asynchroniczne naprawa silników: bloki i wyzwalacze bezpieczników

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 18/07/15, 14:38

Oto pomiary, używam kodów labobine, aby lepiej zrozumieć:

1 i 2: 16 omów

Obraz

2 i 3: 8,7 omów, a więc mniej niż 16 omów, jak wymaga teoria

Obraz

1 i 3: 21,3 omów lub powinna to być suma pozostałych 2 pomiarów, tj. 24,7 omów...różnica: 3,4 omów...

Obraz

Dobra wiadomość: żadne uzwojenie się (naprawdę i a priori) nie przepaliło... pytanie czy ta różnica 3,4 Ohma jest ważna i diagnostyczna usterki...
0 x
Avatar de l'utilisateur
labobine
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 20/09/09, 22:09
Lokalizacja: Midi-Pyrénées




przez labobine » 18/07/15, 15:32

Witam,
Zdjęciem stojana i jego uzwojeń potwierdzam niestety to co już było domysły, a mianowicie że uzwojenie pomocnicze jest niesprawne.
Potwierdza to również, że chociaż pomiary omowe, które jednak odzwierciedlają pozory logiki, nie mogą prowadzić do wniosku, że silnik jest martwy.
O ile w porównaniu z silnikiem trójfazowym bardzo łatwo jest wykryć tego typu usterkę, o tyle silnik jednofazowy może wprowadzać w błąd.
W trybie jednofazowym konieczna byłaby znajomość rezystancji pierwotnych uzwojeń, a tym samym możliwość porównania z rezystancją obciążonego silnika.
W dodatku przy spalonych uzwojeniach pomiar pod 9V regulatora cyfrowego nie odbija się tak samo jak przy 230V przy zapłonie między odcinkami emaliowanych przewodów.
W przypadku trójfazowego, ponieważ nie jest możliwe, aby 3 uzwojenia przepaliły się w ten sam sposób, wystarczy sprawdzić, czy rezystancja omowa jest taka sama.
0 x
Amicalement
LABOBINE
__________________________________
Dobrze zdefiniowane pytanie będzie miało bardzo szczegółową odpowiedź
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 18/07/15, 16:02

Dziękuję Labowi...

Argggg… i ja, który spędziłem godziny na naprawie awarii hydraulicznej… pffff…

Więc naprawdę nie ma już nadziei?

Jak myślisz, co spowodowało pieczenie pod pachą? Oryginalny (czarny) kondensator, który był zbyt zużyty?

Dobre następne pytanie: jak zamontować inny silnik na tej pompie? Czy mogę zachować oryginalny wał, wycięty na wylocie pompy i połączony z innym silnikiem?

Oś ma 12mm...

Przepraszam, ale chcę tę pompę (część hydrauliczną)
0 x
Avatar de l'utilisateur
labobine
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 20/09/09, 22:09
Lokalizacja: Midi-Pyrénées




przez labobine » 18/07/15, 16:25

ponownie,
Ze względu na przyczynę może to być zarówno jedno, jak i drugie:
-priming na uzwojeniu, które tworzy kondensator HS
-zwarcie do kondensatora powodujące przepalenie uzwojenia.
Biorąc pod uwagę jednolity kolor rożna 2 cewek uzwojenia pomocniczego, skłaniałbym się ku problemowi krótkiego kondensatora.
Aby dostosować inny silnik, z osią 12! ! ! niełatwe.
Miałem kiedyś klienta, który bawił się umieszczając koło pasowe w miejscu wentylatora i napędzając w ten sposób inny silnik za pomocą paska.
0 x
Amicalement

LABOBINE

__________________________________

Dobrze zdefiniowane pytanie będzie miało bardzo szczegółową odpowiedź
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 18/07/15, 17:32

Widzisz, mówiłem ci tak: Cewka jest równie kompetentny, co pomocny! 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 18/07/15, 18:48

Jeśli masz trójfazowy, mam silniki 1 KM
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6523
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 20/07/15, 08:32

Czytając Ciebie Christophe dostałem zastrzyk motywacji... Więc dostałem swoją pompę, która utknęła w bluszczu obok basenu w Karmin, skrzynka zaciskowa otwarta na złą pogodę przez 3 lata.... C To jest włoski singiel 1200W -stopniowa pompa nocchi, korpus żeliwny, wirnik z tworzywa sztucznego (max. 5 barów, max. 4.3m3/h). Zdemontowałem pompę były rośliny które zablokowały turbinę... Ale silnik się zatarł zdemontowałem silnik wirnik całkowicie utknął w stojanie... Kilka uderzeń młotków dalej wirnik na zewnątrz... Metalowa szczotka na koniec wiertła w stojanie i na wirniku czyszczenie przedmuchanie nasmarowanie łożysk ponowny montaż i włączenie: powrót do ćwierćobrotu :zaszokować:
Uruchomiłem go w pętli w sieci wodociągowej pełnego przepływu przez godzinę, a ponieważ nie mogłem zmierzyć żadnego potencjału między obudową a masą, podłączyłem nawet przewód uziemiający (przed jego awarią wydmuchał „interdyferencjał”). .. Więcej szczęścia niż ty w tej sprawie ... Zwłaszcza, że ​​byłem bardzo niedbały
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 20/07/15, 12:01

No makro, przynajmniej ten temat zostanie wykorzystany do pompki...

Ahmed napisał:Widzisz, mówiłem ci tak: Cewka jest równie kompetentny, co pomocny! 8)


Całkiem dobrze, wolałbym inną odpowiedź... powąchać...

:płakać:

ps: brak trójfazowego tam gdzie chcę umieścić pompę...a w Belgii mamy zasilony trójfazowy 220V (3 fazy 220V bez neutralnego)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 20/07/15, 14:50

izentrop napisał:Przewijanie będzie kosztować więcej niż kupno nowego :/
Droższy niż silnik, ale może tańszy niż pompa :?

W każdym razie wydaje się, że są to jedyne alternatywy: przewinąć silnik lub przystosować inny silnik do pompy.


Christophe napisał:Jak myślisz, co spowodowało pieczenie pod pachą? Oryginalny (czarny) kondensator, który był zbyt zużyty?
Mówisz, że zakręciło się chwilę po naprawie hydraulicznej...
Dla mnie kondensator siedział zbyt długo bez użycia i zwarł się po ponownym włączeniu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6523
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 20/07/15, 15:12

Chyba, że ​​znajdziesz kumpla od nawijacza, który zrobiłby to za Ciebie w zmarnowanym czasie... Z ekonomicznego punktu widzenia ta pompa nadaje się na złom, majsterkowanie z innym silnikiem (może być bezpiecznie) lub na część zamienną... Podczas wyprzedaży na Queen's Merline Kupiłem jeden na małym wzmacniaczu, którego używam do zasilania mojego domu, gdy mam deszczówkę... 69 €... Sterwin... To nawet nie jest cena za 2 godziny naładowanego MO...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168