Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/10/20, 11:37

Muszę dokładnie sprawdzić, czym jest alios! Sos czosnkowy???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 19/10/20, 12:10

Nie, jestem kucharzem, sos czosnkowy i tak bym zrozumiał.

Alios to warstwa gleby utworzona przez konkrecję materii organicznej i piasku, której sprzyja woda deszczowa lub podnoszący się poziom wody. To dość typowe tutaj, w Gironde też, ale właśnie dowiedziałam się, że jest ich trochę w bardzo różnych miejscach, na przykład w Fontainebleau lub w Kongo. Tutaj mam do czynienia z aliosem, który jest dość elastyczny lub porowaty, nie wiem jak to powiedzieć, ale w moim przypadku nie tworzy kamienia, co nazywa się garluche. Z drugiej strony dalej na północ tworzy garlucze.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/10/20, 12:40

Trochę pobawiłem się w osła: w młodości sadziłem traktor w „ruchomych piaskach”, bo wiosną mogą uformować się nad aliosami... A może raczej garlucze?

Ale nie wiedziałem już, o co chodzi z pedologią.

Dokument ten opisuje całkiem dobrze i bardzo dobrze rozróżnia „alios” i „garluches”. Które zatem nie stwarzają takich samych problemów, jeden jest nadal przepuszczalny, drugi nie...

https://www.persee.fr/doc/tlgpa_0249-64 ... um_1_1_871

[bielicy to gleby kwaśne w klimacie wilgotnym, zimnym lub umiarkowanym...]

Nasze piaskowce z Wogezów są dość zbliżone do Garluches. Skamieniałości. Z jednym niuansem: Wogezy powstały. Są wysoko położone i stanowią ciekawe warstwy wodonośne. Na powierzchni rzadko tworzą się plamy, ponieważ zawsze przechyla się ona w jedną lub drugą stronę. Na obrzeżach znajdują się źródła. Obrus ​​się opróżnia...

Krótko mówiąc, mamy pochylone płyty, spływa po krawędziach. Masz płaskie talerze, my toniemy w zupie!
0 x
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez stephgouv » 19/10/20, 13:54

Did67 napisał:Zawsze wykonuję świetne ofensywy. Ale czasami strzelam obok!

Dwa filmy André są dla mnie również „lekcjami”, których udzielił mi, abym mógł zrozumieć jego szybką i lekką technikę produkcji. Właściwie to „podwójne trafienie”. Myślę, że naprawdę docenia to, co robię, i nie chodzi tylko o kom...


Fajny filmik! Szkoda, że ​​nie pozwolił ci przeprowadzić analiz.
Ze swojej strony uzyskałem informacje z regionalnego laboratorium i jestem zdeterminowany, aby przeprowadzić rdzeniowanie w nadchodzących dniach.
Mam do wyboru:

- analiza „klasyczna” za 35,09 €: PH, C, N, MO i minerały P, K, Mg Ca + zalecenia dotyczące nawożenia (ilość wapna i składników mineralnych do dostarczenia)
- „kompletna” analiza za 126 €: metale ciężkie (Cu, Zn, Ni, Pb, Cd, As) + żelazo ogółem + analiza klasyczna + doradztwo w zakresie nawozów + doradztwo w zakresie wyboru warzyw

Pełna analiza wydaje mi się konieczna na początek, ale niestety, biorąc pod uwagę koszty, myślę, że w tym roku będzie to tylko analiza klasyczna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 19/10/20, 14:18

Did67 napisał:Dokument ten opisuje całkiem dobrze i bardzo dobrze rozróżnia „alios” i „garluches”. Które zatem nie stwarzają takich samych problemów, jeden jest nadal przepuszczalny, drugi nie...

Dziękuję, to naprawdę dobre i zrozumiałe.

Skoro tu jestem: niezła lekcja życia. Na przełomie września i października skorzystałem z zastrzyku świeżości i świeżości dla kilku sadzonek, wyhodowałem między innymi dużo szpinaku, ale roszponki nie było, myślałem, że na moją branżę jest jeszcze za wcześnie. Po trzech tygodniach: szpinak z trudem wyrósł, jest sporo luk, a w wolnych przestrzeniach między szpinakiem i w wielu innych miejscach warzywnika mam spontaniczne kiełki roszponki. I nie tylko trochę, dywany, będę mógł nakarmić całą okolicę. W przypadku szpinaku będziemy musieli włożyć trochę więcej pracy.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/10/20, 17:37

Stephgouv napisał:Mam do wyboru:

- analiza „klasyczna” za 35,09 €: PH, C, N, MO i minerały P, K, Mg Ca + zalecenia dotyczące nawożenia (ilość wapna i składników mineralnych do dostarczenia)
- „kompletna” analiza za 126 €: metale ciężkie (Cu, Zn, Ni, Pb, Cd, As) + żelazo ogółem + analiza klasyczna + doradztwo w zakresie nawozów + doradztwo w zakresie wyboru warzyw

Pełna analiza wydaje mi się konieczna na początek, ale niestety, biorąc pod uwagę koszty, myślę, że w tym roku będzie to tylko analiza klasyczna.


„Kompletna” analiza jest konieczna, gdy mamy teren, który naszym zdaniem został zanieczyszczony: nieużytki przemysłowe, podwórko, na którym nasi „przodkowie” palili baterie, opróżniali je, teren, który otrzymał wodę ze „starego dachu z blachy falistej (Zn) . Albo kiedy, jak to czasem widzimy, „kucamy” pomiędzy węzłami autostradowymi (Pb)…

Żelazo może być przydatnym punktem danych. S, którego a priori nie zaproponowano, byłoby...

Ale kiedy uprawiasz ogród na starej łące za domem, „klasyczny” jest dobrą podstawą. Interesujący byłby także „wskaźnik aktywności biologicznej” (istnieje dawka „zwykłego” enzymu, która pozwala uzyskać ogólny obraz tej aktywności).
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/10/20, 17:40

Stephgouv napisał:
Fajny filmik! Szkoda, że ​​nie pozwolił ci przeprowadzić analiz.



W 15 minut możemy powiedzieć tylko tyle, co w 2 godziny (nawet jeśli w ciągu tych 2 godzin będzie trochę śmieci, bezużytecznej gadaniny – wystarczy czasu, aby pojawił się nowy pomysł).

Ma wyraźnie więcej odbiorców niż ja: większość jest zadowolona z podsumowania.

A co więcej, zaskoczył nas deszcz, który stawał się coraz silniejszy!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 20/10/20, 13:03

Did67 napisał:
Stephgouv napisał:
Fajny filmik! Szkoda, że ​​nie pozwolił ci przeprowadzić analiz.



W 15 minut możemy powiedzieć tylko tyle, co w 2 godziny (nawet jeśli w ciągu tych 2 godzin będzie trochę śmieci, bezużytecznej gadaniny – wystarczy czasu, aby pojawił się nowy pomysł).

Ma wyraźnie więcej odbiorców niż ja: większość jest zadowolona z podsumowania.

A co więcej, zaskoczył nas deszcz, który stawał się coraz silniejszy!

tak, ale jak zauważyła Doris, on zaczyna trochę szybko (dla mnie też za dużo) a ty trochę wolno (dla mnie do przyjęcia), ale w domu np. moja żona tego nie wytrzymuje, noszę słuchawki, co widać o gustach i kolorach nie da się dyskutować

właściwie jakość wizualna filmu w dużym stopniu zależy od liczby słuchaczy, prezentuje się lepiej normalnie, biorąc pod uwagę jego przeszłość, a ty lepiej wyjaśniasz, biorąc pod uwagę swoją, co oznacza, że ​​wasz duet działa całkiem nieźle
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 20/10/20, 22:32

Adrien (ex-nico239) napisał:
yool napisał:Nowe filmy André Abrahami z Didierem.


Jeszcze tego nie oglądałem, ale to zabawne, bo przedwczoraj przesadzałem kapustę do tub i zdziwiłem się, że mogę to robić ręcznie.

Cienkie, a następnie zejdź bez forsowania trochę mniej niż 15 cm, nigdy bym nie uwierzył: na początku max wynosił 3 lub 4..

Ale ponieważ minęły 2 lata (na filmie mówię 2 lata, ale zastanawiam się, czy to nie więcej), jak nie wkładałem rąk do ziemi, trzeba było „załatwić” między sianem, naturalną trawą, odrobiną obornika a glina pod spodem „stopiła się”.

Nakręciłem więc to, co jest dla mnie naprawdę zaskakujące i mówię w filmie, że jest to „metoda” DH, MSV… itd. Stąd związek z filmem André.

Uwierzymy, że Tana robi wielką medialną ofensywę przed wakacjami, ale nie było to uzgodnione Obraz



Ilustracja wykonana przed emisją wideo André

Ze względu na bezpośredni siew lub przesadzanie sadzonek nie wkładam rąk do ziemi od... przynajmniej 2 lat, jeśli nie 3

Rezultat: zaskoczenie przez przesadzenie bulw kapusty... Mogę z łatwością wbić rękę w glebę...

Podobnie jak Olivier... „wstydzę się”, nie, śmieję się.

Krótko mówiąc, tak jest, ale zupełnie się tego nie spodziewałem.
W ciągu 4 lat życia i nieruchomych sztućców różnica jest wręcz zdumiewająca.

0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 21/10/20, 07:52

Widzisz, ten "starzec", to poniżenie, nie wyciągnął tego z delirium spod kapelusza! A jednak na starcie był złoty, twój tor motocrossowy, kiedy zaatakowałeś go wiertłem!

Agronomia to w zasadzie nauka... Trzeba przyznać, że bardzo złożona. Więc możesz się zgubić!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 288