Uprawa pomidorów, przykład do rozważenia

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Uprawa pomidorów, przykład do rozważenia




przez słoń » 27/03/15, 09:52

Chociaż w ogrodnictwie mogę pozwolić sobie na uprawę tylko kilku aromatycznych roślin i przycinanie krzewów róż, myślę, że ta „wiadomość anty-GMO” nie może pozostać niezauważona:

http://rue89.nouvelobs.com/2015/03/09/t ... tes-257958
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 29/03/15, 16:23

Bardzo fajnie, dziękuję za ten raport. : Mrgreen:

To zdrowy rozsądek chłopa, który kocha swoją ziemię i swoją pracę.

Ta historia kar finansowych za sprzedaż niezatwierdzonych nasion jest zachętą do obywatelskiego nieposłuszeństwa...

W tym roku po raz pierwszy próbuję wysiać pomidory, lokalną odmianę outdoorową, w celu uzyskania nasion.
Jeśli mi się uda, przedstawię tutaj kilka historii roślin matecznych, ale pomyślę też nad wybraniem tych, które „ucierpiały” najbardziej, a nie tylko najpiękniej.

Pukaj w drewno, teraz wyglądają tak krucho...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 29/03/15, 21:57

Znałem już tę dość nietypową postać!

Jego podejście pokazuje, że niekonwencjonalne podejście może prowadzić do zaskakujących i bardzo interesujących rezultatów.

Nie do końca jestem przekonana do tezy o osłabieniu roślin na skutek zbyt dobrej pielęgnacji; Skłaniałbym się raczej ku złej koncepcji selekcji odmianowej, która działa ze szkodą dla cech rustykalnych.

Przekazywanie nabytych cech obarczone jest, jak się wydaje, z teoretycznego punktu widzenia pewną niejasnością artystyczną: dobrze byłoby wiedzieć więcej na ten temat.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :




przez izentrop » 29/03/15, 22:38

Dobry wieczór,
Doskonały!

Aby dowiedzieć się więcej, oto przemówienie tej osoby:
https://www.youtube.com/watch?v=MmaaYoZ8s9Y

i jego strona http://www.lepotagerdesante.com/ umieszczone w moich ulubionych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 30/03/15, 01:56

Osoba ta najprawdopodobniej opiera się na pracy Michurina. Z czego mogę jedynie doradzić przeczytanie jego książek, które zostały przetłumaczone.
Co najmniej jeden można znaleźć, wyszukując w Internecie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/03/15, 17:45

Jak to często bywa w tym przypadku, czasami popadam w dysonans!

Przez kilkanaście lat pracowałem z rolnikami w regionie Sahelu (gdzie panował głód)…

Zauważyłem, że ci rolnicy byli bardzo biedni, czasami nie mieli już nasion po suszy.

Przy „odmianach” (słowo jest błędne, to „populacje”) prosa nigdy nie wybiera się inaczej niż na podstawie wyboru samych rolników.

Doświadczenie było takie, że te tradycyjne „odmiany populacji” miały zbyt długie cykle, aby przystosować się do pustynnienia.

Dlatego wprowadziłem schemat, w którym w centrum działki umieszczamy kilka roślin odmian o krótkim cyklu (90 dni lub nawet mniej), wyselekcjonowanych na stacji agronomicznej i tak, aby nastąpiło skrzyżowanie absorpcji... [krótko mówiąc, musiałem wprowadzić geny przedwczesności, których nie posiadało lokalne proso; i których nigdy nie nabył pomimo susz, których doświadczył]

Zaobserwowałem, że rolnicy „przechowywali” owoce tych krzyżówek, podobnie jak ich tradycyjne odmiany... Nawet niepiśmienny rolnik jest bardzo podejrzliwy, jeśli chodzi o odmiany! Nigdy nie włoży całej zupy do jednego koszyka. A na jego polu, w przeciwieństwie do naszych działek, będzie prawdziwy bałagan!

Nie rozumiem, dlaczego pomidory w Lodève są takie inteligentne i tak szybko się przystosowują (w pewnym sensie „rozumieją”), a proso w Czadzie jest takie głupie (i nie „rozumie”, że klimat stał się ostrzejszy). ..

Tylko myśl... Przechodzę obok.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 30/03/15, 18:21

Tak, uważam, że Twoje zastrzeżenia są w pełni uzasadnione i moja poprzednia wiadomość zgadza się z Twoją w tej kwestii.
Jednak życie jest tak różnorodne, że wszystko to zasługuje na głębsze zbadanie, biorąc pod uwagę stawkę.
Gdyby to zjawisko choć częściowo się potwierdziło, byłoby ono nieskończenie ciekawsze niż „darmowa energia”*, która zdaje się fascynować wielu.

*Mówię to w porównaniu z powszechną fantazją, ale ci, którzy zadają sobie trud przeczytania mnie, wiedzą, jak szkodliwą byłaby dla mnie pozytywna realizacja tej na szczęście bezpodstawnej hipotezy.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 31/03/15, 02:07

Dowiedz się o Michourinie i jego twórczości.

Zobaczysz, że to całkiem fascynujące. Pomoże Ci to zrozumieć, czym zajmuje się producent nasion pomidorów. Genetyka to nie wszystko, istoty żywe mają niezwykłą zdolność adaptacji. Aby jednak z tego skorzystać, należy, według prac Michourina, przestrzegać metodologii.
W swoich książkach wyjaśnia to, nie oszczędzając na szczegółach i jest to całkowicie przystępne dla neofity. Ale musisz się skoncentrować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 31/03/15, 08:28

0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 31/03/15, 15:15

Zawsze brałem nasiona najpiękniejszych pomidorów. Być może powinienem wziąć najbardziej zahamowany.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115