Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Biobomb » 23/01/21, 10:00

Każdy przeszczep wymaga czystego cięcia bez zadziorów, wykonanego idealnie ostrym i zdezynfekowanym narzędziem.
Im większa powierzchnia zapewniająca kontakt między podkładką a szczepem, tym większy sukces, stąd sekret szczepienia angielskiego, prosty lub skomplikowany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Rdza COHLE
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 23/11/20, 14:37
Lokalizacja: Śródziemnomorska góra 450m
x 12

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Rdza COHLE » 23/01/21, 10:09

phil53 napisał:Rust Cohle, do przeszczepów drzew owocowych używasz mastyksu lub folii. Da radę z folią stretch?


Przez 3-4 lata, okres, w którym odkryłem przeszczep i kiedy zakochałem się w tej technice, staram się jak najwięcej udokumentować siebie, a co za tym idzie, dowiedzieć się jak najwięcej z książek, internetu i youtube, a także jak z miejscowymi szczepnikami, lokalną starszyzną i tak szybko zastanawiałem się nad materiałami jakich użyć aby jak najbardziej "poszanować" ekosystem i na ten moment konkluzja jest taka, że ​​najlepszym kompromisem w mojej sytuacji jest użycie rafii do związania przeszczepu, jeśli to możliwe, nici o długości 1 metra, ale niełatwe do znalezienia, gdy są o wiele bardziej praktyczne, a także mastyks do szczepienia na zimno, zgodny z rolnictwem ekologicznym, i znalazłem taki, który dobrze mi odpowiada, który ma prosty skład i jest wykonany w Francja, załączona na zdjęciu, jest jedyną, która spełnia te warunki.

System ten pozwala mi ograniczyć interwencje potransplantacyjne, ponieważ rafia sama się rozkłada od 6 miesięcy do roku i mastyks tak samo, zwiększając tym samym efektywność operacji w sensie lenistwa, nawet jeśli wskazane jest wyrzucenie oko regularnie, co jest dla mnie przyjemnością prawie dzień po dniu, kiedy tylko mogę.

Istnieje wiele linków i wiele wypełniaczy:
- guma, plastik, papier, żelazo, naturalne...
- organiczny, konwencjonalny mastyks, smoła, glina, wosk, gorący lub zimny...
- budytape (rodzaj folii stretch określanej jako biodegradowalna mająca cechy zarówno opaski jak i mastyksu) choć nadal zastanawiam się nad realnością biodegradowalności tych tworzyw sztucznych.

Każdy może zrobić według swoich pragnień i środków, jak to często bywa z szeroko rozumianym ogrodem.

Jeśli chodzi o folię stretch, widziałem już hodowców stosujących ją zarówno na drzewach owocowych, jak i na warzywach, co tworzy coś w rodzaju miniaturowego efektu cieplarnianego, który zatrzymuje wilgoć, nigdy tego nie próbowałem, ale wydaje się, że działa, to tylko pytanie do moich strony, aby padały na nią promienie słoneczne, czy nie powoduje to przegrzania, a tym samym wysychania przeszczepu? Nie wiem.
Aby temu zaradzić, rozsądnie byłoby zrobić na przykład „korę z piasku”, aby szczep był nieprzezroczysty i utrzymywał wilgotność, tak jak robię to w przypadku dużych pni, gdy szczepię w koronie.

https://www.progarein.com/fr/greffage-m ... froid.html
załączniki
27B90B2D-5111-4CA2-9F40-7FAD7E6CD90B.jpeg
27B90B2D-5111-4CA2-9F40-7FAD7E6CD90B.jpeg (102.87 Kio) Consulté 1170 fois
0 x
„Efektywność to inteligentne lenistwo”
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Biobomb » 23/01/21, 10:15

Szkice różnych rodzajów przeszczepów podane przez Rusta. C., w każdym razie dzięki mu za ich podanie, dotyczą tylko roślin o tej samej średnicy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Rdza COHLE
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 23/11/20, 14:37
Lokalizacja: Śródziemnomorska góra 450m
x 12

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Rdza COHLE » 23/01/21, 11:04

Biobombe napisał:Szkice różnych rodzajów przeszczepów podane przez Rusta. C., w każdym razie dzięki mu za ich podanie, dotyczą tylko roślin o tej samej średnicy.


Absolutnie potwierdzam dla drzewek owocowych będą to "małe średnice" w szczególności szczypcami do szczepienia ale też ręcznie, co do największych średnic to głównie praktykuję szczepienie w koronach i szczelinach, jeszcze nie wypróbowane w trójkątach ale wydaje się dają też bardzo dobre wyniki.

Od 3-4 lat nie mam jeszcze zbyt dużej perspektywy, a co za tym idzie niezbyt dużej legitymacji do rozmowy z Państwem na ten temat, bo mam na swoim pokładzie zaledwie kilkaset szczepów dotyczących jabłoni, gruszki, pigwy, wiśni, migdałów, śliwka, cytrusy, oliwka.
W tym roku wpadłem na pomysł spróbowania czegoś bardziej „egzotycznego”, a mianowicie kasztana na dębie, w ślad za jednym z francuskich mistrzów szczepienia, a mianowicie panem Maurice CHAUDIERE.
1 x
„Efektywność to inteligentne lenistwo”
Avatar de l'utilisateur
pi-r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 150
Rejestracja: 28/11/20, 13:00
Lokalizacja: "cassoulet" Occitanie
x 31

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez pi-r » 23/01/21, 11:37

Did67 napisał:Jest pewien parametr, który mnie zastanawia: tego lata wyraźnie zaobserwowałem na dyniowatych, na ogóreczniku, że mączniak prawdziwy atakuje, „wszystkie inne rzeczy są równe (to samo miejsce, odmiany, itp.) zależą od wieku rośliny!

Miałem ogóreczniki „spalone” przez mączniaka prawdziwego (stare) dotykające młodych ogóreczników, doskonale nienaruszone.

Miałem spontaniczne pojawienie się (młodej) cukinii w stanie nienaruszonym we wrześniu i produkującej na starej cukinii, całkowicie zniszczonej ...

Myślę więc, że rośliny, tak jak my, starzeją się! Ich Covidy nazywają się pleśnią lub oidium lub innymi (o których zapominamy, że istnieje 170 szczepów, z których ciągle pojawiają się nowe, ponieważ wśród koronawirusów pojawiają się nowe i atakują jako pierwsze – najpierw zabij – stare). .

Nie sądzę, aby próba przedłużenia życia roślin była ogólnie obiecującą drogą. A jeśli dalej będę „wciskał” wczesne warzywa, to dopilnuję, żeby druga fala, zasiana, posadzona dużo później (na przykład pomidory – dla moich sosów będę eksperymentować z wysiewem w miejscu około połowy maja (od 5-go, jeśli prognoza pogody na 10 dni nie przewiduje przymrozków; miałem jeden lub dwa spontaniczne wschody, które prawie „dogoniły” moje sadzonki w pomieszczeniu, wyhodowane w ramce)

Mówię oczywiście o warzywach jednorocznych lub dwuletnich.

w moim więcej niż skromnym ogródku warzywnym (40 m2 na warzywa) i moim bardzo małym doświadczeniu w ogródku warzywnym zauważyłem, że „przedłużanie” nie jest skuteczne nawet w południowym regionie, gdzie dość sprzyjający sezon zaczyna się wcześnie i trwa. na presję patogenów, wydaje mi się, że wysoka temperatura musi również „zmęczyć” rośliny. więc w tym roku planuję ćwiczyć podwójną implantację.
ale brak szklarni lub ramy będzie:
- rośliny od lokalnych producentów na początek sezonu,
- sadzonki osobiste dla reszty.
okaże się, czy młode pędy wytrzymają upał lepiej niż starsze?
doganiając wegetację na siewach skośnych obserwuję to na mojej fasolce szparagowej, wysiewam w miarę możliwości pierwsze kostki ryzykując, że warunki pogodowe je upieką. i 10 w ciągu 15 dni dla następnego Nadrabianie zaległości nie jest całkowite (stąd zainteresowanie), ale nadal znaczące.
Czy ktoś robił jakieś badania lub obserwacje wpływu rozrzucania bardzo ciemnego kompostu (grubość 8/12 cm) na nagrzewanie się gleby w grządkach? DZIĘKI
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 23/01/21, 12:01

Biobombe napisał:
Ale Petit Moineau nie jest F1?

Dlaczego sprzedawcy roślin szczepionych nigdy nie podają odmiany podkładek?


Nie, "Petit Moineau" to stabilna odmiana GATUNKU zbliżona do pomidorów: to Solanum pimpinellifolium, a nie Solanum esculentum.

To dość "dzikie" pomidory, tworzące bardzo małe (ale podobno pyszne) owoce...

Znalazłem ten dokument z Quebecu:

https://potagersdantan.com/2016/09/09/l ... se-a-jour/

Zauważyłem (jest to na filmie, ale zastanawiam się, czy nie zostało na moim twardym dysku?), że F1, którego użyłem (Protector) wyglądał podobnie - typowe liście "pimpinellifolium". „Kultywowałem” stopę, której miałem za dużo. Bardzo mało owoców. W kształcie porzeczki. Mimo bujnej roślinności jak na „zapomniane wiadro”! Oczywiście użyte czyste linie to „pimpinellifolium”. Stąd mój pomysł na wykorzystanie nasion F2, które udało mi się zebrać (o ile wykiełkują) - dzikość "pimpinellifolium" powinna pozostać...

Jeśli chodzi o oznakowanie, informacja ta jest rzeczywiście rzadka – nawet na drzewach owocowych w centrach ogrodniczych (są jednak precyzyjne wskazania – jedna podkładka skarłowaciała, inna przystosowana do gleby wapiennej itp.) Wszystko, co nie jest obowiązkowe, po co się tym przejmować...!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 23/01/21, 16:45

Przestań, jestem truflą Obraz

Miałem trochę czasu po południu... pada śnieg Obraz do pracy na stanowisku i sond, które skorzystałem z okazji do kalibracji
Spośród 5, dwa były identyczne (i odpowiadały średniej wartości z 3 różnych termometrów, w tym jednego staromodnego), 2 miały różnicę 1 dziesiątą stopnia, a piąty 5 dziesiąte
To fajne, bo możemy to wszystko robić za pomocą komputera

Ale przede wszystkim zdałem sobie sprawę, że odczyty można odzyskać bezpośrednio na komputerze BEZ konieczności wyjmowania karty micro SD
Eksport automatycznie otwiera folder ad hoc
Krótko mówiąc, umknęło mi to przy pierwszym użyciu

Więc podnosi to stację o jeden stopień w moim poważaniu z tego powodu, że tylko przez połączenie USB możesz sterować wszystkim z komputera
Musielibyśmy móc zrobić to samo BEZ kabla USB, ale szczerze mówiąc, nie jest tak źle

Pozostaje mi teraz skalibrować sondę która jest w stewie
ogłaszają Obraz na jutro
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 23/01/21, 17:19

rozumiem lepiej!

Ponieważ wydawało mi się, że widziałem tę zatokę USB i nie rozumiałem, dlaczego tak jak w przypadku mojej stacji nie mogliśmy zaimportować danych bezpośrednio tak jak ja!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 23/01/21, 18:15

Did67 napisał:rozumiem lepiej!

Ponieważ wydawało mi się, że widziałem tę zatokę USB i nie rozumiałem, dlaczego tak jak w przypadku mojej stacji nie mogliśmy zaimportować danych bezpośrednio tak jak ja!


USB pozwala odczytywać temperatury (teoretycznie z 8 czujników) w czasie rzeczywistym na komputerze, ale także dokonywać pewnych ustawień
Przykład kalibracji można dokonać z poziomu komputera.

Ale przegapiłem eksport po prostu dlatego, że był… automatyczny
Pozostałem przy trybie pracy rejestratorów danych, gdzie to Ty dokonujesz ręcznego eksportu.
W rzeczywistości eksport wyświetla tabelę lub wykres w oprogramowaniu, a przycisk folderu odsyła bezpośrednio do folderu zawierającego CSV każdego wyeksportowanego czujnika
Następnie musisz ponownie przetworzyć plik, który jest prawie najbardziej skomplikowany Obraz

Ponieważ wstawiłem go do programu Excel, który kompiluje dziesiątki codziennych wyciągów w jedno dzienne maksymalne mini oświadczenie
Moje dane daty i godziny są oddzielone w jednej kolumnie
Podczas gdy Misol grupuje te dane w jednej kolumnie, konieczne jest, aby trochę poprawić, aby oddzielić ziarno od plew przed ponownym włączeniem tego wszystkiego do mojego programu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 23/01/21, 18:22

O bieda!!!

Martwisz mnie! (wiedząc, że przy prostych systemach czasami tracę dane!)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 292