Produkcji energii elektrycznej z młyna wodnego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/10/06, 14:35

Znalazłem nazwę „odśrodkowy regulator masy muszej”, ale nie ma nazwiska konkretnego wynalazcy…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 13/10/06, 14:39

0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 13/10/06, 14:59

Uh, powiedz mi, jeśli gadam bzdury, ale myślę, że to "Watt"...


Nie, myślę, że to ja powiedziałem coś głupiego ::
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/10/06, 15:17

Oszołomiony.. 8)

Poza tym, myślę, że równoległobok Watta pochodzi od tego samego dżentelmena?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 13/10/06, 15:23

Witam,

Regulator kulowy Watta!!! Naprawdę świetny facet….prostszy..umierasz!!!
Najtrudniejszą częścią musi być znalezienie tego rodzaju pradawnego urządzenia...
Dziękuję Bougonnator za informacje...przy okazji, jeśli masz jakieś inne informacje na ten temat i pomysł, gdzie moglibyśmy znaleźć tego rodzaju materiały...nie wiem....muzeum EDF... . .lub stare akcje EDF… handlarz śmieciami…
To coś, co sprawia, że ​​myślisz… trochę więcej!

A + Serge.

PS: Dzięki Christophe za linki.
0 x
Szacunek !!!
Bmag
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 05/02/05, 16:35
x 3




przez Bmag » 13/10/06, 18:40

Znaleźliśmy ten system regulacji na małych silnikach 12 V czytników k7, przed silnikami z regulowaną regulacją elektroniczną.
Hej, w zeszłym tygodniu rzuciłem trochę więcej, które spało przez 25 lat w moim studio.
Przy żądanej prędkości, zwykle 2800 obr./min, obciążniki przymocowane do wirnika rozsuwały się siłą odśrodkową i odcinały zasilanie silnika, który zwalniał, a styk był przerabiany i uruchamiany ponownie…
Podstawowa precyzja prędkości i pasożyty gwarantowane.
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 19/10/06, 17:45

Witam,

Kilka świeżych wiadomości...

Jest pewien pan, który podaje mi "mała" pomocną dłoń, aby zobaczyć zachowanie silnika asynchronicznego jako generatora bez podłączenia do sieci....

Obraz

I co więcej, to działa...Lux jest!

Na szczegóły... będziemy musieli jeszcze trochę poczekać...

Yippee!!!!
A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 19/10/06, 18:11

Ciesz się stanowiskiem testowym!
Regulator kulowy regulował przepływ, pełniąc rolę pętli sprzężenia zwrotnego we współpracy ze zmianą przepływu wody. Zmianę przepływu można uzyskać za pomocą zaworu sterowanego położeniem na sygnał z regulatora. Zawór mniej lub bardziej ogranicza przepływ, jeśli woda pochodzi ze zbiornika lub odwraca część wody z turbiny, jeśli nie ma zbiornika w układzie hydraulicznym. Przy stałej wysokości podnoszenia natężenie przepływu można jedynie zmieniać.
Stabilność gegenu zapewnia obecność ogromnego koła zamachowego na osi turbina-generator. Bezwładność koła zamachowego wygładza zmiany prędkości wału i przepływu wody.
Voalnt może być wykonany z wszystkiego, o ile jest ciężki i dobrze wyważony (złom, beton, ser Emmental lub Salers itp.). Im większa średnica, tym większa bezwładność dla tej samej ilości użytego materiału.
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 20/10/06, 09:08

Witam,

Ty też myślisz, że to zabawne!!!
Tak co do koła zamachowego (bezwładność), ale bardziej interesuje się żeby było super wyważone... Rzeczywiście, widziałem to już na instalacji 100Kw podłączonej do sieci, koło zamachowe było żeliwne i nie trzeba było daleko od metra średnicy do 25/30 cm grubości...

Tutaj nasuwa mi się pytanie, jeśli nie możesz zmieścić bardzo ciężkiej kierownicy o dużej średnicy... czy możesz zmieścić kilka małych... czy istnieje jakiś odpowiednik?

Co do zasady działania regulatora z kulkami, poszukałem trochę i dobrze zrozumiałem działanie, znowu historia bezwładności... obrót przełożony na translację...

Widziałem też tylko bardzo stare zakłady produkcyjne, zanim EDF dotarło do wszystkich wiosek. Były regulatory kulowe, ale także regulatory olejowe! Czy ktoś zna taką maszynę?

Dziękuję.

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 20/10/06, 13:24

Hi Exceed,

Koło zamachowe jest tym skuteczniejsze, im większa jest jego średnica, ponieważ rozwijana siła (odśrodkowa, dośrodkowa,… nie wiem) jest duża. Aby uzyskać ten sam efekt, potrzebujesz wielu małych falbanek. Ale dla 10 do 20 kW rozmiar koła zamachowego powinien być w stanie pozostać całkowicie „ludzki”.
Regulator oleju, nie wiem. Czy nie jest to urządzenie wzmacniające siłę do szybkiego poruszania imponującym siłownikiem (typu zaworu)?
+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242