Produkcji energii elektrycznej z młyna wodnego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia

Produkcji energii elektrycznej z młyna wodnego




przez przekraczać » 27/12/05, 17:54

Witam wszystkich,
Wyjaśnię ci moje pragnienie… Mam młyn z prawem wodnym i chciałbym produkować energię elektryczną do zasilania mojego domu w całkowitej autonomii… bez podłączenia do EDF!
Spadek z wysokości 9 m, średni przepływ 200 l/s… to dane hydrauliczne. Obecnie jest poziome koło łopatkowe, ale jest w opłakanym stanie, ponieważ nie obracało się przez 50 lat… więc rdza, zgnilizna drewna + kamienne piargi… Chciałbym zainstalować nowszą turbinę o lepszej wydajności, używaną, jeśli to możliwe, ale nie wiem, jakiego typu ani jakiej wielkości, następnie część generatora, myślałem o połączeniu kilku dużych silników, które mógłbym rozłączyć zgodnie z przepływem, aby móc wytworzyć maksymalnie około piętnastu KW, wystarczająco dużo do ogrzania domu zimą… Może śnię, ale też źle. Czy jest ktoś, kto udzieli mi porady dotyczącej materiału, techniki, schematów elektrycznych i mechanicznych .... itp !!!
Aby dać mi dobry plan odzyskiwania zużytych części... W końcu biorę wszystko!!!
Wiedz, że celem jest produkcja po minimalnych kosztach!!!
I tak, kolejna prawdziwa Owernia!!!
Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Szacunek !!!
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 27/12/05, 18:46

Nie, nie, to nie sen.
Marzeniem byłaby szansa na posiadanie takiego skarbu.

Aby nadać mu większą spójność, należy:
http://annuaire.econologie.com/index.ph ... 0&cat=0008
: Wink:

na żywo to przez:
http://clients.newel.net/particulier/amader/index.htm

Roll:
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 27/12/05, 21:07

Wow... ten młyn to skarb!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 27/12/05, 21:50

Niektórzy mają szczęście...

Masz do dyspozycji około 17 Kw (według obliczeń koła) pomniejszonych o niektóre straty i inne
zagrożenia mechaniczne i elektryczne.
zostań 10 nadal możesz ogrzać basen, saunę itp.


Mogłam mu prawie zazdrościć. : Oops:
Ostatnio edytowane przez Lapin 27 / 12 / 05, 23: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 27/12/05, 23:15

witam exed nie jestem elektrykiem ale jak chcesz tylko ogrzewać dom rezystorami to równie dobrze możesz być ciągły jeśli to uprości Ci instalację to proszę o opinię fachowców.........
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/12/05, 04:46

Cześć Binbins
Jest facet, który zbudował dużą turbinę wiatrową i była wyposażona w prąd stały
tylko do zbiorników grzewczych i ciepłej wody użytkowej,
Problem z DC, jeśli weźmiesz standardowy sprzęt AC
To styki termostatów są często przepalane prądem stałym.Rezystory nie przeszkadzają, ale wszystkie elementy sterujące i styki są łukowe, gdy się przecinają, a żywotność jest bardzo krótka, nawet czasami styki się sklejają.

André
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 28/12/05, 10:35

Witam,
Świetna strona, a zwłaszcza oprogramowanie calculroue, nawet świetne!!!
Pewnie tak jak Ty myślę, że ten młyn to kopalnia złota... Na mojej "posiadłości" były kiedyś 3 czy 4 takie, na małej rzece były 3 ujęcia wody, ale więcej niż jedno w dobrym stanie, mój stary sąsiad opowiadał mi, że młyn kręcił dzień i noc jak był mały, produkował różne oleje, głównie orzechowy... woda w części... Innymi słowy, zostawił ją porzuconą... Szkoda!!! Ja kupiłem go z domem i innymi budynkami na 1956 hektarach, w środku lasu, odosobniony... bardzo odosobniony.... Zakochany w żonie, kupilibyśmy go nawet bez wizyty.... Do tego cena też była niesamowita... 4 FrF... To było w 300000 roku !!!
Jak co, wciąż są sprawy do załatwienia w niektórych zakątkach naszej Owernii....
Dzięki mówcy forum...
A dla mojej opowieści o odłączanym generatorze zgodnie z przepływem???
Co myślisz
0 x
Szacunek !!!
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 28/12/05, 11:23

Witam,
Słyszałem, że ludzie, którzy mają własne zasilanie, używają grzejników o małej mocy 500 lub 750 watów, bez termostatu i pozostawiają je włączone przez cały czas… Myślę, że to 230 V AC.
0 x
Szacunek !!!
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja

Re: chcę produkować prąd...




przez emlaurent » 28/12/05, 12:02

Przekroczyć napisał:Chciałbym zainstalować nowszą turbinę o lepszej wydajności, używaną, jeśli to możliwe, ale nie wiem, jakiego typu lub rozmiaru, następnie część generatora, myślałem o połączeniu kilku dużych silników równolegle, które mógłbym odłączyć zgodnie z przepływem, aby móc wyprodukować maksymalnie około piętnastu KW, co wystarczy do ogrzania domu w zimie...


Witam,
Niezła historia, że ​​te młyny w tej okolicy

Aby wybrać generator i to, co się dzieje, odwiedź witrynę Petite Hydraulique w Szwajcarii: http://www.smallhydro.ch/web/francais/
w szczególności dokumenty:
http://www.smallhydro.ch/download/pacer/247_1f.pdf
http://www.smallhydro.ch/download/pacer/247_4f.pdf
http://www.smallhydro.ch/download/pacer/244_f.pdf

Problem dostosowania produkcji mikroelektrowni do aktualnego zapotrzebowania i dostępnego przepływu wody musi być rozwiązywany na tyle długo, aby nie trzeba było eksperymentować i uzyskać koniecznie przeciętne wyniki (bez kwestionowania jakości eksperymentatora!! : Wink: )
Uważam, że najczęstszym sposobem jest użycie silników z uzwojonymi wirnikami, których prąd jest wybierany do modulowania prądu wytwarzanego przez generator. Należy również zauważyć, że silnik asynchroniczny jest całkowicie odwracalny i może być używany jako generator (pod warunkiem, że przekaźniki sterujące zostaną ponownie okablowane).

Dobre czytanie!!
Emmanuel
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 28/12/05, 14:57

Dziękuję emlaurencie,
Mam trochę lektury na zimę....Do tego od rana pada 30cm śniegu...i dalej leje!!!
8)
Siergiej A+.
PS: Jeśli chodzi o historię młynów, to jest to bardzo uproszczona wersja....jeśli można zestawić wersję sąsiada ze wszystkimi anegdotami....urodził się 10m od młyna, 77 lat temu...jego ojciec...jego dziadek...też!!!
0 x
Szacunek !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 268