Automatyczny kocioł parowy do destylacji

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
sophie07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/05/15, 23:37

Automatyczny kocioł parowy do destylacji




przez sophie07 » 15/05/15, 23:44

bonjour,
Wyposażyliśmy się w destylator 400L. Nie mogąc znaleźć kotła w naszych cenach, mój małżonek wykonał go sam. Po testach (z 50 l, potem 150 l) pojawia się problem: zamiast potrzebnych i oczekiwanych 46.2 KG/h pary, produkcja wynosi tylko 10 kg/h. Grzejemy z mocą 33KW/h przy niskim ciśnieniu (1bar), kocioł ma średnicę 700 i jest otoczony konstrukcją izolacyjną. Czy ktoś ma wskazówkę, która pomoże nam rozwiązać ten (poważny) problem? Z góry dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 16/05/15, 01:49

Witaj Zofia07,

Czy byłaby możliwość otrzymania schematu generatora pary?

Przyczyną może być niewystarczająca powierzchnia wymiany. W rzeczywistości, jeśli powierzchnia wymiany jest niewystarczająca, dostarczona energia jest tracona w spalinach.

Przy okazji chciałbym wiedzieć, jak oddziela się wodę od pary.
0 x
sophie07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/05/15, 23:37




przez sophie07 » 16/05/15, 12:44

Witam,
Generator pary to zbiornik na żywność (stal nierdzewna), który został wyposażony w zawór bezpieczeństwa i termometr. Zainspirowaliśmy się wymiarami istniejących kotłów od fachowca od którego kupiliśmy zbiornik i skraplacz.
Para wodna jest wytwarzana w kotle i zasysana do zbiornika destylatora, w którym znajdują się rośliny przeznaczone do destylacji. Następnie przechodzi przez chłodnicę, która w wyniku szoku termicznego skrapla kondensat (woda kwiatowa + olejek eteryczny). Na koniec uzyskany płyn przechodzi przez wazę florencką, która oddziela hydrolat od olejków eterycznych.
Obraz
Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/05/15, 13:23

Co odparowujemy? trochę wody ?

aby przepuścić 1 KG wody o temperaturze od 20° do 100° i odparować ją, potrzeba około 320 + 2277 Kj, czyli 2577 Kj.

w związku z tym przy idealnej wydajności 1 kWh można uzyskać około 1,4 kg pary, więc spodziewana wydajność wynosi rzeczywiście około 4 kg z 33 kWh. (1 KWh = 3,6 Mj, czyli 3,6 Kj)

Należy zadać kilka pytań:

1) w jaki sposób para przekazuje ciepło cieczy?

2) czy nie ma spustu, który chłodzi parę?

3) co dzieje się z ochłodzoną parą?

4) skąd masz pewność, że zużycie energii jest takie, jak mówisz? Czy nie ma jakiegoś termostatu, który zapobiega przegrzaniu?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
sophie07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/05/15, 23:37




przez sophie07 » 16/05/15, 13:28

Witam ponownie,
zasada polega na odparowaniu wody w bojlerze (w prawym dolnym rogu na zdjęciu za białą strukturą). Para przechodzi do zbiornika z przodu po prawej stronie, w którym znajdują się rośliny. Przecina rośliny i przechodzi do chłodnicy (z przodu po lewej) w celu ponownego upłynnienia i odzyskania.
Wszystko to ma na celu wydobycie olejków eterycznych zawartych w roślinach. Aby to zrobić, musimy wyprodukować pewną ilość pary o niskim ciśnieniu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/05/15, 13:40

Przecina rośliny. Suchy?

Jeśli tak, to dużo energii zużywa się na „gotowanie”, aby wydobyć zawartość komórek, prawda?

Teoretyczna wartość 42 kg dla 33 kWh zostałaby osiągnięta tylko dla płynnego i jednorodnego materiału.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 16/05/15, 19:40

Dziękuję Zofio za zdjęcie.

Fajnie!

Mógłbyś jednak zrobić schemat kotła?
Jestem pewien, że twój problem leży w tym. Albo palnik nie spełnia Twoich oczekiwań, albo powierzchnia wymiennika nie jest dostosowana do Twoich potrzeb.
D lub żądanie schematu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/05/15, 13:17

Być może moglibyśmy najpierw upewnić się, że generator pary rzeczywiście dostarcza ogłoszoną ilość pary, tj. odparować trochę więcej niż 40 litrów wody w ciągu 1 godziny, prawdopodobnie poprzez wstrzyknięcie pary do dużego wiadra z wodą.

(i zmierzyć pochłoniętą energię za pomocą licznika elektrycznego)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 23/08/15, 14:58

Witam, oto alzacki, który wpadł na pomysł ogrzania się destylatorem https://www.youtube.com/watch?v=s1TB6bXlSOY

wszystko jest w filmie i linkach w opisie poniżej
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96