Moc w watach naładować samochód elektryczny

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Moc w watach naładować samochód elektryczny




przez Christophe » 28/07/15, 23:47

Makro napisał:że każdy start wymaga bieżącego połączenia fenomenalnego, prawdopodobnie jest coś ...


Oczywiście ... a przepływ energii (= moc) jest dobry dla paliw płynnych!

Kilka lat temu (gdzieś na tym forum...) Czułem, że jeśli chcesz zatankować samochód elektryczny tak szybko, jak samochód termiczny (zakładając, że bateria obsługuje jeden dzień tego rodzaju bardzo szybkiego ładowania), wymagana jest moc chwilowa był w ofercie 5 MW ... tak tak 5000 kW dla jednego samochodu.

ps: temat podzielony od https://www.econologie.com/forums/eco2000-et ... tml#288334
Ostatnio edytowane przez Christophe 31 / 07 / 15, 00: 38, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/07/15, 16:54

Makro napisał:że każdy startup wymaga fenomenalnego bieżącego połączenia prawdopodobnie za coś ...
Tak było w przypadku 20 lat temu, kiedy napięcie było ograniczone, to znaczy liczba baterii przy maksymalizacji ich pojemności w Ah, aby mieć maksymalną moc przy starcie.
Obecnie napięcia baterii są zwykle od 300 do 400V z równoważnymi lub niższymi prądami. Silniki i elektronika mają po swojej stronie ogromny postęp, co nie jest już problemem, jak na VE lat 90 ...
Christophe napisał:Oczywiście ... a przepływ energii (= moc) jest dobry dla paliw płynnych!

Kilka lat temu (gdzieś na tym forum...) Czułem, że jeśli chcesz zatankować samochód elektryczny tak szybko, jak samochód termiczny (zakładając, że bateria obsługuje jeden dzień tego rodzaju bardzo szybkiego ładowania), wymagana jest moc chwilowa był w ofercie 5 MW ... tak tak 5000 kW dla jednego samochodu.
Ta wartość zaszokowała mnie na dwa sposoby, przede wszystkim ogromem reklamowanej mocy, a następnie faktem, że EV zużywa co najmniej 2 razy mniej energii niż pojazd termiczny z powodu jego doskonała wydajność ...

La ilość energii dostarczonej przez pompę paliwową(Strona 18, rozdział 4.1) jest ograniczona. Przepisy ograniczają przepływ zacisków dystrybucji paliwa stacji paliw do 40 litrów na minutę przez maksymalnie 3 minut, Wyobrażając sobie, że pompa dostarcza w sposób ciągły przez jedną godzinę (co jest niemożliwe), pompa dostarczy (biorąc pod uwagę, że litr paliwa zawiera 10kWh energii) 40 litrów x 10 kWh x 60 minut = 24.000 kWh wynosi 0.024 MWh w czasie 1 ... jesteśmy daleko od natychmiastowego 5MW. :zaszokować:
Wykonując obliczenia odwrotne, 5MW lub 5000kwh oznaczałoby, że chwilowy przepływ pompy byłby Litry 500 to pełne litrowe zbiorniki gazu 50 w 1 / 10ème sekund ... :?

Obecnie najlepsze ładowarki do samochodów elektrycznych, które są superładowarkami, które producent TESLA oddaje do dyspozycji swoim klientom, zapewniają natychmiastową maksymalną moc 135kW, która jest odpowiednikiem litrów benzyny 13, ale ponieważ TESLA zużywa odpowiednik 2 litry benzyny do 3.5litres na autostradzie przystanek minut 20 zapewnia większą autonomię niż w konkurencyjnych samochodach.
Wielokrotnie podłączałem mojego e-Up Volkswagena tylko do szybkich stacji ładowania 50kW, które ładowały mi baterie 100km w czasie 1 / 4, to całkiem imponujące.
: Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/07/15, 17:39

Citro, moje rozumowanie było po prostu następujące: 40 kWh akumulatora samochodowego doładowanego w ciągu 1 minuty (= odpowiednik „komfortu” pojazdu termicznego ze zbiornikiem 40 l, który trzyma się wartości przepływu paliwa) ... chwilową moc „ekwiwalentu przepływu energii paliwa” w ciągu 60 s 40 * 3600/60 = 2 kW lub 400 MW, a zatem nie tak daleko od 2.4 MW!

Możemy wykonać obliczenia w dżulach, jeśli wolisz: 40 kWH = 40 * 3.6 MJ = 144 MJ, aby zapewnić 60 sekund, tj. Chwilową moc 144 MJ / 60 s = 2.4 MJ / s = 2.4 MW

Więc nie sądzę, żebym się mylił ...

5MW był prawdopodobnie kompletną stacją Pompy 2 lub 4, przepraszam, że minęły lata, kiedy dokonałem oszacowania i nie ponowiłem wczoraj kalkulacji ... Mogłem wziąć 20 kWh baterii, które dzielą 2 potrzebną moc (Więc pompy 4).

Ale dzięki za znalezienie prędkości przepływu dla stacji benzynowych. Tylko nie zgadzam się z twoją kalkulacją ... moc w W to J / s ... więc wyszczególnię i stworzę metody 3:

a) Jeśli więc dostarczamy 40 l / min lub 400 kWh / min, to mamy chwilową moc „przepływ energii paliwa” 400 * 60 = 24 000 kWh lub 24 MW… dlatego przepływ jest znacznie większy niezbędna dla samochodu elektrycznego (ale jest to „prawie” energia pierwotna, w przeciwieństwie do energii elektrycznej, dlatego logicznie należy ją korygować przez odpowiednią sprawność silnika, ponieważ, jak mówisz, EV potrzebuje mniej energii, nawet jeśli porównanie nie ma sensu na tym poziomie)

b) Przejście w dżulach: 400 kWh * 3.6 = 1440 MJ, który ma być dostarczony w minucie 1, tj. moc 1440 / 60 = 24 MW

c) Obliczenia można wykonać bezpośrednio na sekundę: 40 L / 60 s = 0.667 L / s to 6.67 kWh / s lub 6.67 kWh / s * 3.6 MJ / kWh = 24 MJ / s = 24 MW

Konto jest dobre (cóż, myślę)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/07/15, 17:46

Citro napisał:Wykonując obliczenia odwrotne, 5MW lub 5000kwh oznaczałoby, że chwilowy przepływ pompy byłby Litry 500 to pełne litrowe zbiorniki gazu 50 w 1 / 10ème sekund ...


5 MW to moc w MJ / s, 5 MWh to energia równoważna 5MW podczas godziny 1! To nie to samo (jeśli chcesz, ale mnie to niepokoi, możemy powiedzieć, że 5MWh to 3600 razy więcej niż 5MW) ... Nigdy nie mówiłem o 5 MWh.

Dla przepływu:

1L paliwa = 10 kWh = 36 MJ

5 MW jest odpowiednikiem przepływu 5 / 36 = 0.138 L / s lub 8.3 L / min ...

Ale zgódź się z tobą, że pojazd elektryczny będzie potrzebował 2 razy mniej energii, aby wykonać te same przejazdy ... poza samochodem z 40 kWh w zbiorniku (4L) nie istnieje a 40 kWh to duża bateria do samochodu elektrycznego!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 29/07/15, 18:21

wydaje mi się, że debata jest obok jego rzeczywistości! rzeczywiście, czy to w termice, elektryce, wodorze, sprężonym powietrzu itp. ... Czy to możliwe, że wkrótce 9 miliard osób może mieć swój samochód niezależnie od jego rodzaju?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/07/15, 18:24

Jeśli byłby rower dla miliarda 9, będzie już dobrze!

Innymi słowy: nigdy nie będzie wystarczająco dużo samochodów dla wszystkich na ziemi ... i to dobrze!

Tak, zbaczamy ...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 30/07/15, 08:51

Christophe komentarzy
Jeśli byłby rower dla miliarda 9, będzie już dobrze!

Innymi słowy: nigdy nie będzie wystarczająco dużo samochodów dla wszystkich na ziemi ... i to dobrze!

To podstawowe pytanie! Dlaczego tylko my mielibyśmy prawo do tych środków? My, bogaci, dyskutujemy, czy energia jądrowa jest gorsza czy lepsza niż węgiel czy ropa, podczas gdy dla nas liczy się możliwość posiadania energii elektrycznej niezależnie od początkowo wykorzystanej energii, historia Co2 jest tylko pretekstem do samousprawiedliwienia jednej formuły nad drugą: tak hipokryzja!
Jest oczywiste, że ktokolwiek zdecydował się mieszkać w miastach, w których te zanieczyszczenia są większe, chce mniej zanieczyszczeń (a najlepiej żadnych) w tym mieście, ale szczególnie nie chce opuszczać tych hiperprzestrzenionych centrów ta ludzka koncentracja (i narzekamy na przemysłową hodowlę obozów koncentracyjnych!), która jest przyczyną. Pomimo naszych elektrowni jądrowych 58 żadna nie została zbudowana przy drzwiach głównych ośrodków: dlaczego?
W moim kącie, gdzie widzę przejeżdżające samochody 5 dziennie, mógłbym bez problemu zanieczyszczać planetę 10.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 30/07/15, 12:11

+ 1000, Janic ::
To wyraźnie pokazuje, że tylko niesprawiedliwość jest warunkiem naszego komfortu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/07/15, 12:50

Podkreśla również kryterium, które czasami stawiam, gdy chodzi o wiedzę, czy to a takie jest „zielone” - co dla mnie nic nie znaczy (ekologia jest nauką, która bada interakcje między istotami żyjącymi a ich środowiskiem): fakt znajomości tego, czy można go „uogólnić” (na całą planetę, na populację świata ...) ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 30/07/15, 13:30

Termin ekologia odnosi się do dwóch różnych dziedzin: tej, którą cytowałeś, badania relacji między żywymi istotami a ich środowiskiem, a po drugie, ekologii politycznej, która jest krytyczną refleksją skoncentrowaną na działanie głównego czynnika modyfikacji biosfery i złożonych relacji istniejących między ludźmi.

Niestety, ci, którzy twierdzą, że ekologia (polityka) są tylko ekologami, to bardzo redukcyjna wizja, którą należy wziąć pod uwagę przynajmniej ograniczenia zewnętrzne, aby lepiej realizować ten sam egocentryczny ideał dewastacji dla jego korzyści ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 226