Strona fotowoltaiczna izolowana strona nie słoneczna

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/01/15, 11:21

Potwierdzam: nie dajcie się złudzić: panel fotowoltaiczny jest przystosowany do bezpośredniego nasłonecznienia o natężeniu od 10 do 50.000 XNUMX luksów!

Aby dać wam wyobrażenie, z obserwacji, instalacja o mocy szczytowej 10 KW (tj. na dachu dużego domu) w pochmurny zimowy dzień, to 100-150 watów na godzinę między 11:14 a XNUMX:XNUMX!

Więc jeśli cena nie byłaby absolutnie absurdalna i miała charakter prezentu, nie kupiłbym tego domu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/01/15, 17:31

@remundo

Nie miałem czasu wejść na mapy Google (niezainstalowane): ale to nie dlatego, że mieszkamy na północnym zboczu, nie możemy zainstalować paneli od strony południowej?!

Lub na dachu, jeśli dom jest dobrze zorientowany.

Albo na podporze...

Czymś innym jest maska ​​noszona przez drzewa...

@Billy dzieciak

Wiele zależy od tego, jak bardzo jesteś „ortodoksyjny”.

Jeśli używanie grupy „dość często” Cię nie zniechęca, nie możesz skalować ze znacznie mniejszym marginesem...

Czy masz w okolicy jakieś srabry??? Może pomyśl też o zmniejszeniu kilku, żeby zmniejszyć maskę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/01/15, 17:57

Podsumowując...zobaczcie gdzie jesteśmy w dolinie

no cóż, pamiętajcie, że grudzień, styczeń, luty to 10% produkcji (narastająco).

Ale nie zapominaj, że najmniejsza brzoza utrudnia lub nawet wstrzymuje produkcję panelu.

Ale to nie tylko fotowoltaika: zimą dobre, duże, słoneczne okna wychodzące na południe pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
BillyTheKid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/15, 21:24




przez BillyTheKid » 19/01/15, 20:07

Dobry wieczór,

Dlatego właściciel nie może znaleźć badań wiatrów na swojej ziemi.
Aby więc zbadać teren, trzeba założyć stację pogodową na co najmniej rok, prawda?
0 x
BillyTheKid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/15, 21:24




przez BillyTheKid » 19/01/15, 21:13

@słoń

Zrozumiałem, że fotowoltaika nie jest właściwym rozwiązaniem. Jeśli nie kupisz domu, być może będziesz musiał najpierw poszukać innego rozwiązania.

@David67

Dla grupy jedynym problemem jest cena paliwa. To nie dlatego, że cena spada, że ​​tak pozostanie na dłużej, a co więcej, planeta nie ma nam już wiele do zaoferowania. Zatem na krótką metę OK, ale nie więcej.

Aby usunąć maskę zimy, musiałbym skocznię zaplanować i nie wydaje mi się, żeby ratusz się na to zgodził. Tak, jest część drzew, która byłaby moja, ale w każdym razie właściciel zrównał już 5000 m2 z 6000 m2, więc moim zdaniem drzewa nie przeszkadzają.

Dla twojej informacji, muszę ponownie otworzyć licznik na placu budowy, który będzie w stanie mnie zasilić, gdy znajdę rozwiązanie. To ja wolałbym uniknąć przeglądania skrzynki EFRR.

Dla Twojej informacji ogrzewanie nie jest źródłem strat finansowych. Tak naprawdę jestem stolarzem rzemieślniczym, więc resztki drewna z mojego gospodarstwa w dużej mierze pokrywają moje zużycie drewna.

W każdym razie dziękuję za radę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 20/01/15, 07:57

billythekid napisał:Dobry wieczór,

Dlatego właściciel nie może znaleźć badań wiatrów na swojej ziemi.
Aby więc zbadać teren, trzeba założyć stację pogodową na co najmniej rok, prawda?

jeśli Twój zakup jest zgodny z Twoimi aspiracjami ekologicznymi, tak.

Ale wiesz, za 300 kWh rocznie to finansowe bzdury...

Na przykład 30 € prądu.

Nie sądzę, że sprzedaż działki + domu jest na taką skalę.

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Hic
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 995
Rejestracja: 04/04/08, 19:50
x 5

Re: Wyizolowana lokalizacja panelu fotowoltaicznego, nie jest słoneczna




przez Hic » 20/01/15, 11:51

Cześć, Billythekidzie

1.,
lodówka/zamrażarka A+ o pojemności 160 l to 250 WH/D

Przy 350WH/D nie powinieneś mieć większych problemów,
ani ich produkować,
ani ich finansować.
optymalizacja polega na rozłożeniu wydatków pomiędzy lodówkę i panele


2.,
W przypadku, gdy
uruchomienie generatora gazu drzewnego
(nie zanieczyszcza środowiska, ponieważ gaz musi zostać schłodzony i oczyszczony przed spalaniem)
billythekid napisał:Bonjour à tous,

Potrzebuję twojej fachowej pomocy.

Zamierzam kupić dom odizolowany od sieci EFRR.
Dlatego zamierzam zainstalować autonomiczny zestaw solarny dla odosobnionych lokalizacji.
Na razie nie ma problemu, ale kiedy dochodzę do obliczenia mojego zapotrzebowania na energię, blokuję.
Ostrzegam od razu, ja i moja żona jesteśmy bardzo energooszczędni. Robimy wiele rzeczy z piecem opalanym drewnem i porzuciliśmy pewne wygody i nawyki z lat pięćdziesiątych.

Tak więc w naszych przyszłych domach będziemy mieli: 5 żarówek LED 5W, które będą świecić maksymalnie przez 4 godziny oraz lodówkę, która zapowiadana jest ze zużyciem 728 Wh/d. To jedyne urządzenia, które chcę zasilać. Więc planuję kupić zestaw do oświetlenia i zestaw do lodówki.

Moje zużycie na oświetlenie wynosi 100 Wh dziennie, a moja lodówka 728 Wh dziennie.
Jaką moc paneli mam liczyć do lodówki wiedząc, że dom stoi w Ardèche na północnym zboczu wzgórza. Więc dom jest prawie zawsze zacieniony przez wzgórze. Jak poznać szybkość nasłonecznienia i czas nasłonecznienia? Tutaj utknąłem.
Proszę o pomoc w tej kwestii, abym mógł kontynuować obliczenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/01/15, 13:18

billythekid napisał:
Dla Twojej informacji ogrzewanie nie jest źródłem strat finansowych. Tak naprawdę jestem stolarzem rzemieślniczym, więc resztki drewna z mojego gospodarstwa w dużej mierze pokrywają moje zużycie drewna.

W każdym razie dziękuję za radę.


Potrzebny byłby więc kocioł z „elektryczną” kogeneracją zimą i panelami latem.

Kocioł istnieje, ale na pellet: http://www.pelletsheizung.at/de/pellematic_smart_e/

Jest sprzedawany w Austrii, ale nie we Francji. Nie wiem, czy to jest zaplanowane.

Rozwiązanie jest eleganckie, ale musi być dość drogie. Smart bez generatora Stirlinga to już około 12 000 euro...

Znajdziesz na niektórych forums informacje o osobach wytwarzających własny pellet...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/01/15, 13:32

billythekid napisał:
Tak, jest część drzew, która byłaby moja, ale w każdym razie właściciel zrównał już 5000 m2 z 6000 m2, więc moim zdaniem drzewa nie przeszkadzają.



OK. Zrozumiałem coś przeciwnego, że był cień z powodu drzew...

Wciąż jesteśmy prawie w okresie najniższego nasłonecznienia: można zatem obiektywnie zmierzyć, jak długo słońce będzie uderzało w panele umieszczone w najbardziej nasłonecznionym miejscu, w kierunku słońca (południe)...

Dzięki temu dyskusja byłaby bardziej obiektywna.

Ale tak naprawdę, w zależności od klimatu, trzeba się spodziewać dni i dni, w których nie będzie widać słońca (tak jest obecnie w Alzacji, ale także w grudniu...). A w tym przypadku cena pojemności magazynowej + zbyt duże wymiary paneli powodują, że rozwiązanie to nie jest już opłacalne. Chyba, że ​​zgodzisz się załatać te dziury (stąd moje pytanie o Twój punkt widzenia na temat wykorzystania grupy). Przez jakiś czas dodatkowy koszt tych kilku okresów będzie oznaczał, że cena Twojej energii elektrycznej będzie średnio niższa. Nawet przy wysokiej cenie okazjonalne i ukierunkowane korzystanie z grupy będzie kosztować mniej!

Nie znam dokładnej sytuacji, ale jest duże prawdopodobieństwo, że:

- na pokrycie 75% swojego zapotrzebowania potrzebna jest instalacja o wartości X tysięcy euro: załóżmy, że jest to 100 kWh; co daje X tysięcy / 100 euro za kWh

- aby osiągnąć 85%, należy podwoić: 2X tysiąc euro; więc za 110 X tys. wyprodukujesz około 2 kWh; średnia cena wzrasta do 2X tys. / 110; to prawie dwukrotnie

- aby uzyskać 100%, należy pomnożyć przez 10: 10X tysiąc euro; więc wyprodukujesz 125 kWh; średnia cena wynosi 10X tys. / 125 lub 8 razy więcej!

Te 25 kWh, wyprodukowane przez grupę korzystającą z benzyny po 5 euro za litr, prawdopodobnie kosztowałyby mniej!

Więc to są ciężkie czasy co podważa projekt.

Oczywiście liczby są fikcyjne i służą celom „myślenia”. Ma to na celu zilustrowanie trudności w stawaniu się „100% autonomiczny”. Nadmierne inwestycje podważają wszystko. O ile osiągnięcie poziomu 60, 70 czy 75% (aby określić tę liczbę konieczne jest dokładne badanie), mogłoby być przystępne.

To jest tylko opinia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 20/01/15, 14:07

Did67 napisał:Więc to są ciężkie czasy co podważa projekt.

Oczywiście liczby są fikcyjne i służą celom „myślenia”. Ma to na celu zilustrowanie trudności w stawaniu się „100% autonomiczny”. Nadmierne inwestycje podważają wszystko. O ile osiągnięcie poziomu 60, 70 czy 75% (aby określić tę liczbę konieczne jest dokładne badanie), mogłoby być przystępne.

To jest tylko opinia.
+1

Koszt instalacji (w szczególności magazynowania) liczony jest w oparciu o najdłuższy czas pracy bez ładowania.

W tym kontekście wykorzystanie kilku źródeł energii (na przykład fotowoltaika + turbina wiatrowa) może obniżyć całkowity koszt poprzez skrócenie okresów bez źródła energii.

A jeśli zgodzimy się na korzystanie z agregatu przez kilka dni w roku, koszt może stać się przystępny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249