Samochody elektryczne: przyszła cena (S Tesla, GM Bolt)

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Did67 » 21/10/20, 16:00

Greenwashing w tym sensie: sprawia, że ​​pudełko wydaje się bardziej „ekologiczne” niż jest w rzeczywistości. Jeśli zatem EdF zaopatruje w pojazdy elektryczne swoją kadrę kierowniczą odpowiedzialną za budowę pojazdów EPR, jest to moim zdaniem greenwashing: „zobaczcie, jacy jesteśmy przyjazni środowisku!”

Ale mówiłem: może to być także optymalizacja podatkowa.

I oczywiście jest lepsze niż Audi Q8.

Ponieważ dana rzecz nie zawsze jest tylko jedną lub drugą: w prawdziwym życiu często jest to wiele rzeczy na raz! Zawsze jest to kwestia naszego nędznego binarnego rozumowania. 0 lub 1. Dobrze lub źle. Jest to „szkodliwe” lub „użyteczne”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 21/10/20, 19:45

0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez phil59 » 21/10/20, 19:49

Nadal mam starą kamerę, której bateria po 18 latach jest daleka od deklarowanych 3 godzin i której nigdy nie miałem, ale nadal pozwala na czytanie znacznie ponad 30 minut z 80–100 minut, z grubsza rzecz biorąc, które ja pierwotnie miał....

W dodatku ta bateria była „niewłaściwie traktowana”, pozostawiona na kilka lat, zanim została ponownie oddana do użytku, aby wszystko było cyfrowe…

Producenci często mówią, że to 160 000 km i 8 lat gwarancji.

Moja żona, posiadająca jon, który ma około 100 km autonomii, była w stanie przejechać prawie 60 000 km w 3 lata. Podróże były dobre...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Did67 » 22/10/20, 09:47

Mówiłem o „strachach”… Nie o faktach. Pół tuzina temu prawie ich nie mieliśmy.

Wszyscy (lub prawie) wymieniliśmy telefon komórkowy, zirytowani tym, że zawsze zostaje odcięty w środku rozmowy. Baterie wymieniałem w starszych modelach, gdzie było jeszcze łatwo... Oczywiście zależy to od naszej wrażliwości na „irytację”! W pewnym sensie było to „psychologiczne”.

Dla mnie autonomia nie była głównym elementem blokującym. Nawet jeśli pozostało to pytaniem (cóż, zmniejszenie autonomii w zależności od czasu trwania). Była to chęć nie faworyzowania EPR i zapewnienia sobie własnej możliwości ładowania. Czuję, że nie mógłbym wystąpić przeciwko Fessenheim i doładować mojego pojazdu elektrycznego bez skrupułów w sieci. Zmuszam się do bycia trochę bardziej konsekwentnym. I tak oto powstała ostateczna tabela! Również tutaj, wraz z ogłoszeniem wiosny Dacii (made in China!!!), kursory się poruszają. Wreszcie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 22/10/20, 09:55

Did67 napisał:Mówiłem o „strachach”...


No cóż, to normalne!!

Gówniane akumulatory NiCd pierwszej generacji są wciąż pamiętane... przez tych, którzy je znali... Miały wszystko, co mogło się podobać: przeciętną gęstość energii (ale niezbyt ważną w przypadku akumulatora), przeciętną żywotność z ryzykiem wycieku, bardzo drogie, ryzyko wycieku, słaba pojemność i bardzo zanieczyszczające środowisko...

Dobrze pamiętam, kiedy mój ojciec przywiózł pierwszą partię 1 akumulatorów i ładowarki, musiało to być około 4-1993 (prawdopodobnie zapłacono wówczas równowartość 1994 euro dzisiaj...). Byłem bardzo zaskoczony. ta technologia...ale nie znałem jeszcze wad... : Mrgreen:

To nawet dość zdumiewające, że udało nam się sprzedać miliardy sztuk, zwłaszcza używanych w zabawkach...

Pierwsze generacje pojazdów elektrycznych wykorzystywały NiCd...50 km autonomii...

Na szczęście szybko zastąpiony przez NiMh...nie tyle lepszy pod względem wydajności, ale znacznie mniej zanieczyszczający...
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez phil59 » 22/10/20, 13:08

Jeśli nie mówię czegoś głupiego, w NiCd, jak Clio, 106 itd., zbliżałem się do 100 km autonomii, a nawet teraz można znaleźć jeżdżące.

OK, kilka rzeczy do zmiany. Niektóre z tych „starych modeli” są modernizowane na baterie „litowe”.

Chodzi głównie o konserwację, która w nowych generacjach praktycznie nie istnieje.

W starszych generacjach trzeba było uruchamiać ładowanie w określonym czasie, aby uniknąć przeciążenia akumulatorów, zalania itp....

Dzisiaj jeździsz pojazdem elektrycznym jak termicznym, nie martwiąc się, że silnik się trochę nagrzeje, tylko tyle czasu, aby opony się nagrzały....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 22/10/20, 17:17

Tak, 100 km w trybie Eco w mieście... kiedy były nowe... potem 50 do 60 km w trybie drogowym po kilku latach... Krótko mówiąc, to nie ma znaczenia, to już przeszłość!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Did67 » 23/10/20, 09:06

Christophe napisał:
Did67 napisał:Mówiłem o „strachach”...


No cóż, to normalne!!



Niektóre trzeba było całkowicie opróżnić, żeby uniknąć „pamięci” itp. Inne nie… Dla mnie były to śrubokręty – jednak „Bosch” – i wkrótce coraz częściej „podjadało się” „co przykręcić!”

Więc tak, w moim umyśle mającym obsesję na punkcie baterii było to mylące i nie budziło zaufania!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 23/10/20, 10:25

Mam ciekawy kontrprzykład, dokładnie tak, jak mówisz o śrubokręcie: mam śrubokręt B&D, mój pierwszy, który ma ponad 1 lat w 15V NiCD... który nadal działa niklowo-kadowy... ech, niklowo-chromowy : Mrgreen: !! To ku ​​mojemu wielkiemu zdumieniu!! Pozwalam mu "gnić" latami...jak wszystkie śrubokręty...nie ma budowy, nie ma sensu...plus mam 2 inne od kilku lat....

Znacznie lepszy niż Makita NiMh (1 z 2 pozostałych), którą kupiłem 5-6 lat temu na (fałszywej) promocji w sklepie z artykułami budowlanymi, której akumulatory w ogóle nie trzymają ładunku i mają autonomię 10-15 min przy większość... (na szczęście są 2...)...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 25/10/20, 22:16

Dacia/Renault właśnie ogłosiła Dacia Spring na wiosnę 2021...w cenie 10 000 euro (odliczone składki)...

Ciąg dalszy...ale wydaje się bardzo interesujący dla umiarkowanych jeźdźców!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162