Szczegóły budowy turbiny wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Szczegóły budowy turbiny wiatrowej




przez Bricolo07 » 22/07/14, 11:36

Witam,
Jak wielu, podjąłem się projektu budowy turbiny wiatrowej, poczyniłem jeszcze pewne postępy, ale zanim poszedłem dalej, napotkałem wiele pytań, nie mogę znaleźć odpowiedzi w Internecie, więc chciałbym je pogrupować Tutaj.
Przede wszystkim warto wiedzieć, że zrobiłem formę na łopatki do tego modelu: http://memorix.123.fr/Schema.png
Działa z pierwszą łopatką mającą gwintowany pręt, który ma być przymocowany do rdzenia wirnika.
Oto moje pytania w kolejności ważności:
- Jak ustawić (ustawić) kąt mojego ostrza skierowanego w stronę wiatru?
- Czy zastosowany plan (schema.png) jest wydajny? poziomie logicznym wydaje mi się, że byłoby bardziej opłacalne, gdyby było do góry nogami, prawda?
- Mam alternator samochodowy i silnik wiertarki z magnesami trwałymi, pierwszy nie osiąga znamionowej prędkości obrotowej. Jak mam obliczyć moc dostarczaną przez drugi? czy można nim napełnić akumulator?

To są moje główne pytania, mam łopatę ale nie wiem jak ją ustawić na podporze i nie wiem czy jest zrobiona na wiatr (za późno robi się formę).
Jestem bardzo zmotywowany, mam czas (wakacje) i surowiec (włókno, żywica, poliester, generator, akumulator...), ale nie za dużo dodatkowych elementów (regulator, miedź...).
W związku z tym proszę o pomoc w przeprowadzeniu tego projektu w celu ogrzania bardzo wilgotnej ściany zimą.
Nie wahaj się, jeśli masz jakiekolwiek pytania.
Merci d'Avance
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 22/07/14, 12:46

Przekształcenie energii mechanicznej wiatru w energię elektryczną, a następnie w energię kaloryczną, częściowo przechodzącą przez baterię (energia chemiczna) w celu ogrzania ściany...Obraz
Wydajność małej turbiny wiatrowej pozostaje bardzo niska i może służyć jedynie do zasilania urządzeń o niskim zużyciu energii (typowo: oświetlenie), wykorzystanie jako źródła ciepła wydaje mi się nie do pomyślenia.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 22/07/14, 14:22

Witam,
jest ogrzewanie i ogrzewanie, w rzeczywistości mam dwa otwory w ścianie i chcę podłączyć wentylator wyciągowy i dmuchawę do podłączenia do małej grzałki USB, więc wszystko na 12v.
Myślę żeby biegać 5h dziennie.
tutaj nie ma nic przesadnego, nie planowałem na tym zasilać mojego bojlera lol
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 22/07/14, 20:18

Oczywiście, że tak. Mimo wszystko będziesz mieć początkowe przechwytywanie skromnej energii, do której zastosujesz pewną liczbę transformacji, z których każda jest wykonywana z niskimi wydajnościami, co zmniejsza o tyle to, co jest odzyskiwane na końcu tej regresywnej kaskady.
Więc uważaj...
Inni członkowie, bardziej kompetentni ode mnie w tej kwestii, bez wątpienia będą w stanie udzielić Państwu doskonałych rad.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 22/07/14, 20:51

Tak, to nic poważnego i spodziewałem się, że stracę wydajność, ale myślę, że zadowolę się silnikiem wiertarki, który zapewnia znacznie mniejszą moc, ale częściej niż osiąganie 1500 obr./min alternatora.
Przyjmuję wszelką nadchodzącą pomoc
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/07/14, 16:26

bateria ma ograniczoną żywotność ... do ogrzewania tylko cena baterii podzielona przez energię, którą zgromadzi w ciągu swojego życia daje taką samą cenę jak edf ... dlatego jest droższa niż elektryczność drewno opałowe !

przy wyborze dynama nie ma sensu mówić w próżni nie znając mocy i prędkości turbiny wiatrowej

w każdym razie potrzebny jest mnożnik prędkości, aby dostosować się do dynama lub alternatora ... oprócz alternatora z dużą liczbą biegunów specjalnie przystosowanych do niskich prędkości

praktycznie konieczne jest wykonanie pierwszego montażu jako środka pomiarowego, a zgodnie z wynikiem pomiarów pozwoli to lepiej obliczyć
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 23/07/14, 23:40

Witam, dziękuję za opinię, którą podzielam.
Studiując wiatr wybrałem profil łopaty i przystąpiłem do jej realizacji, z drugiej strony wkrótce będę blokowany na część mechaniczną (generator).
Kolejnym problemem będzie orientacja mojej krawędzi natarcia w stosunku do wiatru. Czy lina powinna być równoległa do wiatru, czy też powinna uderzać w spód? Problem polega na tym, że moje ostrze jest skręcone, więc kąt natarcia jest inny na całej długości.
Skąd wiesz, jaka jest moc wiertarki akumulatorowej?
dziękuję
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 01/01/15, 22:54

Witam,
Wracam do Was, bo nadal potrzebuję odpowiedzi na kolejny etap mojej elektrowni wiatrowej.
Poprawiłem prędkość obrotową do 150tr-min zmieniając łożyska i skracając oś, przypominam że wirnik ma średnicę 1m90.
Ster dobrze spełnia swoje zadanie i uczestniczy w regulacji i ochronie, jednak problemem jest prądnica. Nie próżnowałem, bo testowałem silnik wentylatora samochodowego z multiplikatorem łańcucha rowerowego, z wiertarką działa dobrze, ale na wiatraku mam tylko 10v, więc wpadł do wody. Następnie przewinąłem alternator, wykonując 28 obrotów zamiast 13, ale wzmocnienie w redukcji prędkości rozruchowej nie jest wystarczająco dobre, a ponadto konieczne jest monitorowanie wzbudzenia bez wiatru.
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 01/01/15, 22:55

Wracam więc do pomysłu najbardziej rady, który odłożyłem na bok, aby zrobić sobie generator strumienia osiowego (http://www.heliciel.com/helice/eolienne ... lienne.htm). Muszę się przystosować bo nie mam magnesu neodymowego a używam pierścieni ferytowych wierconych z osłoną ze stali miękkiej więc mam tylko biegun północny a nie południowy do postawienia z przodu ale moc myślę wystarczająca bo po moich testach , mam 1.8v z 3 gwiazdowymi cewkami trójfazowymi (x4 bo 12 cewek + x2 bo dwie cewki).
Szukam wszelkiej możliwej pomocy ale głównie do optymalizacji i podłączenia cewek:
- 12 cewek przed 12 magnesami, czy można zoptymalizować wyrównanie? (pomniejsz więcej cewek)
- jak połączyć cewki szeregowo ze sobą? czy każda cewka tej samej gałęzi gwiazdy musi być wystawiona na to samo namagnesowanie?
- jak rozpoznać wejście wyjścia cewki?

dziękuję
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 03/01/15, 19:47

Jeśli służy do ogrzewania, konieczne jest obejście się bez przekształcania w energię elektryczną.
Istnieją układy, w których przez proste tarcie w zbiorniku z olejem jako płynem przenoszącym ciepło daje się dobre wyniki
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157