Cena samochodów elektrycznych, to mnie denerwuje!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Armand
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 92
Rejestracja: 18/09/12, 21:14
x 2




przez Armand » 30/09/15, 16:58

„mówimy o 1000 miliardów euro…” Tego typu liczba ma pobudzić wyobraźnię tłumów, jest całkowicie sztuczna, to tak jakby wyliczyć dochody z prostytucji, czyli „niedobór” „luki podatkowej” ... uciążliwości są generowane przez samochody, to oczywiste.... Należałoby popracować nad ich ograniczeniem do minimum, nie jestem pewien, czy opodatkowanie benzyny na poziomie 500% (poprzez ukrywanie jej) jest naprawdę rozwiązaniem! To zabawne, jak ekologia często sprowadza się do kwestii podatków dla rządów!


„Koszty drogowe finansowane z opodatkowania paliwa”....Kiedy nasi przywódcy obawiali się o dobrobyt Francuzów, ustawodawca określił zasady rachunkowości publicznej, w tym zasadę „nieprzydzielania dochodów podatkowych”. Jeżeli nie będziemy respektować tej zasady – tak jak obecnie – zakończy się niewolnictwo podatkowe…
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/09/15, 22:18

Tak, w przypadku wydatków na infrastrukturę drogową państwo przeniosło obciążenie na zgrupowane departamenty, DDE (Dyrekcje Departamentów) stały się DIR...

W przypadku „przydzielonych” podatków rząd przez dziesięciolecia zbierał naklejki samochodowe na tej podstawie, że miały one płacić za „emeryturę osób starszych”… Podczas gdy podatek ten, podobnie jak inne podatki, trafiał do wspólnej puli. właśnie wspomniałem.
0 x
LaurentNC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 01/10/15, 05:50

Korzyści skali




przez LaurentNC » 01/10/15, 05:56

Witam,

Temat jest bardzo ważny. Czy nie uważa Pan, że wzrost liczby produkowanych samochodów mógłby znacząco obniżyć koszty pojazdów elektrycznych? I czy skoro już o tym mowa, wyposażenie jak największej liczby służb miejskich, departamentalnych, regionalnych i krajowych w pojazdy elektryczne byłoby dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 01/10/15, 08:33

Idź i przeanalizuj atmosferę najbardziej aktywnej sieci elektrycznego transportu miejskiego we Francji.... Zrozumiesz, że to nie dlatego, że elektryzujemy transport, zdrowie użytkowników będzie lepsze...
http://www.lemonde.fr/pollution/article ... 52666.html

Sądząc po wskaźnikach narażenia, byłoby to niebezpieczne tylko dla pracujących tam agentów… Czy byliby mniej wytrzymali niż dzieci lub delikatne osoby, które tam podróżują???

Jeśli chodzi o produkcję pojazdów elektrycznych na dużą skalę, co obniżyłoby ich cenę... Nie jestem pewien... Komponenty akumulatorów (które nawet jeśli są trwalsze od starych technologii i tak się zużywają) to komponenty, których zasoby, jak np. olej, wyschnie tego czy innego dnia.

Wyposażenie służb miejskich i administracji w pojazdy elektryczne to z pewnością pomysł godny pochwały, ale to kropla w morzu... Kangoo pracowników miejskich z mojej wioski pokonuje 1500 km/rok, ich mikrociągnik z silnikiem diesla wymieniany jest po 5 latach przy 5000 godzinach pracy...
Ile km w tym samym okresie przejedzie 700 mieszkańców tej gminy... W moim przypadku około 10 razy więcej (rekompensuję to tym, że bardzo rzadko używam traktorka... : Mrgreen: )
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 01/10/15, 08:58

Tak, oczywiście, i rzeczywiście tak się dzieje.

Pierwszą zachętą w tym obszarze były przepisy lotnicze z lat 90. XX wieku. Zastrzegli, że władze lokalne i społeczności muszą mieć w swoich flotach 15% „cnotliwych” pojazdów.
Zaowocowało to wyposażeniem samochodów zasilanych LPG, następnie CNG, a także oczywiście samochodów (i pojazdów) elektrycznych.

Jednak wielu użytkowników nie chciało pojazdów elektrycznych z różnych powodów:
- Postrzegali to jako karę lub pojazd „mniej ustawowy” (utrata przywileju poruszania się swoim pojazdem służbowym, gdzie chcesz i kiedy chcesz, a w szczególności w przypadku przejazdów prywatnych w godzinach pracy).
- Mniej wydajny pojazd (to było prawdą w tamtym czasie)

Dla menedżerów flot pojazd elektryczny jest błogosławieństwem:
- Obniżone koszty konserwacji
- Mniej materiałów eksploatacyjnych do zarządzania (oleje, filtry, paski itp.)
- Mniej „wycieków” paliwa (kradzieży paliwa)
- ...

Zarządzając flotą spotykamy kilka profili użytkowników:
- „Dobrzy” kierowcy, ostrożni, mają pojazdy w idealnym stanie, czyste i są z nich zadowoleni. Generalnie zużywają mało paliwa i mają niewiele wypadków.
- „Źli” mają pojazdy w złym stanie, które wymagają wielu konserwacji, zużywają dużo paliwa i są niezadowoleni ze swojego pojazdu... Ich wskaźnik wypadkowości jest wysoki.

Często spotykaliśmy użytkowników, którzy nie chcieli pojazdów elektrycznych i odmawiali ich używania, a jeśli nie mogli odmówić, masakrowali ich i w końcu mówili; „widzisz, nie o to chodzi”…

Te odnowione pojazdy o przebiegu od 5.000 15.000 do XNUMX XNUMX km sprawiają radość każdemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 01/10/15, 09:13

0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 01/10/15, 10:31

Makro napisał:Błogosławieństwa bez awarii i konserwacji... Mniej więcej...
Hej, napisałem: „obniżka opłat” :?

Przykłady, które przytaczasz, nie są najsłynniejszymi pojazdami...

Być może powierzano je także tym, „którzy ich nie chcieli” i robili wszystko, żeby się załamali…

Jeśli doświadczenie powtórzy się z pojazdem Renault (Kangoo lub Zoé), niezawodność i opinie użytkowników będą znacznie bardziej zadowalające (a nie jestem „pro Renault”), ponieważ produkt nie ma z tym nic wspólnego. -osiągnięcia przemysłowe, które podałeś jako przykład (GEM/Matra i Simply City od Eco&Mobilité), które tak naprawdę nie są samochodami... Piaggio Porter znajduje się na marginesie, ponieważ jest to konwersja, która nie jest zintegrowana z liniami produkcyjnymi producenta. ..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 01/10/15, 10:39

Spotkaliśmy się wczoraj na parkingu Netto: technik EDF w kangoo ze. Kierowca elektryczny od pierwszej godziny (1 lat pracy na EV w tym roku...) To on podszedł do mnie, zaparkował obok mojej 20... Był na dupie... Jeszcze trochę się toczy : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: nie mogliśmy go utrzymać dłużej niż 2 lata bez powtarzających się awarii… To powiedziawszy, zawsze o to prosił, ponieważ były to jedyne dostępne pojazdy z automatyczną skrzynią biegów… I nie przysięga już na to ze względu na pracę, którą wykonuje z...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 01/10/15, 14:27

Ale ma rację, trzeba było nauczyć się z nich korzystać, konserwować i naprawiać...

EDF był głównym dostawcą pojazdów używanych.
Mój 106 4-drzwiowy był na drugim akumulatorze i drugim silniku po przejechaniu 2 2 km, pochodziło od kierownictwa EDF w Nantes...
Kiedy nie spędzała czasu na ujęciach, była masakrowana...
Ma na liczniku 105.000 5 km, miał pewne problemy (silnik, ładowarka, jednostki STMXNUMX), ale jeździ na co dzień z synem za kierownicą.
Ogólnie jest spokojnym i poważnym młodym kierowcą, nie martwię się o samochód. :D

Uwaga agenta EDF wskazuje na impregnację termiczną naszego języka, te samochody elektryczne nie mają skrzyni biegów, dlatego nie może być automatyczna...

Bez skrzyni biegów i sprzęgła nie istniałby samochód termiczny, ale samochód elektryczny tak.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 02/10/15, 00:00

Dobry wieczór wszystkim,
Podzielę się z Państwem moją opinią na temat kosztów związanych z pojazdami elektrycznymi, ponieważ nie sądzę, że są one droższe od pojazdów termicznych.

Porównajmy to, co jest porównywalne, nie możemy porównywać komercyjnej oferty wynajmu i kupna używanego pojazdu, niezależnie od tego, czy jest on w dobrym stanie, czy nawet nowym.

Przez kilka lat wolałem wypożyczać samochód niż kupować nowy i było zdecydowanie taniej.

Moja mama również zdecydowała się zacząć wynajmować swój samochód i miała silnik Diesla 206, a następnie benzynę 207, którą ostatecznie zastąpiła jonem. Robi bardzo niewiele km (- 10 000 km rocznie) i głównie w mieście dba o swój samochód.

W przypadku 206 próbowałem ją przekonać, że lepiej przerzucić się na benzynę, biorąc pod uwagę ilość przejechanych kilometrów, ale bez skutku, głównie widziała konieczność sprawdzenia przy dochodzeniu do pompy.

Wreszcie, wraz z pojawieniem się DPF w małych pojazdach i ryzykiem przedwczesnego zatykania, pojawił się dodatkowy argument, który trafił w sedno. Ponieważ jednak chciała automatyczną skrzynię biegów, silnik był mocniejszy, a zatem bardziej oszczędny.

I znowu narzekała na cenę na stacji (mimo że miesięczna opłata za benzynę była niższa niż za olej napędowy).

Skontaktowałem się więc ponownie z Peugeotem, aby zobaczyć, co możemy zrobić, szczególnie w przypadku pojazdu elektrycznego. Zaproponowali nam Iona, z pewnością mniej ładnego i przestronnego niż 207, ale całkowicie odpowiadającego jego potrzebom.

W rezultacie obniżyła miesięczną opłatę, ubezpieczenie kosztuje ją niecałe 100 euro rocznie, bo „to samochód elektryczny”, o paliwie nie ma już mowy, a ona nie boi się pokonać dzielących nas 90/100 km przyjechać i spędzić weekend w domu.

Oczywiście nie jedzie z tym na wakacje, ale hej, to kwestia organizacji....

Podsumowując, w jego przypadku EV jest o wiele ciekawszy nawet finansowo niż termiczny.

Pozwólcie mi na kilka komentarzy

Jeśli dodamy do tego koszt 40.000 XNUMX zgonów rocznie przypisywanych zanieczyszczeniom samochodowym

Ja również słyszałem o tej liczbie, a nawet o innych, które wydają mi się jeszcze bardziej odbiegające od normy (i sprzeczne), jak na przykład stwierdzenie, że we Francji będzie 42 000 zgonów rocznie wyłącznie z powodu oleju napędowego (nadal musimy dodać benzynę, która nie tylko wydzielają wodę).

Szacuje się, że we Francji tytoń jest odpowiedzialny za 60 000 zgonów rocznie, a biernych palaczy jest prawie tysiąc. Jak to możliwe, że z powodu oleju napędowego zginęło 42000 XNUMX osób? Nie wdychamy spalin i nie sądzę, że dym papierosowy jest zasadniczo mniej szkodliwy niż drobne cząsteczki z oleju napędowego.

Ponadto nie ma bezpośredniego powrotu gazów do kabiny pasażerskiej. nawet jeśli samochód przed nami śmierdzi olejem opałowym, zanieczyszczenia są znacznie rozcieńczane, zanim dotrą do naszej kabiny. Nie znajdujemy się w takiej mgle, jak w nocnych klubach, do których chodziliśmy, gdy byliśmy młodzi (no cóż, mam na myśli młodsze).

Szczerze mówiąc nie czytałem tego opracowania, wydaje mi się, że musiało zostać odwrócone, że ci, którzy o nim mówią, też go nie czytali, ale hej…

Jeszcze jedna uwaga i idę spać : Chichot: Wciąż dziwię się, że to ci, którzy wołają o zamknięcie elektrowni jądrowych, chcą rozwijać samochody elektryczne. Jeśli rzeczywiście się rozwiną (na co mam szczerą nadzieję) i elektrownie zostaną zamknięte, będę musiał kupić mamie rower treningowy, żeby naładować jej samochód, bo inaczej kopalnie będą musiały zostać ponownie otwarte.
0 x
Trudno być prostym !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 164