wizytą 2 lata po wykonaniu prac

W rzeczywistości wypróbowanie tego doświadczenia jest prawdziwym torem przeszkód, w szczególności dlatego, że wybrani niezależni partnerzy zgodzili się jedynie co do zasady na ich przystąpienie do projektu gminy, a kiedy się z nami skontaktowaliśmy, było to bardzo trudne w celu uzyskania danych kontaktowych dla każdej branży, a firmy raczej doradzały nam innych partnerów, z którymi były przyzwyczajone do współpracy, niż tych rekomendowanych przez służby ratusza.

W końcu każda wstępna analiza czy porada była przedmiotem faktury (minimalnej co prawda kilkuset euro), a ostatecznie koszty przed pracami wydawały się już znaczne, a my nie byliśmy w stanie ich dokładnie oszacować i wiedzieć, co i jak. miał być używany.

Było dużo komunikacji z wieloma dystrybuowanymi dokumentami, ale wszystkie te dokumenty wydawały się bardziej teoretyczne i wybrukowane dobrymi intencjami niż prawdziwie obiektywne i konkretne. (Właśnie znalazłem niektóre z tych dokumentów, jeśli jesteś zainteresowany (*)).

Krótko mówiąc, po spędzeniu kilku dni na wypróbowaniu urządzenia w praktyce, rzuciliśmy ręcznik i przeszliśmy przez firmę, której nie było w urządzeniu. Było prościej, nawet jeśli w końcu pewna liczba prac została spartaczona.

Na koniec zauważmy, że w przypadku otrzymanych wycen na ten sam projekt (renowacja dachów z montażem izolacji) ceny wahały się od prostych do ponad trzykrotnych! (nie wspominając o oszałamiających niestandardowych cytatach).

(*) podaj mi maila na pm, jeśli chcesz, żebym przesłał Ci dokumenty dotyczące tego miejskiego systemu pomocy remontowej.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/11/15, 10:56

Zasady są zawsze takie same:

- opublikować specyfikacje, do których należy się odnieść w ofertach dołączonych do oferty.
- zawrzeć warunki płatności w specyfikacji i ofercie
- oceń ewentualności i sprawdź, czy wniosek jest kompletny (w zamówieniach publicznych firmy lubią ewentualności, bo są realizowane poza kosztorysem)
- mieć podane w ofercie czasy, terminy i terminy realizacji (znajomość czasu realizacji pozwala na negocjowanie przedmiotu robocizny)
- poproś o kilka ofert
- zapytaj znajomych i sąsiadów, z kim są zadowoleni
- znać z góry cenę materiałów
- oszczędź sobie zaliczek: 15% przy zamówieniu to maksimum, gdy terminy realizacji są długie. Zaproponuj inne formuły jak np. zapłata za materiały po przyjeździe na miejsce oraz likwidacje w ratach.
- uzupełnienie braków zadatków gwarancjami bankowymi
- zawsze łącz płatności z dobrem: nieopłacone muszą umożliwiać zapłacenie innej firmie za dokończenie pracy.

być filozofem:

wmawiaj sobie, że firma, która potrzebuje wygodnych zaliczek, nie jest „wygodna” finansowo.
powiedz sobie, że firma, która nie jest w stanie podpisać specyfikacji, nie jest wiarygodna

być „krową”

zapytaj wykonawcę zaraz po sporządzeniu kosztorysu, czy ma on pracowników z Syldawii lub delegatów granicznych (dyrektywa Bolkensteina) i wykorzystaj ich do obniżenia składnika pracy: kosztują od 15 do 20 euro za godzinę big max, nie trzeba im płacić 40 lub 50 euro za godzinę.

Cóż, oczywiście, jeśli chodzi o place budowy za 2.000 euro, zostaniesz wysłany do piekła, ale jeśli chodzi o 20.000 XNUMX….

Dla osób dojeżdżających do pracy na granicy:

zapytaj Belgów o cenę..... : Mrgreen:

rzecz:

w Belgii księgowi mają dostęp do podatkowej bazy danych, która pozwala im dowiedzieć się, czy przedsiębiorstwa przestrzegają przepisów dotyczących podatku VAT, podatków i składek na ubezpieczenie społeczne. Ważne, ponieważ możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności solidarnej za niezapłacone podatki.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bibilegris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/11/15, 13:51

wreszcie




przez bibilegris » 23/11/15, 14:08

Wreszcie, jest to bardzo istotne i interesujące pytanie. Jak wielu, nie jestem jedyną osobą, która ma złe oko na rzemieślników zajmujących się renowacją energii. Gdy mieszkaliśmy jeszcze na północy kraju, albo kończyło się to procesem sądowym, albo kończyło się wypłatą 2/3, ale odzyskaniem tylko niewielkiej części kwoty, albo nic. Trudno nam było sprzedać dom do zamieszkania w południowo-wschodniej części, z tą wieczną budową w domu. Teraz już nie mamy problemu, bo zięć jest rzemieślnikiem i zna się na fachu, więc zawsze doradza nam osoby, którym ufa. Dopiero potem dostaliśmy naprawdę fajną pracę, która była warta naszych pieniędzy. Wykonaliśmy wiele prac związanych z ogrzewaniem, dachami, ścianami i piwnicami, aby zmniejszyć zużycie energii.
0 x
Wprowadzam również innowacje w moich narzędziach. Nigdy więcej elektryczności, teraz jest przenośna wciągarka
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28




przez simplino » 23/11/15, 14:53

Nawet profesjonaliści dostrzegają tę rzeczywistość zbyt słabej jakości wykonania, która szkodzi poważnym profesjonalistom, niszcząc wszelką pewność siebie i niepokój, jak w przypadku terrorystów!!!
EnR: wprowadzające w błąd praktyki handlowe ujawnione przez DGCCRF
http://www.batiactu.com/edito/environ-5 ... dium=edito

Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz wiedzieć znacznie więcej niż profesjonaliści, zadawać wiele pytań, a biorąc pod uwagę złożoność techniczną, która eksploduje we wszystkim, bardzo trudno jest wiedzieć wszystko!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 354