Samochody elektryczne: przyszła cena (S Tesla, GM Bolt)

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez ENERC » 20/10/20, 08:19

Christophe napisał:
ENERC napisał:Blok silnika to wciąż złom i niezbyt zaawansowana technologia. Strona, którą podałem daje:
- 46 g/km dla silnika dymiącego w cenie
- 38 g/km dla energii elektrycznej bez baterii
Czyli 8 g/km dla silnika i jego wydechu.


Jaka strona ??

Mam mały problem ze śledzeniem cię... Potrzebuję tutaj szczegółów metody obliczania...

Więc ponad 200 000 km życia, produkcja fajki to 9.2 tony CO2 lub ekwiwalent 3540 L GO lub ekwiwalent 60 000 km?

https://www.carbonbrief.org/factcheck-h ... ate-change

Do obliczeń odejmuje się ciemnoniebieski słupek pojazdu elektrycznego bez akumulatora od VT.
W przypadku EV ciemnoniebieski pasek to nadwozie, opony, elektronika.

Średnia emisja CO2 do produkcji samochodów termicznych w Europie wynosi 46 g/km, ale przejechały one 150 000 km, czyli 6,9 tony CO2.

Gdy dodamy do tego CO2 wyemitowany na poszukiwanie, wydobycie, transport i dystrybucję paliwa (żółty słupek) to boli…. 258 g CO2 na km średnio all inclusive (i ponad 150 tys. km) : Evil:
załączniki
cykl życia.png
lifecycle.png (31.06 KiB) Wyświetlono 1199 razy
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez phil59 » 20/10/20, 18:23

Nie znalazłem swoich danych, ale znajdujemy również:


Bez urazy dla uzależnionych od ciepła, samochód elektryczny jest już znacznie bardziej ekologiczny niż nowoczesny diesel. W całym cyklu życia, nawet pobierając najbrudniejszą energię elektryczną w Europie, jego ślad węglowy jest o 25% niższy. Liczba ta wzrasta do 80% we Francji. Jego wpływ na nasze zdrowie jest też ośmiokrotnie mniejszy. Wreszcie, zapowiadany niedobór surowców jest mocno przesadzony. Z drugiej strony pewne jest, że konieczna jest bardziej przyjazna dla środowiska eksploatacja zasobów. We wszystkich obszarach perspektywy rozwoju pojazdów elektrycznych są znaczące… i lepsze niż w przypadku pojazdów termicznych. Stwierdzenie, że jest to pojazd przyszłości, nie jest zatem oszustwem ani utopią.
Koniecznie z hiper wiarygodnego źródła, z którego pochodzi
https://www.auto-moto.com/green/de-lele ... 53725.html
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 20/10/20, 18:42

I wreszcie trochę zdrowego rozsądku… liczby trzymają się razem (przynajmniej w przypadku CO2… ale nie chodzi tylko o CO2 w życiu!!)

Wystarczy zainwestować w kilkadziesiąt m² paneli fotowoltaicznych, aby jeszcze bardziej obniżyć ocenę ekologiczną VE!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Did67 » 20/10/20, 19:25

A przede wszystkim raport pozwala nie zignorować faktu, że doskonały bilans CO2 samochodu we Francji jest obecnie wynikiem... energii jądrowej.

I tak nieświadomie, jeśli nie spojrzymy na liczby minimum, aby przyspieszyć liczby, które są zbyt komplementarne w bilansie CO2 EV oznacza podjęcie ryzyka promowania EPR firmy EdF!!!

Czy energia jądrowa stanie się wartościowa, gdy tylko pozwoli nam naładować akumulatory naszych pojazdów elektrycznych? Myślę, że nie powinniśmy wpaść w tę pułapkę.

Dlatego 4 lub 5 lat temu napisałem, że przeszkadza mi rozważenie zakupu EV, jeśli nie mam środków na zakup kompletnego zestawu „VE + PV wystarczającego do jego naładowania”. A tam potrzeba trochę więcej. Ale oczywiście to bardziej skomplikowane: jeśli EV jest z żoną, zaparkowany przed miejscem, w którym pracuje, w ciągu dnia nie mogłem go naładować, gdy jest ładna pogoda. A okresy złej szarej pogody pozostają… To także rozumowanie „inwestuj” (raz w PV) vs „konsumuj” (cały czas trochę, przy pompie)…
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Did67 » 20/10/20, 19:45

ENERC napisał:
Do obliczeń odejmuje się ciemnoniebieski słupek pojazdu elektrycznego bez akumulatora od VT.
W przypadku EV ciemnoniebieski pasek to nadwozie, opony, elektronika.

Średnia emisja CO2 do produkcji samochodów termicznych w Europie wynosi 46 g/km, ale przejechały one 150 000 km, czyli 6,9 tony CO2.

Gdy dodamy do tego CO2 wyemitowany na poszukiwanie, wydobycie, transport i dystrybucję paliwa (żółty słupek) to boli…. 258 g CO2 na km średnio all inclusive (i ponad 150 tys. km) : Evil:


Jeśli dobrze zrozumiałem, na podstawie 150 000 km szara energia akumulatorów Liścia wynosi około 2/3 szarej energii reszty pojazdu.

Jeśli trzeba je odnowić (na przykład, aby doprowadzić go do oczekiwanej żywotności VT), potrzeba dwóch jasnoniebieskich pasków (dwa komplety baterii), do ciemnoniebieskiego (samochód) ... Będzie to czyli mniej więcej dwa razy więcej energii rzeczywistej, z wyłączeniem paliwa, niż „przeciętny samochód termiczny w UE”.

Następnie dla emisji związanych z „paliwem” należy porównać z jednej strony pomarańczowy + szary słupek (emisja z rury wydechowej + szara energia do wyprodukowania paliwa do VT), z drugiej pojedynczy słupek pomarańczowy - i jeśli to możliwe mieszkam w Norwegii, gdzie energia elektryczna jest w 100% odnawialna (hydraulika: „Norweska energia elektryczna jest wytwarzana prawie wyłącznie przez tamy wodne; kraj ten jest szóstym co do wielkości producentem energii wodnej na świecie w 6 r. i pierwszym w Europie…” według Wikipedii).
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez phil59 » 20/10/20, 22:43

Jeszcze raz przytoczę raport RTE z maja 2019 r., w którym przewidujemy w 2035 r. 15 000 000 EV i 20% mniej energii jądrowej, mini.

Zatrzymanie całej energii jądrowej naraz byłoby niewykonalne, tak „głupie”, jak złomowanie wszystkich termicznych elementów w celu zastąpienia wszystkiego pojazdami elektrycznymi.

Z drugiej strony bardzo chcę zatrzymać energetykę jądrową, ale nie w „5 minut”....

To już kilkadziesiąt lat.

Przez 20 lat energia jądrowa powinna być tym, czym jest dziś fotowoltaika… cóż, mam nadzieję…

150 000 km na akumulatory stawiam na puszkę.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Did67 » 21/10/20, 07:56

Z grubsza to właśnie „gwarantują” producenci…

Ale masz rację: nadal możesz jeździć z ograniczoną autonomią. Zwłaszcza z coraz potężniejszymi pakietami na starcie. Jestem 35 km od Strasburga, a moja żona pracuje 20 km od domu. W 95 przypadkach na 100 nie potrzebuję zasięgu 350 km. Wystarczy mi pięćdziesiąt (praca) lub sto (zakupy lub wycieczka do Strasburga).

Więc tak, poszedłem trochę w skrajność...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 21/10/20, 13:49

Tak Didier i możemy to ująć inaczej: 99% podróży samochodem odbywa się na mniej niż 300 km… więc autonomia pojazdów elektrycznych jest fałszywym argumentem… ale praca polegająca na osłabianiu lobby działała dobrze… : Chichot:

W pewnym momencie Renault (wydaje mi się, że pochodzi to z czasów… kiedy pojazdy elektryczne miały zasięg 150-200 km) oferowało wypożyczenie samochodu termicznego kilka razy w roku na długie podróże (zwłaszcza latem)… na każdy kontrakt od VE. Pomysł nie był zły, ale nie wystarczył...

Ponieważ ludzie chcą „bezpieczeństwa”…

Przykład: na moim oleju opałowym VT tankuję, gdy zostało mniej niż 50 km szacowanego zasięgu... lampka ostrzegawcza zapala się przy 130-140 km...
Inni, zwłaszcza kobiety, zrobią to, gdy tylko zapali się światło... co co co? Znów wystawisz mnie na Meetoo? : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Did67 » 21/10/20, 14:46

Christophe napisał: ... więc autonomia pojazdów elektrycznych jest fałszywym argumentem ...


Nie tylko !

W moim opóźnieniu w nawróceniu nawarstwiło się kilka aspektów. Zasadniczo :

a) całkowity koszt, jeśli nie chcemy zachęcać do EPR: zestaw VE + PV!!! [i powiązane, TRI - czas zwrotu!!!]

b) żywotność baterii? [na tle laptopów, których baterie zmuszają do łączenia się na 4-godzinną konferencję, gdy tylko skończą kilkanaście lat; lub telefony komórkowe: to jedyne referencje, jakie mamy... Więc jesteśmy ostrożni]. I związane z tym: koszt wymiany ??? Ktoś wie?

c) autonomia; bo jak 90% wyjazdów to wyjazdy lokalne to na "długim kursie" robię kilka tysięcy km rocznie; czyli drugie auto? wynajem?

Mianowicie: wiele Tesli to samochody służbowe; to nie użytkownik za to zapłacił, ale jego pudełko!!! Użytkownik się nim popisuje. Pudełko unika niektórych podatków i robi zielone pranie!

Nawet jeśli całkiem niedawno, wydaje się, że w końcu nastąpiło kliknięcie, w szczególności, po raz pierwszy myślę, że producenci, którzy „wycofują się” na tym rynku - por. repozycjonowanie VW / zaprzestanie produkcji małej Skody (niewystarczająca marża ?); Renualt, który spada w dół zakresu: Twingo, a następnie Dacia Spring (a priori bardzo agresywna cena, kosztem ograniczonej, ale wystarczającej autonomii… Z mojego punktu widzenia opuszczamy „bobologie”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 21/10/20, 14:50

Tak, zgadzam się ze wszystkim... z wyjątkiem:

Did67 napisał:Użytkownik się tym popisuje. Pudełko unika niektórych podatków i robi zielone pranie!


To naprawdę nie jest greenwashing i zawsze lepsze niż dostarczanie im dymiących odpowiedników Audi S4, A6 lub BM serii 5, 6 lub 7 na stojąco… prawda?

W pewnym sensie jest to ukryta dotacja dla pojazdów elektrycznych… cóż, nie szokuje mnie to bardziej!

To rozwija Teslę i essort EV… gdyby moje pudełko było na to stać, też bym to zrobił (jestem od tego bardzo daleko… dla ciekawskich, kto byłby zainteresowany…)… w międzyczasie Rozpieszczam mojego starego saaba z 250tys km... jak najbardziej...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 341