Booster Problem instalacji?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Quentin54
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/03/15, 20:22

Booster Problem instalacji?




przez Quentin54 » 12/03/15, 20:45

Dobry wieczór wszystkim.

Mam problem z instalacją Boostera.

Mam studnię głębinową 5M, pompę i naczynie wzbiorcze.
Instalacja ta funkcjonowała prawidłowo do momentu wymiany pompy i balonu 2 lata temu... od nowego zbiorniczka wyrównawczego i nowej pompy nie było możliwości ponownego uruchomienia instalacji...
Pompa zalewa i działa poprawnie, gdy otwieram przed balonem i uruchamiam pompę: bez obaw, woda dostaje się do głowicy : Chichot:
Wywnioskowałem, że moje zaniepokojenie wzięło się z balonu, jest to balon, który nie był obracany od 2 lat, z dnem wodnym na dnie... Napotkany problem polega na tym, że mój balon nie napełnia się... pompa napełnia się do ok 10 cm to nic... pompa kręci się w próżni... nagrzewa się i woda w pompie robi się gorąca...

Na zdjęciu pokazuję moją instalację:
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Pompa działa prawidłowo, zawór zwrotny po pompie działa prawidłowo bo w zeszłym tygodniu był wymieniany, sitko działa...

Porównałem swój system z "pompą hydroforową" Alias ​​Supresseur.... Pomyślałem, że problem może być związany z położeniem balonu, fakt, że jest on pionowy uniemożliwi pompie napełnienie balonu ? Bo na dopalaczach balon jest w pionie? Być może po odłożeniu balonu pompka byłaby łatwiejsza do napełnienia balonu?
Ponieważ woda wchodzi przez dno balonu i wychodzi przez górę...

będę potrzebować rady? To stara instalacja do starego domu...
Dziękujemy!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957




przez Ahmed » 12/03/15, 21:27

Pionowe położenie piłki nie może wyjaśniać nieprawidłowości, które widzisz.
Podczas uruchamiania należy najpierw sprawdzić poziom wody w studni: czy na pewno woda w studni jest wystarczająca?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Quentin54
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/03/15, 20:22




przez Quentin54 » 12/03/15, 21:30

Dobry wieczór,

Tak za każdym razem, gdy studnia jest pełna, a sitko jest 20 cm od dna studni, więc bez obaw, studnia dostarcza znacznie więcej, niż potrzebujemy, ponieważ wcześniej, pomimo obecności dopalacza, studnię trzeba było opróżniać za pomocą zewnętrzna pompa, ponieważ za bardzo się napełniała, więc nie martw się o prędkość przepływu studni.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957




przez Ahmed » 12/03/15, 22:10

na ten temat zastaw, powinieneś znaleźć sposoby na przetestowanie swojej instalacji.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
perrelevaroi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/03/15, 09:36




przez perrelevaroi » 13/03/15, 11:17

Witaj Quentin54,

Problem z pewnością pochodzi ze zbiornika, ale ustawienie go poziomo go nie rozwiąże.

Co możesz zrobić, aby sprawdzić, czy Twój zbiornik działa:
- opróżnić zbiornik wyłączając pompę i otwierając sieć
- po opróżnieniu balonu zamknij siatkę i nadmuchaj balon (zawór znajduje się powyżej)
- napompuj piłkę do 200 g poniżej ciśnienia załączenia, tzn. jeśli pompa zostanie uruchomiona przy 2 barach, piłka musi zostać napompowana przy 1,8 bara.

Jeżeli po tej manipulacji nadal nie działa to tak że membrana w zbiorniku to na pewno HS.

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować więcej porad, nie wahaj się zajrzeć na ten blog eksperta w tej dziedzinie: http://www.arrosage-distribution.fr/leblog/
Mądrych wskazówek, które przydają się na co dzień jest mnóstwo.

Bonne Journée
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Problem z instalacją wzmacniacza?




przez Philippe Schutt » 13/03/15, 17:37

Quentin54 napisał: Napotkany problem polega na tym, że mój balonik się nie napełnia... pompa napełnia go do ok 10 cm potem nic... pompa pracuje w próżni... nagrzewa się i woda w pompie robi się gorąca.. . .

Widzę na jednym ze zdjęć, że udaje Ci się mieć 3 bary, pompa jest podana na 4,5 bara. Kula nie wydaje mi się być przyczyną tych objawów.
Albo to normalne, że twoja pompa nie idzie wyżej i musisz po prostu zmodyfikować ustawienie żądanego ciśnienia i ciśnienie napełnienia balonu
Albo tak nie jest i musimy zobaczyć, dlaczego. Ślady: zawór wlotowy lub wylotowy pompy, obecność powietrza.
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 14/03/15, 07:57

Może warto spróbować sprawdzić działanie presostatu robiąc test wyjmując go i zobaczyć co się stanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 16/03/15, 14:14

Ten typ pompy odśrodkowej nie jest idealny do przepływu do zamkniętego zbiornika.

Wskazana maksymalna wysokość podnoszenia (44 m) jest jedynie ekstrapolacją krzywej (wysokość, przepływ), gdy przepływ dąży do zera, ale ta pompa nie jest przystosowana do pracy z bardzo niskim przepływem.

Mam taką samą instalację: w moim przypadku potrzebuję 2 barów, żeby woda dotarła do instalacji, a pompa jest podana na 55 metrów przewyższenia.
Na początku próbowałem ustawić presostat między 3 a 5 barów i pompa nie zatrzymywała się (ten sam objaw co ty: woda w pompie się nagrzewa).
Maksymalne uzyskane ciśnienie wynosiło około 4 bary. Presostat ustawiłem na 2,5 a 3,5 bara dla poprawnej pracy (zastosowany presostat nie pozwala na mniej niż 1 bar pomiędzy Pmin a Pmax)...

PS
Początkowo instalacja była prowadzona pompą tłokową o znacznie mniejszym wydatku, ale nie było problemu z osiągnięciem 5 barów ciśnienia przy danej pompie na 50 metrów...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 55