Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez GuyGadebois » 10/07/20, 15:47

Do eliminacji powóju skuteczne okazały się także niektóre rośliny czyszczące, np. rośliny z rodziny nagietków, które są toksyczne dla powóju. Jako środek zapobiegawczy wypróbuj nagietek, Tagetes patula lub Tagetes nematicides, roślinę, której korzeń wydziela substancje chwastobójcze przeciw powójowi, szarańcowi i nicieniom.

https://www.alsagarden.com/blog/elimine ... n-miracle/
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2655

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez sicetaitsimple » 10/07/20, 16:50

„Na młodego Didiera czekają przyjaciele na telegramie rolnictwo/debata-są-ogrody-leśne-przyszłość-naszych-ogrodów-warzywnych-t16450-60.html".

Witam Didier,

temat jest nieco kontrowersyjny, bo powstał z inicjatywy inspirowanej weganami. No cóż, trzeba wcześniej nagrać film (z mojego punktu widzenia nieciekawy) trwający około pół godziny i umieszczony w Internecie przez Izentropa.
Okazuje się jednak, że pojawiły się porównania z PP, przynajmniej w przypadku braku środków pochodzenia zwierzęcego.
Jeśli masz trochę czasu...
0 x
Fritz67
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 19/10/19, 21:50
x 7

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Fritz67 » 10/07/20, 16:57

Moindreffor napisał:
Fritz67 napisał:Próbowałem posprzątać, usuwając siano z nieuprawnej części, podarłem wszystko i przykryłem dużą ilością siana. Trwało to prawie miesiąc zanim się przebiło. Zacząłem wyrywać roślinki za każdym razem gdy przechodziłem ale w pewnym momencie nie wiem dlaczego to nagle zniknęło. Do tego stopnia, że ​​udusiło mnie grochem i fasolą. Dlatego poczułem się trochę zdesperowany :(
Chyba pójdę za Twoją radą Didier i zastosuję plandekę.
W każdym razie dziękuję za radę. : Mrgreen:

pytanie o powój:
Czy powój zabija plony? czy powój urośnie do tego stopnia, że ​​dogoni plon i/lub uniemożliwi mu przeprowadzenie fotosyntezy?
Adrien uprawia w wesołym bałaganie wszelkiego rodzaju chwasty. Jaka jest specyfika powóju w porównaniu z innymi chwastami, z którymi musimy szczególnie walczyć?


Stało się tak, że powój przejął kontrolę nad innymi roślinami. Właśnie przebili siano, które przykryli, powój dosłownie je pokrył. Wesoły bałagan z reguły mi nie przeszkadza, ale jeśli dzieje się to na szkodę innych kultur, to nie : Evil:
0 x
To dlatego, że prędkość światła jest większa niż prędkość dźwięku, wiele osób wydaje się jasnych, zanim spojrzą na oszustwo
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 10/07/20, 23:00

Jeśli chodzi o powój, musisz zobaczyć, co robi.

Niedawno dodałem trochę fasoli, bo po raz pierwszy jest to ten sam proces.

Zastanawiam się, czy na pomidorach nie może to służyć jako "wychowawca" pod warunkiem oczywiście, że je przewyższysz.

Jeśli uda mi się uzyskać kiełki powoju, spróbuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Paul72 » 11/07/20, 14:40

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale im bardziej próbujesz stłumić powój, tym bardziej kwitnie... Cień jest jego przyjacielem dla korzeni!
Z drugiej strony gruba warstwa siana męczy go i ułatwia podrywanie, kłącza osadzone są blisko delikatnej powierzchni i mniej głęboko. Już prawie mnie to nie przytłacza.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Vinc26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 21/05/20, 15:51
x 2

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Vinc26 » 11/07/20, 19:59

Cześć gangu!

Wreszcie skończył mi się głód azotu, zachwycona tym sianem, które zapobiega wysychaniu przez wiatr i słońce i zabijaniu mojej gleby!

Ale mam dziwną rzecz, której nie mogę znaleźć nigdzie w Internecie :o mojego boćwina atakuje dziwna choroba, jakby był robakiem krążącym po żebrach. Nie są ładne! (Zobacz zdjęcia)

Powiedziano mi o robaku buraczanym... tak? Co mówisz?

A najbardziej (nie)zabawne jest to, że mam tylko 3 rośliny boćwiny, każda ma zupełnie inne miejsce w ogrodzie: ten sam problem!

Przeczytaj, jeśli do ciebie przemawia…

:D

Vincent.

IMG_2576.JPG
0 x
Vinc26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 21/05/20, 15:51
x 2

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Vinc26 » 11/07/20, 20:28

PS: Ach, ouillais... Mam też moje dwie kapusty, najechane przez wielkich policjantów, ale także z liśćmi nabierającymi dziwnych kolorów (patrz zdjęcie). szukałem tutaj (https://www.gerbeaud.com/jardin/fiches/ ... ,2341.html) ale nic mi nie wyskakuje.

To straszne być nowicjuszem bez znającego się na rzeczy sąsiada...

Z poważaniem,

Vincent.

PPS: na szczęście moja fasolka szparagowa w końcu ma się dobrze! Nawet mój siew sprzed 10 dni w sianie ma już 10cm! Uff!

IMG_2571.jpeg
0 x
Avatar de l'utilisateur
kapusta
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 04/06/07, 14:38
Lokalizacja: Sarthe
x 12

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez kapusta » 12/07/20, 07:52

Witam, nigdy nie widziałem tego owada, kształtem przypomina mi pluskwy, poczekajmy na opinię specjalisty :zaszokować:
0 x
Jestem taki szczęśliwy, bo dzisiaj znalazłeś moich przyjaciół .....
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez phil53 » 12/07/20, 11:01

Dla mnie też jest to swego rodzaju bug. Eliminuję, co mogę, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Maksymalna liczba larw. Do kapusty niszczę jaja motyli pod liśćmi, na razie to działa.
0 x
Vinc26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 21/05/20, 15:51
x 2

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Vinc26 » 12/07/20, 11:42

A to co mam w chardzie nic dla ciebie nie znaczy? :(
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 282