Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez sicetaitsimple » 16/11/17, 18:58

Mixieer56 napisał:
Tyle że wypuszczając ją w ciągu dnia, wróciła dwukrotnie ...


To jest szkic Bigarda, który robisz tutaj dla nas!
Ostatnio edytowane przez sicetaitsimple 16 / 11 / 17, 19: 07, 2 edytowany raz.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Mixieer56 » 16/11/17, 19:01

sicetaitsimple napisał:
Mixieer56 napisał:
Tyle że wypuszczając ją w ciągu dnia, wróciła dwukrotnie ...


To jest szkic Bigarda, który robisz dla nas tutaj!


Trochę, ale nie zadzwoniła do drzwi :)
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 17/11/17, 12:39

phil53 napisał:Aby wydostać nietoperza, polecam zgasić światło, otworzyć okno i wyjść z pokoju, żeby było mniej spanikowanych. Wróć 2-3 minuty później, zwykle jej nie będzie.


Tak, to właściwa droga ::

Za każdym razem rzeczywiście w 2-3 minuty jej nie było
0 x
Den54
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 11/11/17, 11:18
Lokalizacja: Meurthe i Moselle
x 17

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Den54 » 17/11/17, 13:27

Did67 napisał:
2) Jeśli nie możesz ich rozwinąć na miejscu, połóż je płasko (jak kufel do piwa): możesz pociąć piłą łańcuchową lub szablową na „strzępy”, które układasz obok siebie, jak zwykle jak to możliwe. Cóż, "uważaj" na zachodzenie na siebie ... Ale działa też w drugą stronę, to nie ma znaczenia.


Witam wszystkich.
Jestem w pobliżu strony 154 forumWciąż przyjemnie się czyta ten wątek i bardzo pouczające! Biorąc pod uwagę ilość stron (815 ^^) to trochę potrwa, ale zima jest długa, więc mam czas.
Kupiłem niszczarkę AXT 2500 TC 15 r. Jeszcze nie rozpakowałem.
Wracam do ciebie po to, co Olivier powiedział mi w cytacie. Dwie 500 kg bele dostaję jutro rano, - zapytam, czy ma jeszcze jedną, czy dwie, bo boję się, że na więcej niż 400 m2 będzie krótka - ale obawiam się, że nie móc je rozwinąć;
dlatego według drzewa oliwnego połóż je na podstawie jak puszkę, a następnie pokrój strzępy;
ale w jakim sensie? zacznij od góry piłą łańcuchową, poziomo robiąc paszteciki z „?” cm (A), czy pionowo od góry do dołu, jakbym kroił Camembert na porcje przez środek? (B)
Albo zostawić go na ziemi, jakby chciał go przetoczyć, i przeciąć pionowo (co daje A), czy poziomo (C)?

(Zwróciłem uwagę na niepowodzenia Makro, jego pierwsza próba ta biedna)
Dobrze i dziękuję za informację zwrotną.
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez olivier75 » 17/11/17, 14:22

Jama54,
To nie ja do cięcia.
Będę miał tendencję do cięcia od dołu, aby nie spadł po drodze.
Jeśli możesz, dzięki wykonaniu obu tych czynności znacznie łatwiej jest rozwinąć, nawet jeśli ciągnik uszkadza i zagęszcza ziemię lub zapewnia większy otwór.
Tymczasowo czy nie.
Oczywiście buty o wadze 500 kg nie idą pod górę ... tylko po płaskim zjeździe. Według sprzedawcy mój ważył 480 kg.
Z pewnością można również rozwinąć, gdzie można, na małe kawałki i przyciąć do ziemi.

Olivier.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 17/11/17, 14:31

Nie sądzę, żeby to miało duże znaczenie. Ale ja też nie mam doświadczenia.

1) Zachowaj ostrożność podczas zejścia: bardzo szybko, nie możesz już go powstrzymać. Ja jest taki, który wylądował na dole, w sosnach. Odszedł, nie zatrzymuj tego już i nie będę próbował pod nią wchodzić.

Wskazówka: miej bardzo solidną deskę do hamowania, ze znacznym efektem dźwigni. Wykonujesz pochyłość przed piłką, trzymając (mocną) deskę na wysokości ramion.

2) Twoim celem jest pocięcie przenośnych „strzępów”. Po zwijaniu zobaczysz, że bardzo dobrze kości, warstwa po warstwie. Pokroiłbym plastry od góry do dołu, jak „Camembert”. A potem układasz na swoich działkach układankę, dbając o stawy.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 17/11/17, 14:35

Den54 napisał:
(Zwróciłem uwagę na niepowodzenia Makro, jego pierwsza próba ta biedna)



Myślę, że musiał spędzać czasami 5 lub 10 minut z parą rękawiczek, przeglądać działki i po prostu podciągać. Na początku wydaje się „ogromny”. I bardzo szybko, podciągnięta, większość bylin cofa się w zaskakujący sposób, nawet jeśli powój jest silniejszy od innych (jego kłącze prawie nigdy się nie odrywa, w najlepszym razie łapie się płytko 20 lub 30 cm). Jeden z moich ojczymów również się poddał, oświadczając, że „to nie działa!”

Na początku nie mając tego problemu, byłem zbyt entuzjastyczny! Teraz ostrzegam.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 17/11/17, 17:26

Abonenci 9 000

Osiągnięto dzisiaj kamień milowy 9 subskrybentów na Youtube, mimo że ostatnio wyprodukowałem mniej wideo!

Zrzut ekranu 11-17-17 Youtube analytics 17 listopada 2017.PNG
Zrzut ekranu 11-17-17 analytics Youtube 17 listopada 2017.PNG (157.93 KiB) Obejrzano 1324 razy
3 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 17/11/17, 18:35

Dobra robota....

Nie wiem, jaki jest twój program ... ale osobiście chciałbym oglądać (oprócz twoich zwykłych filmów) filmy skupiające się na jednym warzywu.

Przykład (losowo :) ) roszponka: od siewu do zbioru, z różnymi odmianami, terminami siewu w zależności od odmiany, konserwacją itp.

Krótko mówiąc, dla każdego warzywa jeden lub więcej filmów objaśniających ich (feno) kulturę ...
Mówię kilka, bo jak już zrobisz jedną na sadzonkach, na przykład, cóż ... musisz poczekać, aż wyrośnie ... i nadal czekać na żniwa ... ale hej.

Zdaję sobie również sprawę, że wiele osób (patrz ostatnie dyskusje) wciąż ma pytania dotyczące sztućców.

Celowo piszę „sztućce”, bo nie każdy ma siano.

Może podsumowanie wideo (nawet jeśli wydaje mi się, że już je zrobiłeś) na temat różnych rodzajów sztućców oraz ich zalet i wad PLUS jak ich używać (lub nie: sadzonki): rozłożenie, jak, jaka grubość, jaki okres , ocieplenie ziemi czy nie… i to wszystko, co byłoby dobrym zastrzykiem wspomagającym przed wiosną…

Film o pogodzie też byłby interesujący ....
Zimno: zalety-wady
Hot: to samo
Deszcz: to samo ...
Frost: jak wyżej ....
Techniki obserwacji: deszcz, stacja pogodowa itp.
Myślę, że jest dobry temat

Na tym zakończę .... Obraz
0 x
Den54
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 11/11/17, 11:18
Lokalizacja: Meurthe i Moselle
x 17

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Den54 » 17/11/17, 18:59

olivier75 napisał:Jama54,
To nie ja do cięcia.
Będę miał tendencję do cięcia od dołu, aby nie spadł po drodze.
Jeśli możesz, dzięki wykonaniu obu tych czynności znacznie łatwiej jest rozwinąć, nawet jeśli ciągnik uszkadza i zagęszcza ziemię lub zapewnia większy otwór.
Tymczasowo czy nie.
Oczywiście buty o wadze 500 kg nie idą pod górę ... tylko po płaskim zjeździe. Według sprzedawcy mój ważył 480 kg.
Z pewnością można również rozwinąć, gdzie można, na małe kawałki i przyciąć do ziemi.

Olivier.

Tak, w rzeczywistości był to już Didier.
Ciągnik nie przejedzie, a bagażnik nie będzie w stanie slalomować między różami i innymi wiciokrzewami. Dlatego na pewno spróbuję Camemberta, albo - to nie koniec, rozwinąć na kilka metrów, przeciąć i zobaczyć, czy transport tych kilku niezrolowanych metrów jest możliwy, nie tracąc ani połowy; gdzie następnie pociąć kulkę na trzy lub cztery i rozwinąć ją, minikulki przejdą! Będę się dobrze bawić ^^

# coś innego: próbowałem już komentować filmy, oczywiście zarejestrowałem się na YT; Piszę, waliduję, mówi mi „walidując, zgadzasz się stworzyć łańcuch” (dziwne), akceptuję, wysyłam, ale nic się nie pojawia, zrobiłem to 3 razy, zawsze to samo.
Dobry wieczór, dobry WE A +
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214