asynchroniczne naprawa silników: bloki i wyzwalacze bezpieczników

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6463
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 04/08/15, 15:20

Christophe napisał:Bin zastąp ten na górze tego tematu, aby wpompować go do strumienia (ciśnienie wylotowe 1.5 bar byłoby wystarczające) ... ale tam jest źle skrzyżowane.


Wysokość ssania (między strumieniem a pompą)
wysokość podnoszenia (między pompą a punktem, w którym wymagane jest 1.5 bara)
i niezbędny przepływ w punkcie rozładowania przy 1.5bar

Zlekceważymy straty ciśnienia, ponieważ nie zrobisz skąpca na odcinku rur ...

pompowanym produktem jest woda ...
Czy Serrat jest wypełniony osadami tej wody?

Czy potrafisz zbliżyć pompę do strumienia tak blisko, jak to możliwe? ponieważ wysokość ssania pompy bardzo istotnie warunkuje jej hmt na tłoczeniu, dlatego bardzo często pompa jest zanurzona na dnie ...

Bardzo często najtańszym i najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest puste zwierzę jaskiniowe rosnące w rezerwie, a następnie nadciśnienie na żądanie
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79147
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10978




przez Christophe » 05/08/15, 10:56

Makro napisał:Wysokość ssania (między strumieniem a pompą)
wysokość podnoszenia (między pompą a punktem, w którym wymagane jest 1.5 bara)
i wymagany przepływ w punkcie rozładowania przy 1.5bar


Około 2.5 m

Kiedy powiedziałem 1.5 bara, było na wylocie pompy, a mianowicie, że muszę podnieść mniej niż 10 m, więc ciśnienie wylotowe wynosi co najmniej 0.5 bara (pompa do podlewania ogrodu). Sekcje są dość duże.

Makro napisał:pompowanym produktem jest woda ...
Czy Serrat jest wypełniony osadami tej wody?


Może być lekko obciążony ... ale raczej czysty przez większość czasu (dno widzimy na 30-40 cm bez obaw). Zmętnienie jest całkiem dobre, więc ...

Makro napisał:Bardzo często najtańszym i najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest puste zwierzę jaskiniowe rosnące w rezerwie, a następnie nadciśnienie na żądanie


Tak, myślałem również o podwójnej pompie, która zapewni dodatkowe bezpieczeństwo: już wypaliłem pompę z powodu braku wody ... rozłączona rura ssąca i pompa, która się nie zatrzymała. ,
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6463
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 05/08/15, 11:19

Jeśli strumień nie jest daleko od gniazdka elektrycznego i nie masz tryskacza wymagającego dużego ciśnienia (i niezbyt małych otworów), możesz znaleźć puste pompy piwniczne, które zrobią to za nich sam ... Kupiłem jeden z ciężarówki, która od lat maceruje w wodopoju w Karminie ... Cóż, ma tylko 4 metry, ale wybrałem model, który może przepuszczać duże ciała obcy ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79147
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10978




przez Christophe » 05/08/15, 11:59

Ja też mam, ale wydaje mi się, że idzie tylko do 6 m ... więc w moim przypadku jest to niewystarczające ... z wyjątkiem połączenia szeregowego z innym ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 44