Produkcji energii elektrycznej z młyna wodnego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
simluki
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/05/07, 19:15
Lokalizacja: Crevon z Blainville




przez simluki » 14/05/07, 19:34

Witam wszystkich !!
Mój tata obecnie odbudowuje koło naszego młyna i teraz chce, aby jego młyn był użyteczny. W tym celu poprosił mnie o przestudiowanie tego pliku, który jest dla mnie dość skomplikowany.Nie mam wiedzy w tym zakresie, dlatego zwracam się do Ciebie, ponieważ najwyraźniej masz wiele elementów, które mogą mi się przydać.
Tak naprawdę chce produkować energię do ogrzewania naszego domu. Już 20 lat temu próbował wytwarzać prąd za pomocą alternatora, ale bezskutecznie. Alternator nadal tam jest, ale myślę, że będziemy musieli go wymienić, ponieważ się starzeje i moim zdaniem nie nadaje się.
Oprócz alternatora podłączonego do koła zębatego, czego potrzebujemy? Gdzie mogę znaleźć cenne informacje? (Mieszkam 15 km od Rouen)

O nawrócenie naszych drogich młynów wodnych,
Merci de votre réponse
0 x
Robienie czegoś nowego z czymś starym!!
Avatar de l'utilisateur
kmala
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/10/06, 20:50
Lokalizacja: Gironde




przez kmala » 15/05/07, 15:31

cześć cybermil

Potwierdzam, że przekraczasz to, co podałeś, prawo wodne jest powiązane z budynkiem, więc nie powinieneś mieć problemu z jego uzyskaniem, jednak nadal musisz podjąć kroki z prefekturą, to wszystko. Czy to oni ustalą wysokość prędkość, z której masz prawo korzystać?
Potem jest niewielka szansa, że ​​przyjdzie i sprawdzi.

Obliczanie mocy, jaką turbina może dostarczyć na Twoim obiekcie:

P=Q*g*HMT*µ

P = moc w W
Q= natężenie przepływu w l/s (należy przyjąć średnie natężenie przepływu w żądanym okresie eksploatacji (okres ogrzewania), a nie maksymalne natężenie przepływu)
Turbiny mają słabą wydajność, jeśli przepływ nie jest dostosowany
g = 9.81
HMT= wysokość wody
µ= wydajność maszyny

dla turbiny Francisa lub Kaplana µ=0.8

P=188kW

Następnie musisz wybrać, co chcesz z tym zrobić

autonomię EDF
odsprzedaż EFR
Obniżenie rachunku EFR
w tym przypadku: tylko ogrzewanie lub całkowicie elektryczne

każdy z tych wyborów będzie miał wpływ na zastosowaną technologię, a tym samym na koszt

biorąc pod uwagę dostępną moc, lepiej myśleć odważnie, ale kosztownie.

często szacuje się, że próg rentowności turbiny odsprzedawanej firmie EDF wynosi 100 kW

W tym przypadku na pewno będzie to bardzo kosztowne, ale z pewnością zapewni później dodatkowy dochód.

Cedric

nie wahaj się ze mną skontaktować, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji
0 x
matyldekuzyna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 17/10/13, 14:30

WEZWANIE ŚWIADKA / PILNE




przez matyldekuzyna » 20/10/13, 20:15

Bonjour à tous!

Jestem dziennikarzem programu 100% Mag nadawanego na kanale M6. Obecnie pracuję nad tematem, który będzie skupiał się w szczególności na autonomii energetycznej, a także na energiach alternatywnych.
Poszukuję świadków, którzy wyposażyli swoje domy w autonomię energetyczną lub mają wskazówki jak inaczej produkować prąd.Nie wahaj się ze mną skontaktować, aby podzielić się swoimi doświadczeniami! DZIĘKI.
Matylda CUSIN
mathildecusin@gmail.com
0634482935
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : maignan-m i goście 312