Produkcji energii elektrycznej z młyna wodnego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 14/11/06, 17:44

Bonjour.

moim zdaniem w dokumencie jest wiele interesujących fragmentów. Jest bardzo kompletny (prawie za dużo!). Zaatakowałem tłumaczenie, ale nie zaszedłem zbyt daleko. Wydaje mi się, że zrozumiałem, że masz dość solidne pojęcie o elektronice Exceed. W rzeczywistości większość dokumentu jest wyjaśnieniem schematu. Wierzę, że studiując diagram, można się wiele nauczyć.
Jeśli chcesz, mogę ci już pokazać, co przetłumaczyłem.

Przepraszam, zapomniałem o wyjaśnieniu dotyczącym ściemniacza kąta fazowego, który stanowi główną część zespołu.
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 14/11/06, 19:10

Dobry wieczór wszystkim...


Tak... 900 $ na sprzedaż... 100 €, jeśli zrobisz to sam!!! Zwariowany!!! Nie tak mamy zamiar rozwijać microhydro we Francji.... Co więcej, we Francji nie ma informacji na temat tej tańszej i bardziej niezawodnej technologii.... to wciąż jest dziwne!!! NIE ?

Fab, jeśli naprawdę chcesz zacząć... oto dwa pliki, które mnie interesują:
http://microhydropower.net/mhp_group/portegijs/humbird/humbird.zip
http://microhydropower.net/mhp_group/portegijs/humbird/3_phase.zip

Oczywiście, jeśli ujdzie ci to na sucho... to będzie warte co najmniej Legii Honorowej za zasługi dla natury!!!
A potem, jestem pewien, że kiedy zobaczymy tę technologię działającą we Francji... będzie dużo małych!!!
Silnik asynchroniczny i regulacja i presto!!!
Kiedy o tym pomyślę... na dużych turbinach wiatrowych w odosobnionym miejscu... to też musi istnieć!!!

W przeciwnym razie nie przepraszaj za to, że tego nie zrobiłeś... bóbr!
Już bardzo miło mi pomóc!!!!

Jeśli chodzi o moje umiejętności elektroniczne... cóż, pracowałem przez 15 lat jako mechanik TV/Video/Hifi... aż do 2000 roku!
Posiadam głównie wiedzę podstawową (Bac F2), ale przez deformację zawodową wyspecjalizowałem się w konserwacji...a jak się w czymś specjalizuje...nie można być we wszystkich dziedzinach!!! Więc urządzenie do naprawy... dla mnie to żart! Pod koniec 250000-tysięcznego wieku zaczynamy mieć pewne automatyzmy… ale jestem słabeuszem w teorii… tak naprawdę podstawą… i tak, kiedy pracujesz nad występem w warsztacie, nie masz już czas na zabawę z analizą schematu.... idziesz bezpośrednio do wadliwego obwodu i znasz na pamięć podzespoły i ich niezawodność...

Więc zanim przystąpię do projektowania układu, bardzo chciałbym wiedzieć, do czego on służy i jak działa… Szybko rozumiem, ale muszę się długo tłumaczyć… czy to coś dla ciebie znaczy? ? : Chichot:
I tak trochę się wstydzę... Normalnie powinienem trochę lepiej rozumieć... :płakać:
Muszę zobaczyć, żeby lepiej zrozumieć...

Chciałbym zobaczyć po francusku... to by mi odpowiadało!!! : Chichot: : Chichot: : Chichot:

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 14/11/06, 19:24

Re

Być może początek tłumaczenia może ci pomóc, oto on:

https://www.econologie.com/fichiers/partager/Humbird-fra.doc

Cholera, jest co.. lle obrazów nie ma już w pliku doc! Nie wiem dlaczego!
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
Patou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 21/12/04, 07:52
x 4

Re: reakcja turbiny




przez Patou » 07/12/06, 10:06

patou napisała:monsieur
oczywiste jest, że wydajność byłaby ważna z nową turbiną. Zrobiłem całkowicie turbinę typu ossberger, która nie stwarza zbyt wielu trudności w realizacji i z super wydajnością, aby zobaczyć zasadę. na google: turbine osseberger. zanim próbowałem zamontować turbinę śmigłową, ale moc wyjściowa była bardzo zła. jestem w trakcie tworzenia małego rozrusznika dynamo problem
Nie mogę znaleźć proszku magnetytu, aby zrobić rdzenie cewek.
Patou

Chciałem wysłać zdjęcie mojego koła od turbiny ale nie mogę to turbina osbergera z 2 tarczami o grubości 1 cm z nacięciami, które wykonała firma
cięcie laserowe nie jest drogie.
moja średnica koła 36cm szerokość 27 cm.
więcej
0 x
Patou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 21/12/04, 07:52
x 4

Re: reakcja turbiny




przez Patou » 08/12/06, 21:42

patou napisała:
patou napisała:monsieur
oczywiste jest, że wydajność byłaby ważna z nową turbiną. Zrobiłem całkowicie turbinę typu ossberger, która nie stwarza zbyt wielu trudności w realizacji i z super wydajnością, aby zobaczyć zasadę. na google: turbine osseberger. zanim próbowałem zamontować turbinę śmigłową, ale moc wyjściowa była bardzo zła. jestem w trakcie tworzenia małego rozrusznika dynamo problem
Nie mogę znaleźć proszku magnetytu, aby zrobić rdzenie cewek.
Patou

Chciałem wysłać zdjęcie mojego koła od turbiny ale nie mogę to turbina osbergera z 2 tarczami o grubości 1 cm z nacięciami, które wykonała firma
cięcie laserowe nie jest drogie.
moja średnica koła 36cm szerokość 27 cm.
więcej


Fotoreportaż:
: Chichot:

https://www.econologie.com/fichiers/partager/TURBINE.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/12/06, 23:48

To działa na fototest... : Wink:

Niezła robota z tym kołem łopatkowym, ale przypomina mi systemy wolnoobrotowe, prawda?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 10/12/06, 14:49

Witam,

Wiwat ! Dobra robota...ale jest jeszcze dużo do zrobienia!!!
Ile i jak planujesz produkować?

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Patou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 21/12/04, 07:52
x 4




przez Patou » 11/12/06, 16:00

Przekroczyć napisał:Witam,

Wiwat ! Dobra robota...ale jest jeszcze dużo do zrobienia!!!
Ile i jak planujesz produkować?

A + Serge.


zdjęcie mojej turbiny, które wysłałem, zbudowałem ją 10 lat temu, daje mi 2 kilowaty na godzinę.
_maksymalna wysokość upadku jaką mam 2 metry 70cm
_maksymalna moc wynosi 2 kilowaty przy około 100 litrach na sekundę
_w zależności od tego jaki mam spadek koło turbiny kręci się z prędkością 200 obrotów na minutę..
oczywiste jest, że gdyby ta sama turbina została umieszczona na większej kropli, miałaby znacznie większą moc i większą prędkość obrotową.
wrócić do mojej instalacji.
dlatego moje koło obraca się z prędkością 200 obr./min, którą mnożę przez koła łańcuchowe z przełożeniem 2.54 po pomnożeniu przez koła pasowe 13.
z tymi przełożeniami prowadzę dynamo (ma 80 lat) kupiłem szczotki do komutatora to drogo.
obraca się przy 1600 obr./min, dają mi 110 woltów 20 amperów
kiedy uruchomię go z pełną mocą.
powiedz czego nie rozumiesz.

Już mogę Ci to wyjaśnić, aby woda zapewniła pracę silnika, turbinę należy wyhamować, podłączając rezystory na wyjściu dynama lub alternatora.

_do obliczeń znajdź wzór na prędkość wody w zależności od wysokości spadku (już go nie znam)
znajdziesz przykład prędkości przepływu wody na wylocie wtryskiwacza 10 metrów na sekundę, dlatego konieczne jest znalezienie odpowiedniego przełożenia między alternatorem a turbiną, aby turbina obracała się z prędkością obwodową
około 5 metrów na sekundę.
stare zrobili turbinę zrobili pusto i zmierzyli prędkość obrotową a potem podzielili przez 2 to jeszcze dokładniej
w jakich działach mieszkasz
Amicalement
patal
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/12/06, 16:59

Halo
z tymi przełożeniami prowadzę dynamo (ma 80 lat) kupiłem szczotki do komutatora to drogo.
obraca się przy 1600 obr./min, dają mi 110 woltów 20 amperów


Najlepsze miotły pochodzą od Carbone Lorrain. (Pagny sur Moselle (w Quebecu używam ich do dużych silników prądu stałego w hucie)
Dobra szczotka nie powinna być ani za twarda ani za miękka, zawsze powinna pracować z pewnym obciążeniem (pusta zużywa komutator) komutator potrzebuje trochę ciepła jak jest zimny komutator (krzyczy) właściwy kolor jest ciemny komutator w kolorze czekoladowego brązu, komutator w kolorze miedzianym nie jest dobry film grafitowy nie utworzył się.
Ogólnie można znaleźć pędzle z przybliżonymi wymiarami i przeszlifować je piaskiem, aby je wyregulować, dobra szczotka nie zużywa się prawie musi obracać się bez przerwy przez 5 lat, miękka jest lepsza niż twarda (więcej grafitu i mniej węgla)

André
0 x
Patou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 21/12/04, 07:52
x 4




przez Patou » 11/12/06, 21:26

Andre napisał:Halo
z tymi przełożeniami prowadzę dynamo (ma 80 lat) kupiłem szczotki do komutatora to drogo.
obraca się przy 1600 obr./min, dają mi 110 woltów 20 amperów


Najlepsze miotły pochodzą od Carbone Lorrain. (Pagny sur Moselle (w Quebecu używam ich do dużych silników prądu stałego w hucie)
Dobra szczotka nie powinna być ani za twarda ani za miękka, zawsze powinna pracować z pewnym obciążeniem (pusta zużywa komutator) komutator potrzebuje trochę ciepła jak jest zimny komutator (krzyczy) właściwy kolor jest ciemny komutator w kolorze czekoladowego brązu, komutator w kolorze miedzianym nie jest dobry film grafitowy nie utworzył się.
Ogólnie można znaleźć pędzle z przybliżonymi wymiarami i przeszlifować je piaskiem, aby je wyregulować, dobra szczotka nie zużywa się prawie musi obracać się bez przerwy przez 5 lat, miękka jest lepsza niż twarda (więcej grafitu i mniej węgla)

André


Dzień dobry .
Zużyłem 12 pędzli w ciągu 10 lat, ale muszę powiedzieć, że mam 4 pędzle na dynamo. jednak tak naprawdę to miotły, które kupiłem w Carbon de Lorraine, wysłałem im oryginalną miotłę po analizie, zrobili mi miotły.
rozmiar 12 na 16 na 32, odniesienie EG34D.
Właśnie kupiłem 12 więcej.
więc aby spróbować zużywać mniej szczotek, obróciłem komutator naprawdę dobrze.Zrestartowałem to jeszcze nie było dobrze, ponieważ miałem zbyt duży luz pionowy w szczotkach.
Próbowałem wyregulować linię neutralną.
Nadal mam małe iskry, zwłaszcza na wyjściu dodatnim.
kolor mojego kolektora nie odpowiada temu co mi mówicie, widzę czarne pasy przed szczotkami które czyszczę w ruchu suchą ściereczką. to może być błąd.
dzięki za rady.
Amicalement
Patou
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 233