Elektryczny podgrzewacz wody w trybie czuwania

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9

Elektryczny podgrzewacz wody w trybie czuwania




przez Raymon » 23/04/15, 11:53

Większość elektrycznych podgrzewaczy wody nie ma poważnej izolacji od włazów inspekcyjnych, większość ma prostą plastikową osłonę z otworem do zasilania elektrycznego. Czy ktoś może obliczyć zużycie tego włazu o średnicy około 20 cm i temperaturze między 50 a 60 °? Ile Gwh uratowałoby się w całej Francji, gdyby właz był odpowiednio izolowany?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 25/04/15, 11:21

jeśli weźmiemy przewodność 0.3 dla tworzywa o grubości 3 mm, w temperaturze pokojowej 15 ° otrzymamy 891 Wh rocznie i przez podgrzewacz wody
ale nadal jest warstwa powietrza ....
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 26/04/15, 12:34

Nie sądziłem, że to tak mało. Myślałem co najmniej 50 w na stałe, porównując na przykład z powierzchnią grzejnika centralnego ogrzewania, który 2 lub 3 kW z wodą o temperaturze zbliżonej do tej samej.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232




przez ne 44 » 26/04/15, 22:01

Witam,

Philippe Schutt napisał:temperatura pokojowa 15 °


prawdopodobnie już nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/04/15, 08:21

Powierzchnia wymiany jest niewielka, stąd mały wynik.
Jeśli pomieszczenie jest cieplejsze, strata będzie mniejsza.
Izolowane jest również 5-6 cm powietrza między zbiornikiem a pokrywą, dlatego należy dokonać dalszej redukcji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/04/15, 09:50

Co powstrzymuje cię przed włożeniem do niej trochę wełny mineralnej? Jest izolatorem termicznym, nieprzewodzącym prądu i niepalnym.

Ze swojej strony mam kocioł (150 litrów) podłączony do mojego kotła gazowego. W trybie letnim podłączam kocioł do timera, aby działał tylko między 3 rano a 10 rano. Widziałem ekonomię. Jest to nowoczesny kocioł bez lampki kontrolnej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 27/04/15, 10:38

Jako słoń zakładam wełnę mineralną. Jestem zaskoczony rezultatem philippe schut, ponieważ podgrzewacz wody zużywający około 2 kwh / dzień w trybie gotowości wydaje mi się, że żelazo przewodzi ciepło lepiej niż poliuretan i pomyślałem, że z tego talerza pozostaną duże straty. Dzień 2 kW to 730 kWh rocznie. Możemy inaczej zadać pytanie, jak nie spożywać tych 2 kwh?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/04/15, 18:36

Raymon, gdzie dostajesz 2 KWh dziennie, Philippe Schutt mówi o 891 W / h rocznie. (dla miejsca, o którym mówimy)

To powiedziawszy, nie jest wykluczone, że kocioł emituje 2 kWh dziennie, nawet jeśli nie bierzemy wody. To dużo (2 x zużycie lodówki) i musisz zadać sobie kilka pytań:

jaka jest objętość kotła?
ile wynosi T ° wody?
skład gospodarstwa domowego?
czy nie można sprostać zużyciu ciepłej wody w gospodarstwie domowym poprzez obniżenie T ° wody?
czy nie ma sposobu na ograniczenie zużycia poprzez opóźnienie włączenia urządzenia w jak największym stopniu (np. 1 do 2 godzin rano zamiast 22:XNUMX)?
jaka jest temperatura zewnętrzna kotła na koniec okresu grzewczego?

Widziałem pozytywne próby przegrzania kotła, ale nie pamiętam gdzie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 27/04/15, 19:26

Straty statyczne wynoszą 2,41 kWh dla najnowszego atlantyckiego podgrzewacza wody o pojemności 300 l:
http://www.easy-ballon.com/chauffe-eau- ... table.html
Raymon, gdzie dostajesz 2 KWh dziennie, Philippe Schutt mówi o 891 W / h rocznie. (dla miejsca, o którym mówimy)

Tak, są to straty dla podgrzewacza wody, ale ponieważ poliuretan izoluje się trochę lepiej niż żelazo ...
Całkowite dzienne zużycie obserwowane w moim domu lub najemcach wynosi od 6 do 8 kWh dziennie przy wodzie o temperaturze 50-55 °.
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 27/04/15, 19:57

Dyskusja na temat wydajności podgrzewaczy wody:
http://www.bricozone.be/fr/plomberie/t- ... 55666.html
Wynik wydajności 89%.
Nie wiem, jak umieścić dokument APER w formacie pdf na tej stronie:
https://www.google.fr/search?client=ubu ... 2085251707
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 460