Produkcji energii elektrycznej z młyna wodnego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/12/06, 22:23

Witam,

najpierw należy ustawić punkt neutralny, który jest funkcją obrotu generatora (służy to do kompensacji reakcji twornika z polem wzbudzenia bocznika)
Dostosowanie niektórych maszyn do obciążenia jest bardziej skomplikowane, ponieważ interpolacje (jeśli występują) są źle obliczone, ale jeśli masz w miarę stałe obciążenie, nie jest to zbyt trudne, iskry nie zawsze powstają w punkcie neutralnym, ale jeśli szczotki lekko skaczą, łopatki kolektora są słabo wypolerowane lub słabo odgratowane, przestrzenie pomiędzy ostrzami należy oczyścić (zeskrobać na odpowiednią głębokość) ostrą piłą, zadziory należy po skrobaniu usunąć, Sprzedawany jest miękki kamień którym rozprowadza się po pracującym kolektorze, następnie gumowy materiał ścierny, który poleruje kolektor, przy czym należy unikać zbyt częstego czyszczenia kolektora. Czarna warstwa grafitu jest oznaką docierania szczotek i komutatora, szczotki patrząc na powierzchnię trącą muszą być wypolerowane na jasny kolor.
Na niektórych maszynach, które nie były wystarczająco obciążone, usunąłem zestaw szczotek
(za dużo szczotek, za mało przepływów prądu) i nie nadaje się do przełączania, potrzebny jest też pewien nacisk na szczotkę
zbyt mały nacisk powoduje szybsze zużycie niż zbyt duży nacisk (może to wydawać się nielogiczne, ale tak właśnie jest)

Szczotki 16 mm na 20 amperów, pojedynczy zestaw 4 powinien wystarczyć!
Ten generator jest prawdopodobnie zbudowany tak, aby generował więcej, w tamtym czasie był duży.
Na stojanie są 4 cewki bocznikowe? lub 4 duże cewki + 4 małe cewki (interpolowane)?
Zwykle jest to maszyna bocznikowa, napięcie reguluje się poprzez wzbudzenie w zależności od obciążenia i prędkości obrotowej.
to znaczy, im większe jest zapotrzebowanie na prąd, tym następuje spadek napięcia z powodu utraty przez rezystancję wewnętrzną wirnika i musimy zwiększyć wzbudzenie, nawet jeśli spadają obroty.
Zapomniałem doprecyzować, że izolatory przekładki należy wydrążyć piłą głębokość jest równa 0,5 szerokości izolatora. Jest to wówczas mika i jest twardsza od miedzi, co powoduje iskrzenie i to powoduje szczotka do skoku, zbyt pusta, zapycha się pyłem węglowym i częściowo zwiera dwa ostrza (wskazówką jest okrągła iskra, która krąży wokół kolektora)
Jeśli tylko jedna szczotka iskrzy, zdarza się, że nie jest ona dobrze ustawiona na uchwycie szczotki, musi być dobrze ustawiona pod kątem 90 stopni dla 4-biegunowego. po prostu zostaw tylko jedno ostrze na jednej miotle i upewnij się, że pozostałe miotły robią to samo. Czy są umieszczone pionowo czy pod kątem? uchwyt szczotek musi znajdować się dość blisko kolektora, kilka mm, szczotki muszą łatwo przesuwać się w obudowie (ewentualnie przesuń papier ścierny nad szczotką, aby zapewnić odpowiedni luz)
Kolejną wskazówką, jeśli generator zostanie zatrzymany na chwilę i trzeba go uruchomić (przez prąd podniecenia), jest problem z dwiema łopatkami, które zaczynają się ze sobą zwierać! lub odcinek uzwojenia, który się nagrzał.

André
0 x
Patou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 21/12/04, 07:52
x 4




przez Patou » 12/12/06, 15:47

Andre napisał:Witam,

najpierw należy ustawić punkt neutralny, który jest funkcją obrotu generatora (służy to do kompensacji reakcji twornika z polem wzbudzenia bocznika)
Dostosowanie niektórych maszyn do obciążenia jest bardziej skomplikowane, ponieważ interpolacje (jeśli występują) są źle obliczone, ale jeśli masz w miarę stałe obciążenie, nie jest to zbyt trudne, iskry nie zawsze powstają w punkcie neutralnym, ale jeśli szczotki lekko skaczą, łopatki kolektora są słabo wypolerowane lub słabo odgratowane, przestrzenie pomiędzy ostrzami należy oczyścić (zeskrobać na odpowiednią głębokość) ostrą piłą, zadziory należy po skrobaniu usunąć, Sprzedawany jest miękki kamień którym rozprowadza się po pracującym kolektorze, następnie gumowy materiał ścierny, który poleruje kolektor, przy czym należy unikać zbyt częstego czyszczenia kolektora. Czarna warstwa grafitu jest oznaką docierania szczotek i komutatora, szczotki patrząc na powierzchnię trącą muszą być wypolerowane na jasny kolor.
Na niektórych maszynach, które nie były wystarczająco obciążone, usunąłem zestaw szczotek
(za dużo szczotek, za mało przepływów prądu) i nie nadaje się do przełączania, potrzebny jest też pewien nacisk na szczotkę
zbyt mały nacisk powoduje szybsze zużycie niż zbyt duży nacisk (może to wydawać się nielogiczne, ale tak właśnie jest)

Szczotki 16 mm na 20 amperów, pojedynczy zestaw 4 powinien wystarczyć!
Ten generator jest prawdopodobnie zbudowany tak, aby generował więcej, w tamtym czasie był duży.
Na stojanie są 4 cewki bocznikowe? lub 4 duże cewki + 4 małe cewki (interpolowane)?
Zwykle jest to maszyna bocznikowa, napięcie reguluje się poprzez wzbudzenie w zależności od obciążenia i prędkości obrotowej.
to znaczy, im większe jest zapotrzebowanie na prąd, tym następuje spadek napięcia z powodu utraty przez rezystancję wewnętrzną wirnika i musimy zwiększyć wzbudzenie, nawet jeśli spadają obroty.
Zapomniałem doprecyzować, że izolatory przekładki należy wydrążyć piłą głębokość jest równa 0,5 szerokości izolatora. Jest to wówczas mika i jest twardsza od miedzi, co powoduje iskrzenie i to powoduje szczotka do skoku, zbyt pusta, zapycha się pyłem węglowym i częściowo zwiera dwa ostrza (wskazówką jest okrągła iskra, która krąży wokół kolektora)
Jeśli tylko jedna szczotka iskrzy, zdarza się, że nie jest ona dobrze ustawiona na uchwycie szczotki, musi być dobrze ustawiona pod kątem 90 stopni dla 4-biegunowego. po prostu zostaw tylko jedno ostrze na jednej miotle i upewnij się, że pozostałe miotły robią to samo. Czy są umieszczone pionowo czy pod kątem? uchwyt szczotek musi znajdować się dość blisko kolektora, kilka mm, szczotki muszą łatwo przesuwać się w obudowie (ewentualnie przesuń papier ścierny nad szczotką, aby zapewnić odpowiedni luz)
Kolejną wskazówką, jeśli generator zostanie zatrzymany na chwilę i trzeba go uruchomić (przez prąd podniecenia), jest problem z dwiema łopatkami, które zaczynają się ze sobą zwierać! lub odcinek uzwojenia, który się nagrzał.

André

dzięki andre
ha, tak, masz rację, być może za bardzo wkopałem paski miki ostrym brzeszczotem.
moje dynamo jest bardzo duże waży około 60 kg.posiada 2 duże cewki indukcyjne zasilane szeregowo bezpośrednio z napięcia wyjściowego dynama.dzięki temu samo się podnieca gdy zaczyna się kręcić.pozostaje zatem wystarczająco resztkowe.
średnica zwory wynosi około 15 cm.
szczotki są na poziomej linii 2 na plusie i 2 na minusie (więc mam 2 szczotki na tej samej listwie kolektora).
Muszę zatem sprawdzić, czy te 2 szczotki opuszczają listwy kolektora w tym samym czasie.
U mnie iskry są tylko pomiędzy szczotkami a kolektorem.

Zaznaczam tutaj referencje płytki dynama.
konstrukcja elektryczna Nancy.typ:GC4 numer 24659.
115 woltów, 3000 watów, 1660 obr./min.
Dziękuję André za wszystkie rady.
Pochodzę z Wogezów.
patal
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/12/06, 16:45

Halo
2 duże cewki indukcyjne zasilane szeregowo bezpośrednio napięciem wyjściowym dynama.Dzięki temu samo się wzbudza gdy zaczyna się obracać.Ma dzięki temu wystarczającą moc resztkową.


Staje się jaśniejsze, jest to maszyna 2-biegunowa, dla cewki
wzbudzenia (pola) myślę raczej, że jest on podłączony równolegle do szczotek, jeśli szeregowo to jest to duży drut i jest podłączony tylko do szczotki (szeregowo z wirnikiem)
prawdopodobnie był to stary silnik prądu stałego (to to samo co generator, jest odwracalny)
Podaj mi szczegóły, czy jest to szeregowe, czy bocznikowe?
Powiedziałbym Ci, jak kontrolować podekscytowanie
Czym jest regularne spożywanie w codziennym użytkowaniu?
Jeśli jest mniejsze niż 30 amperów, preferowana jest pojedyncza szczotka w pudełku. (jeśli są separatory?)

Zawsze mam małe iskry, szczególnie na dodatnim wyjściu.


Jeśli iskrzy tylko na jednej szczotce to nie są one odpowiednio przesunięte o 180 stopni (skrzynka jest słabo zmontowana! wtedy była całkowicie regulowana, jest ręka.
Zwykle na koronie, na której trzymają się szczotki, znajduje się linia znaku naprawy konstrukcji lub skok igły, naprawa ta dotyczy jednego kierunku obrotu (ponieważ nie ma interpolacji)

Zwykle generator ma napięcie wyjściowe i jest bezpośrednio powiązany z obrotami. Jeśli zwiększysz obroty, napięcie wzrasta. Limitem jest natężenie prądu, którego nie można przekroczyć w zależności od tego, czy generator jest dobrze wentylowany, dlatego aby pobrać więcej mocy (jeśli jest woda ) zwiększamy napięcie, mniej więcej tak zrobiliśmy pod koniec życia dużych silników prądu stałego w przemyśle, aby zwiększyć moc silników.

Co robisz z prądem stałym poza ogrzewaniem i włączonymi światłami?
Cóż, 110 V w Twoim domu jest niewygodne, a co więcej, obciąża styki termostatu (zbiornik ciepłej wody).

André
0 x
Patou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 21/12/04, 07:52
x 4




przez Patou » 12/12/06, 17:46

Andre napisał:Halo
2 duże cewki indukcyjne zasilane szeregowo bezpośrednio napięciem wyjściowym dynama.Dzięki temu samo się wzbudza gdy zaczyna się obracać.Ma dzięki temu wystarczającą moc resztkową.


Staje się jaśniejsze, jest to maszyna 2-biegunowa, dla cewki
wzbudzenia (pola) myślę raczej, że jest on podłączony równolegle do szczotek, jeśli szeregowo to jest to duży drut i jest podłączony tylko do szczotki (szeregowo z wirnikiem)
prawdopodobnie był to stary silnik prądu stałego (to to samo co generator, jest odwracalny)
Podaj mi szczegóły, czy jest to szeregowe, czy bocznikowe?
Powiedziałbym Ci, jak kontrolować podekscytowanie
Czym jest regularne spożywanie w codziennym użytkowaniu?
Jeśli jest mniejsze niż 30 amperów, preferowana jest pojedyncza szczotka w pudełku. (jeśli są separatory?)

Zawsze mam małe iskry, szczególnie na dodatnim wyjściu.


Jeśli iskrzy tylko na jednej szczotce to nie są one odpowiednio przesunięte o 180 stopni (skrzynka jest słabo zmontowana! wtedy była całkowicie regulowana, jest ręka.
Zwykle na koronie, na której trzymają się szczotki, znajduje się linia znaku naprawy konstrukcji lub skok igły, naprawa ta dotyczy jednego kierunku obrotu (ponieważ nie ma interpolacji)

Zwykle generator ma napięcie wyjściowe i jest bezpośrednio powiązany z obrotami. Jeśli zwiększysz obroty, napięcie wzrasta. Limitem jest natężenie prądu, którego nie można przekroczyć w zależności od tego, czy generator jest dobrze wentylowany, dlatego aby pobrać więcej mocy (jeśli jest woda ) zwiększamy napięcie, mniej więcej tak zrobiliśmy pod koniec życia dużych silników prądu stałego w przemyśle, aby zwiększyć moc silników.

Co robisz z prądem stałym poza ogrzewaniem i włączonymi światłami?
Cóż, 110 V w Twoim domu jest niewygodne, a co więcej, obciąża styki termostatu (zbiornik ciepłej wody).

André

dziękuję
Zmodyfikowałem 2 grzejniki o mocy 1000 W, aby działały przy napięciu 110 V. To bardzo proste, wystarczy zasilić rezystancję na środku i na każdym końcu, np. ujemną na środku i dodatnią na każdym końcu. Ale nie ma potrzeby ponownego ustawiania. ponieważ konieczne jest zużycie całej mocy, w przeciwnym razie w przypadku przecięcia dynamo zwiększyłoby prędkość, a siła odśrodkowa spowodowałaby ryzyko problemów z wirnikiem. W tej chwili ogrzewam się za pomocą 2 grzejników o mocy 1000 watów, dlatego mi to zapewnia z mocą 48 kW na 24 godziny nagrzewa 100 metrów kwadratowych, gdy nie jest zbyt zimno.Ponieważ grzejniki nie odcinają, bardzo przyjemne, ciągłe ciepło.
Wierzę w darmową energię, wejdź na stronę totokoma ifrance.com.
dzięki.
patal
0 x
cybermłyn
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/04/07, 16:24




przez cybermłyn » 03/04/07, 11:59

cześć ts,

Przedstawiam mój projekt:

Chciałbym wyposażyć moją starą monlinę wodną, ​​którą jestem w trakcie remontu, w małą elektrownię hydrauliczną!

Z tym, co przeczytałem i dowiedziałem się o twoim skarbie forum , zrobiłem podsumowanie, które chciałbym Ci przesłać! abyś mógł mnie poprawić lub poprowadzić, jeśli to konieczne!

chodźmy!

Mam niski poziom wody w Jaur (Herault 34), średni przepływ w Jaur wynosi 4.080 m3/s według banku wodnego!

Wodę do młyna transportuje należący do mnie kamienny kanał o długości 425 m (który muszę częściowo wyremontować) : Lol: szerokość około 60 cm, wysokość około 60 cm. kanał lekko wije się i przechodzi blisko mojego budynku (ściany fundamentowe domu służą jako jedna strona kanału na długości około 25 m), co skłania mnie do zadania pierwszego pytania:

Chciałbym podlać tę część, aby woda nie niszczyła chodników i nie kopała chodników ze zużyciem fundamentów i nie podnosiła się na skutek zjawiska kapilarnego w kamiennych ścianach.Moim problemem jest jaka średnica? abym w dniu, w którym sfinalizuję projekt, nie był zmuszony do ponownego otwarcia.

Czy mój kanał może być używany w niezmienionym stanie, czy też należy zainstalować zastawkę? (różnica wysokości brutto od 12 do 15 m)

Wpada on do kamiennego zbiornika o wymiarach 3 m z każdej strony i 6 m głębokości, czyli około 50 m 3. U podstawy znajdują się dwa otwory, które umożliwiają odprowadzanie wody i służą do wyrzucania wody na turbinę połączoną z mechanizmem. kamienie młyńskie!

To tyle w pierwszym odcinku!

Czekam na Twoją odpowiedź, dziękuję!
0 x
Uuuuu, nie wiem! ale pracuję nad tym!
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 03/04/07, 18:34

Nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, ale chciałem Ci powiedzieć, że miałeś szczęście, że masz młyn w dzisiejszych czasach.

Użyj tego z głową.

P'tet qu over będzie w stanie poinformować Cię, jeśli przejdzie dalej forum. Ma też młyn.

do +
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/04/07, 00:43

cybermoulin napisała:[...]Mam niski poziom wody na Jaur (Herault 34), średnie natężenie przepływu Jaur 4.080 m3/s według banku wodnego!
Uwaga ! Jest problem skali, bo tutaj są to walory Rodanu w powodzi! (chyba że jest to 4 m08/s?)

Czy masz prawo do wody? (które można przekazać w drodze dziedziczenia, czasami są to bardzo stare rzeczy...)

Muszę znaleźć arkusz kalkulacyjny do obliczeń przepływu, jeśli chodzi o średnicę Twojej dyszy, i odpowiem Ci...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
cybermłyn
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/04/07, 16:24




przez cybermłyn » 06/04/07, 12:29

Cześć,

Dziękuję za bałagan, misterloxo!

Dziękuję również Tobie drwalu za pomoc!

Jeśli chodzi o przepływ, tak, wydawał mi się ogromny, ale nie jestem pewien... przepisałem go tak, jak podał hydrobank. więc średni przepływ nominalny musi wynosić 4m3/s
(tj. przepływ rzeki).

Jeśli chodzi o prawo do wody, znalazłem wczoraj wieczorem reprezentację
mojego młyna na mapie Cassini, myślę, że oznacza to, że moje prawo wodne jest niezbywalne, prawda?

Z drugiej strony nie mogę znaleźć procentu, który mogę legalnie pobrać?

Odnośnie mocy mojej instalacji mam mnóstwo pytań! biorąc pod uwagę rozmiar mojego kanału! aby określić moc, w końcu niecierpliwie czekam na informacje o dyszach!

Muszę wyposażyć mój budynek w instalację 400 V 30 A, aby zaspokoić moje potrzeby energetyczne.

Czy myślisz, że mogę pokryć swoje potrzeby moimi
obiekt ?

Koniec drugiego odcinka

Dzięki ts a+

ps Wysłałem zdjęcia, ale nie skopiowałem linku, aby je odzyskać! : Lol: więc umieściłem je w mojej galerii prso!


[/ Img]
0 x
Uuuuu, nie wiem! ale pracuję nad tym!
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 17/04/07, 10:24

Cześć

Przechodząc obok natknąłem się na Twoją wiadomość...
Myślę, że przeczytam wszystko jeszcze raz, żeby przekazać ci pewne informacje...
Już teraz, jeśli chodzi o wasze prawa do wody, jeśli pojawia się ona na mapie Cassini, to dlatego, że pochodzi sprzed rewolucji, więc musi być „założona w tytule”. Nie ma problemu z prawami do wody. Odcinek kanału przy wejściu do ujęcia wody podaje ilość wody, którą można pobrać, czyli w skrócie tyle, ile było dozwolone w czasie funkcjonowania młyna.
400V 30A??? co daje 12 kW...
Przy kanale o wymiarach 0.6 na 0.6 m powinno to zapewnić natężenie przepływu ok. W najlepszym przypadku 300 l/s, przy średniej prędkości 1 m/s.
Powinieneś więc być w stanie wyprodukować 12 kW, a nawet 15 kW, całkiem „łatwo”.

Chcesz być autonomiczny czy podłączony do sieci (najprościej)?

Jeśli chcesz otrzymać pomoc w swoim projekcie, mogę podać Ci dane kontaktowe specjalistów zajmujących się tego typu projektami, którzy mogą nawet przyjechać do Twojej lokalizacji, aby Ci pomóc... to naprawdę facet, który ma wiedzę w tej dziedzinie...

Postaram się zobaczyć Twoje zdjęcia.

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
cybermłyn
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/04/07, 16:24




przez cybermłyn » 17/04/07, 17:31

Bonjour à tous,

Cześć, dziękuję za pomoc!

Tak, proszę o dane kontaktowe Twojego specjalisty!

Chciałbym podłączyć się do sieci, aby wykorzystać ją jako regulator w mojej instalacji i sprzedać nadwyżkę.

Zastanawiam się nad zainstalowaniem Ossbergera połączonego z genem asynchronicznym, wszystko sterowane elektronicznie, aby jak najmniej ingerować w zmiany przepływu.

Czekam na Twoją wiadomość, przekroczeniu!

Bye!
0 x
Uuuuu, nie wiem! ale pracuję nad tym!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 272