Niezawodny konwerter 12-230 V?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Niezawodny konwerter 12-230 V?




przez słoń » 07/10/14, 16:22

Drodzy przyjaciele, odwołuję się do waszych doświadczeń.

Poszukuję przetwornicy 12 V DC-230 V (na razie nic nadzwyczajnego można powiedzieć)

- kompaktowy
- bez wentylatora
- mała moc (25 VA będzie więcej niż wystarczające)
- NIEZAWODNY NIEZAWODNY!

Będzie musiał stale zasilać system alarmowy zainstalowany na łodzi, a więc działający 24 godziny na dobę, 24 dni w roku. Zostanie umieszczony wraz z centralnym alarmem w obudowie IP365, którą oczywiście wybiorę niezbyt małą.

Dlaczego nie zasilisz go bezpośrednio 12 V, powiesz mi?

Po prostu dlatego, że systemy alarmowe zatwierdzone w Belgii są zgodnie z przepisami zaprojektowane tak, aby nie uzbrajać się w przypadku braku napięcia 230 V (aby rozproszona osoba nie uznała swojego systemu za HS po 24 lub 48 godzinach, ponieważ wyłączył zasilanie przed wyjściem na wakacjach)

Ostatnim razem, gdy próbowałem to zrobić, pomimo skromnego zużycia, gadżet oddał ducha po 2 dniach. Za 34 euro nie ma cudu, o którym mi mówisz. . . .

Cena jest drugorzędna

Dziękuję za opinię.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: niezawodna przetwornica 12-230 V?




przez Dirk Pitt » 07/10/14, 17:55

Słoń napisał:Dlaczego nie zasilisz go bezpośrednio 12 V, powiesz mi?

Po prostu dlatego, że systemy alarmowe zatwierdzone w Belgii są zgodnie z przepisami zaprojektowane tak, aby nie uzbrajać się w przypadku braku napięcia 230 V (aby rozproszona osoba nie uznała swojego systemu za HS po 24 lub 48 godzinach, ponieważ wyłączył zasilanie przed wyjściem na wakacjach)


to wygodne, złodzieje po prostu muszą wyciąć sok i dezaktywuje alarm ???????? Albo jest coś, czego nie rozumiem. :? :?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/10/14, 08:42

To rzeczywiście byłoby zbyt łatwe.

Systemy są aktywne 24 godziny na dobę. procesor pracuje cały czas i jest instrukcja uzbrojenia lub rozbrojenia. Trwale ładowany akumulator kwasowo-ołowiowy umieszczony jest w buforze i zapewnia przekaźnik najmniejszej awarii sektora.
Ponieważ w ten sposób zbyt „łatwo” jest nie zauważyć awarii zasilania TUŻ PRZED UZBROJENIEM (doświadczenie to pokazało), systemy odmawiają uzbrojenia, jeśli sektor nie jest obecny w tym czasie.
Jeżeli awaria sieci nastąpi w okresie czuwania, system kontynuuje pracę i pozostaje uzbrojony. W razie potrzeby zgłasza awarię prądu telefonicznie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/10/14, 11:13

OK, to trochę zmienia postać rzeczy.
potrzebujesz 230 V 50 Hz, aby uzbroić urządzenie, a następnie możesz zatrzymać konwerter, system i tak działa z akumulatora na łodzi. w ten sposób konwerter jest bardzo mało pożądany i nie musi być wyjątkowej jakości.
Przed wyjściem uruchamiasz konwerter, uzbrajasz, zatrzymujesz konwerter i idziesz.
alarm żyje na baterii, która, jak zakładam, jest ładowana przez PV i / lub turbinę wiatrową.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 08/10/14, 11:41

A może bardzo mały falownik?

Ponieważ w tym przypadku sam posiada akumulator, który przedłuży bezpieczeństwo zasilania energią elektryczną.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 08/10/14, 12:36

Ale jeśli dobrze rozumiem, słoń chce obejść belgijskie ustawodawstwo za pośrednictwem tego zgromadzenia?

Czy się mylę : Chichot:

Tak, głupi mały inwerter (typu PC) wydaje mi się najlepszy... a 2 baterie to zawsze lepiej niż jedna...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/10/14, 18:38

Dziękuję za radę.

1) Żywotność baterii zapasowej systemu jest niewystarczająca. (52 godziny, musimy wytrzymać co najmniej tydzień)

2) celem nie jest obejście prawa, ale nie ma mowy o doprowadzeniu sieci 230V do…żaglówki przycumowanej do trupa.

3) falowniki komputerowe mają zbyt małą pojemność baterii i są zbyt nieporęczne. Nie ma też mowy o ich demontażu w celu zachowania gwarancji. Ponadto wiele z nich ma ogranicznik czasowy. W rozwiązaniu, które wybrałem, wciskamy wszystko do skrzynki IP 65, niezbyt małej (plastikowej ze względu na nadajnik GSM) i basta!

4) im będzie to prostsze dla użytkownika, tym będzie on szczęśliwszy: instalacja będzie sterowana zdalnie przez GSM lub SMS. (co wyklucza postawienie "dużej" elektrowni, wyposażonej w akumulator 17 A/h, która byłaby zasilana "tylko dla uzbrojenia" przetwornicą Prisunic.

Jednym z rozwiązań byłoby zasilanie instalacji za prostownikiem napięciem 12 V DC w celu oszukania wykrycia awarii sieci. Ale wtedy tracimy gwarancję na jednostkę sterującą, bo trzeba wlutować kartę CMS/SMC, co zostawia ślady!

Opcjonalnie zaproponuję wyposażenie łodzi w mały panel fotowoltaiczny do ładowania dużej baterii.

Ostatni szczegół dla tych, którzy nie zrozumieli:

instalacja będzie zatem składać się z:

1) z akumulatora dużej łodzi

2) przetwornicę 12 VDC 230 V AC

3) centrala alarmowa z nadajnikiem GSM

4) zapasowy akumulator kwasowo-ołowiowy jednostki centralnej 2,6 A/h (regularnie testowany przez system)

5) syrena przeznaczona do wilgotnych środowisk

6) i uszczelnione styki

elementy 2,3,4 umieszczone w skrzynce IP65
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155