Kolejny silnik wodny !!!!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/03/06, 10:29

jean63 napisał:Szczerze mówiąc, jeśli tego typu silnik został zignorowany ze względu na pieniądze, jest to WSTYD:[...]
Założyłem już temat kilka tygodni temu, który mówi o silnikach z rozdzielonym cyklem...

Zobacz: https://www.econologie.com/forums/moteur-a-c ... t1437.html

Podałem kilka linków, żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

Myślę, że pierwszą przeszkodą w rozwoju tego typu silnika jest jego nadmierna złożoność.



jean63 napisał:[…]Chciałbym wiedzieć, co właściwie kryje się za „czystą energią”…
Jest to system opracowany przez Toyotę, którego zadaniem jest eliminacja tlenków azotu i cząstek stałych dzięki dwuobwodowemu katalizatorowi zwanemu DPNR (Diesel Particulate - NOx Reduction system). Łączy w sobie porowaty filtr ceramiczny z trójdrożnym katalizatorem redukcji tlenku azotu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 29/03/06, 13:15

„To opracowany przez Toyotę system, który ma eliminować tlenek azotu i cząsteczki azotu dzięki dwuobwodowemu katalizatorowi o nazwie DPNR (Diesel Particulate – NOx Reduction system). Łączy w sobie porowaty filtr ceramiczny z trójdrożnym katalizatorem redukcji tlenków azotu .”

to jest bardzo dobre. Mówiłem też sobie, że Japończycy z pewnością wypuścili skuteczny system walki z zanieczyszczeniami z silników Diesla, ale czy rzeczywiście filtrują bardzo niebezpieczne mikrocząsteczki? Słyszałem, że badania wykazały, że dodatek (cząsteczki + pyłki) znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia alergii/astmy (magazyn zdrowia FR5/ 14:28.03.06 / XNUMX).

Czas pokaże, jak długo będzie skuteczny i czy, podobnie jak w przypadku PSA, filtr cząstek stałych się zatka i trzeba będzie zapłacić znaczną sumę za jego wymianę. A co z katalizatorem? Czy wysyła również drobne cząstki metali szlachetnych do powietrza w miastach?

Czy oni mają zawór EGR w swoich silnikach?

Ale dlaczego PSA (i Renault?) uparcie oferują katalizator + filtr DPF (krytykowany za nieefektywność)?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 29/03/06, 14:41

Witam,
Irytuje mnie filtr cząstek stałych, wyjaśniam: jeśli silnik jest dobrze wyregulowany, zwłaszcza diesel, który pracuje na obrotach zbyt bogatych w O2, nie powinno być żadnych tych cząstek, zresztą po co „filtr”, skoro jest węgiel, wystarczy go utlenić i już nie ma więcej cząstek. : Idea:

(W przypadku metali szlachetnych kradzież katalizatora jest prawie opłacalna, biorąc pod uwagę ceny : Mrgreen:
http://www.kitco.com/market/euro_charts.html
Ceny metali szlachetnych online, godzina po godzinie)

PS Czy jest ktoś, kto ma zalegające około dziesięciu kilogramów rodu i nie wie, co z nim zrobić?? : Mrgreen: : Mrgreen:
Dzisiejsza cena: 143513 XNUMX euro za kilogram :zaszokować: :zaszokować:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Kolejny silnik wodny !!!!




przez Denis » 29/03/06, 17:09

tak, dlatego katamarany zwracane są w firmie Ford po 60 €, pozostałe muszą być takie same. W PSA po prostu wycinają pudełko w celu zwrotu do recyklingu!!! (transport). Do moich celów szukam katamaranu hs, do użyj tuszy, a zwłaszcza węża ze stali nierdzewnej, trudnego do znalezienia. Czy wszystkie te garnki nie byłyby po prostu fabrykami produkującymi te metale???? W tej cenie to musi być opłacalne!! zwłaszcza, że ​​za energię do tego wszystkiego płacimy benzyną....kolejna wielka intryga?? :: : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/03/06, 22:01

Bibiphoque napisał:Witam,
Irytuje mnie filtr cząstek stałych, wyjaśniam: jeśli silnik jest dobrze wyregulowany, zwłaszcza diesel, który pracuje na obrotach zbyt bogatych w O2, nie powinno być żadnych tych cząstek, zresztą po co „filtr”, skoro jest węgiel, wystarczy go utlenić i już nie ma więcej cząstek. : Idea:[...]
Produkcja cząstek jest nieco bardziej skomplikowana niż prosta kwestia dostarczenia O2...

Jeśli chodzi o ich eliminację, utlenianie jest dokładnie tym, co robią wszystkie „FAP”, czy to PSA, Renault, Niemcy czy Japończycy.
Nie zapominaj, że spalanie to utlenianie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 15/09/06, 09:06

Znalazłem artykuł na temat innego silnika wodnego zgłoszony na tej stronie:

http://www.ovni.ch/~kouros/voiture.htm

Nie mogę załączyć zdjęć ze strony metodą kopiuj/wklej, więc pozostawię to profesjonalistom. Oprócz silnika wodnego zobaczysz inne ciekawe motywy, w tym super gaźnik, dla którego zamierzam otworzyć temat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/09/06, 11:32

voila:


Obraz

Obraz

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 09 / 09, 12: 30, 1 edytowany raz.
0 x
eleanore
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/05/07, 20:42

system rousseau




przez eleanore » 14/09/07, 19:10

Witam,

czy ktoś spotkał P. rousseau?

Temat fascynuje mnie tak samo jak Ciebie. Ze swojej strony przeprowadziłem inne testy, ale na znacznie mniej stabilnym podłożu i ze spójnymi wynikami, choć trudnym w użyciu: orgonem Reicha.

wystarczy zbudować kondensator z powłoką organiczną (warstwa organiczna, warstwa metaliczna, faworyzująca materiały szlachetne).


To niesamowite, jak dobrze to działa. Występuje wzrost temperatury i uczucie mrowienia.
A priori są skutki uboczne, mimo wszystko bądź ostrożny.
dzięki za odpowiedzi
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202