Reduktor mocy???

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Reduktor mocy???




przez chris34 » 21/06/15, 16:50

cześć!

Chciałbym uzyskać informacje na temat pewnego "reduktora mocy" Byłby to akcesorium pozwalające na wywołanie nagromadzenia EC z mocą niższą niż wymagana fabrycznie dla rezystancji ??? Czy ten system jest niezawodny? jakie są ograniczenia?

Z góry dziękuję ;o)
0 x
Chris34
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 21/06/15, 18:36

Dokonałem już tego rodzaju modyfikacji, zastępując rezystor 2000 W rezystorem 1200 W, co pozwala mieć trochę więcej mocy dostępnej do innych zastosowań, tylko niewielka niedogodność, czasami może zabraknąć ciepłej wody na dłużej, zanim zapas ciepłej wody zostanie uzupełniony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/06/15, 18:59

o ile termostat odcina grzanie przy tej samej temperaturze i żeby ta temperatura została osiągnięta to zmniejszenie mocy rezystancji nie zmniejszy całkowitego zużycia energii... po prostu dłużej się nagrzeje

zmniejszenie mocy przydaje się zwłaszcza, gdy masz zbyt słaby abonament eDF i wyłącza się, gdy używasz innego urządzenia w tym samym czasie

prosty trik na podzielenie mocy przez 2: diodę w szereg z rezystancją, nagrzewa się tylko na jednej zmianie... a ponieważ wyłączniki są termiczne, widzą prąd podzielony przez 2
0 x
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :




przez chris34 » 22/06/15, 15:46

Dziękuję Raymonowi i Chatelotowi,

co chcę zrobić iw rzeczywistości ogrzać mojego cumulusa 1200 W ... powoli! Jestem na terenie autonomicznym, mam dużo słońca przez cały dzień, dlatego: chciałbym ogrzewać mojego cumulusa mocą 300 W w 4 razy dłużej...
Nie chcę modyfikować cumulusów, ale wydawało mi się, że widziałem, że są reduktory mocy... widziałeś/testowałeś to kiedyś???
0 x
Chris34
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/06/15, 19:22

w tym przypadku możliwe jest wysłanie całej mocy dostępnej w podgrzewaczu wody, będzie on wytwarzał całkowicie zmienne napięcie zgodnie z mocą wytwarzaną przez słońce, pod warunkiem, że moc jest niższa niż maksymalna tolerowana przez rezystancję

można też zrobić coś w rodzaju odciążacza, który sprzyja bardziej szlachetnym zastosowaniom niż podgrzewanie wody i wysyła opór tylko wtedy, gdy nie ma z tym nic lepszego do roboty
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 22/06/15, 21:49

Szkoda wykorzystywać fotowoltaikę do podgrzewania wody. Prosty system to plastikowa wężownica za szkłem, która sprawdza się znacznie lepiej nawet zimą! Mam znajomego, który ma to w domu bez przechowywania i zmywa naczynia po obiedzie i nie ma problemu.
Oczywiście możemy zrobić to lepiej, ale jest to bardziej skomplikowane, patrząc trochę na forum.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/06/15, 22:01

szkoda po prostu podgrzewać wodę fotowoltaiką... ale jak instalujesz fotowoltaikę na własne potrzeby, kiedy nie zużywasz wszystkiego, a eDF nadal nie chce kupować prądu bez komplikacji, wysyłanie dodatkowych pieniędzy na podgrzanie wody jest mniej głupie niż utrata wszystkiego

problemem jest system regulacji: nie widzę nic dobrego w handlu... trzeba to zrobić samemu
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :




przez izentrop » 23/06/15, 00:32

Witam,
Istnieje również możliwość zasilania rezystora z regulacją PWM.
http://www.apper-solaire.org/Pages/Expe ... rsion%202/
Chatelot, czy masz referencje, aby zrobić to sam?
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 23/06/15, 08:55

szkoda po prostu podgrzewać wodę fotowoltaiką... ale jak instalujesz fotowoltaikę na własne potrzeby, kiedy nie zużywasz wszystkiego, a eDF nadal nie chce kupować prądu bez komplikacji, wysyłanie dodatkowych pieniędzy na podgrzanie wody jest mniej głupie niż utrata wszystkiego

Oczywiście zgadzam się, że tam też jest piękny skandal.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/06/15, 11:04

chris34 napisał:co chcę zrobić iw rzeczywistości ogrzać mojego cumulusa 1200 W ... powoli! Jestem na terenie autonomicznym, mam dużo słońca przez cały dzień, dlatego: chciałbym ogrzewać mojego cumulusa mocą 300 W w 4 razy dłużej...
Nie chcę modyfikować cumulusów, ale wydawało mi się, że widziałem, że są reduktory mocy... widziałeś/testowałeś to kiedyś???
Prosty przekaźnik czasowy może załatwić sprawę: 1 minuta włączenia / 3 minuty wyłączenia = średnia moc 300 W przez 4 minuty (to tylko bardzo wolny PWM).

: Idea: Inaczej transformator: podając na rezystor dwa razy mniejsze napięcie, moc dzielimy przez 4, i to dobrze, bo transformatory 220V/110V są bardzo powszechne : Idea:
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : MŚCICIEL83 i goście 208