Nowa technologia baterii

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 27/05/14, 10:06

Grelinette napisał:Poza tym mam małe pytanie techniczne do elektryków:

Czy, tak jak w przypadku pojazdów z silnikami spalinowymi, nie ma całkowitego napełnienia zbiornika (akumulatora)?

Tak, jest zainteresowanie (o ile nie możemy przesłać „przelewu” energii na odległość): utrzymywać hamowanie silnikiem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/05/14, 10:35

Starajmy się nie rozwiązywać zbyt wielu problemów zdalnego inżyniera.

Jest bardzo prawdopodobne, że nadmiar prądu hamowania często przekracza pojemność ładowania (prąd ładowania) akumulatora. Część z nich nieuchronnie zostanie zamieniona na ciepło.
Jednak doświadczenie nauczyło nas, że są dni, kiedy lepiej mieć pełną autonomię (zobacz artykuł o liściu Nissana w Kanadzie w środku zimy, o którym rozmawialiśmy 2 lub 3 miesiące temu)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 27/05/14, 10:49

Słoń napisał:Starajmy się nie rozwiązywać zbyt wielu problemów zdalnego inżyniera.
:zaszokować:

Słoń napisał:Jest bardzo prawdopodobne, że nadmiar prądu hamowania często przekracza pojemność ładowania (prąd ładowania) akumulatora. Część z nich nieuchronnie zostanie zamieniona na ciepło.
Grelinette zapytała, czy tak un zaletą.
Zwracam tylko uwagę, że pojazd elektryczny, który pozostawi w pełni naładowany na szczycie góry, będzie zmuszony pokonać cały zjazd bez nie Hamulec silnikowy. Jak pojazd termiczny w położeniu neutralnym :?
Jest un przypadku, w którym lepiej nie wychodzić z pełną baterią.

Słoń napisał:Jednak doświadczenie nauczyło nas, że są dni, kiedy lepiej mieć pełną autonomię (zobacz artykuł o liściu Nissana w Kanadzie w środku zimy, o którym rozmawialiśmy 2 lub 3 miesiące temu)
Tak, są dni (lub sytuacje), w których lepiej wyjść z pełnym akumulatorem i takie, w których lepiej nie być naładowanym...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/05/14, 11:40

Ponieważ możesz zaplanować WSZYSTKIE trasy KAŻDEGO dnia?

Ja nie: są dni, kiedy myślę, że zrobię 24 km, a o 8:240 wieczorem stwierdzam, że zrobiłem XNUMX km!

Podoba mi się ten system „proszkowy”, pod warunkiem, że jest uzasadniony ekonomicznie i technologicznie: ma taki sam współczynnik przenoszenia energii jak węglowodory.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 27/05/14, 11:44

Gaston napisał:...
Grelinette zapytała, czy tak un zaletą.
Zwracam tylko uwagę, że pojazd elektryczny, który pozostawi w pełni naładowany na szczycie góry, będzie zmuszony pokonać cały zjazd bez nie Hamulec silnikowy. Jak pojazd termiczny w położeniu neutralnym :?
Jest un przypadku, w którym lepiej nie wychodzić z pełną baterią.

Słoń napisał:Jednak doświadczenie nauczyło nas, że są dni, kiedy lepiej mieć pełną autonomię (zobacz artykuł o liściu Nissana w Kanadzie w środku zimy, o którym rozmawialiśmy 2 lub 3 miesiące temu)
Tak, są dni (lub sytuacje), w których lepiej wyjść z pełnym akumulatorem i takie, w których lepiej nie być naładowanym...

To prawda, zapomniałem o tym szczególe hamowania silnikiem przy pełnym akumulatorze, co faktycznie spowodowało u nas problem z wózkiem hybrydowym :zaszokować: : musieliśmy zastosować równolegle hamulec mechaniczny i hamulec silnikowy, które działały jednocześnie lub jeden po drugim, z koniecznością różnicą w hamowaniu.

W przypadku naszego prototypu konnego, biorąc pod uwagę małą prędkość, różnice w hamowaniu nie stanowią dużego problemu, jednak sądzę, że problem ten jest znacznie większy w przypadku samochodu poruszającego się z większymi prędkościami.100 km/ H.

Co więcej, pamiętam, jak kierowca hybrydowego Lexusa żałował, że jego samochód nie hamuje silnikiem podczas zjeżdżania ze wzniesienia... (Czy problem ten został rozwiązany w najnowszych modelach?)
Edycja: Ta uwaga znaleziona na stronie z recenzjami samochodów:
„Jak w przypadku wszystkich hybryd, uczucie hamowania jest trochę dziwne, pedał jest czasami gąbczasty. Na początku można się przestraszyć. Jednak pomimo wrażenia, że ​​pedał jest trochę miękki, w rzeczywistości hamuje dobrze!”


Jest to kolejny bardzo interesujący temat techniczny, z pewnością taki, który odbiega nieco od tematu początkowego, ale możemy sobie wyobrazić, że problem ten można rozwiązać za pomocą dodatkowego akumulatora buforowego do odprowadzania wytwarzanej energii, zwłaszcza podczas zjazdu ze wzniesienia, i zawsze aby akumulatory główne nie były pełne, aby zapewnić dobre hamowanie silnikiem.

Chyba że nowa technologia akumulatorów umożliwi zawsze przyjmowanie energii doładowania, nawet gdy akumulatory są pełne!...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 27/05/14, 11:50

Słoń napisał:Ponieważ możesz zaplanować WSZYSTKIE trasy KAŻDEGO dnia?
Jeśli mieszkam na szczycie wzgórza, mogę przewidzieć, że KAŻDEGO dnia będę zjeżdżać z mojego domu w dół.

Słoń napisał:Podoba mi się ten system „proszkowy”, pod warunkiem, że jest uzasadniony ekonomicznie i technologicznie: ma taki sam współczynnik przenoszenia energii jak węglowodory.
We wskazanym przez Ciebie artykule nie widziałem słowa „proszek”.
Mówi się tylko o elektrolicie, który można pompować (prawdopodobnie w postaci cieczy).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/05/14, 23:03

przypadki, w których podczas zjazdu wytwarzany jest prąd, są rzadkie: potrzebny jest duży zjazd i jedzie się dość wolno

Często widzę zjazdy, podczas których normalny samochód spada do 70 lub 80 km/h podczas jazdy na luzie: jeśli chcemy jechać z prędkością 90 km/h, zużywamy! nie ładujemy baterii

to jeśli jedziemy z prędkością 40 km/h, tracimy mniej mocy aerodynamicznej i ładujemy akumulator

więc nie ma złudzeń co do regeneracji: możemy wyjechać z pełnym akumulatorem i szkoda, jeśli pierwsze spowolnienie stracimy w upale... po kilku km zostanie już trochę miejsca w akumulatorze
Ostatnio edytowane przez chatelot16 27 / 05 / 14, 23: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/05/14, 23:13

bateria proszkowa? Widzę, że nadchodzi proszek cynkowy!

cynk jest prawdziwym paliwem baterii alkalicznych lub solnych

możemy wytwarzać akumulatory z ciekłym elektrolitem i zasilane sproszkowanym cynkiem... ale musimy także odzyskać tlenek cynku, który zostanie wyprodukowany i poddany recyklingowi przez fabrykę, która wytwarza cynk z innego źródła energii

Nie jestem przekonany, że jest to lepsze niż wykorzystanie tej samej energii do wytworzenia syntetycznego paliwa ciekłego, które można umieścić w klasycznym silniku spalinowym

sprawność silnika spalinowego nie jest zbyt dobra, ale jest lekka... elektrownia gazowa jest znacznie cięższa i nawet jeśli sprawność silnika elektrycznego jest lepsza, tracimy korzyści ze względu na ciężar akumulatora.

w przypadku klasycznych bębnów doceniamy prostotę

w przypadku baterii cynkowo-proszkowych łączymy wady: bardzo skomplikowane, mało autonomiczne: jesteśmy zależni od producenta cynku

proszek cynkowy byłby być może rozwiązaniem dla scentralizowanej instalacji magazynowania energii elektrycznej na poziomie EDF... ale według obliczeń, które przeprowadziłem dawno temu, cynk jest droższy niż ołów: dlatego w przypadku instalacji stacjonarnej lub waga nie stanowi problemu akumulator ołowiowy jest najmniej najgorszy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 28/05/14, 09:25

chatelot16 napisał:bateria proszkowa? Widzę, że nadchodzi proszek cynkowy!

Cynk w proszku czy inny metal, a może nawet mieszanina kilku metali?... Tajemnica pozostaje pełna!

Być może wkrótce dowiem się więcej, ponieważ ponownie spotkam się ze specjalistą w dziedzinie produkcji i magazynowania energii elektrycznej, który wydawał się wiedzieć więcej o tej nowej technologii.

Spróbuję wyciągnąć z niego robaki! : Chichot:

(Dodatek : http://fr.wikipedia.org/wiki/Zinc . Te debaty i hipotezy za każdym razem pozwalają nam dowiedzieć się nieco więcej na tematy bliskie naszemu codziennemu życiu. Dziękuję Chatelot!)

I ponownie dodano: http://fr.wikipedia.org/wiki/Oxyde_de_zinc
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/05/14, 12:10

Gaston powiedział:

Jeśli mieszkam na szczycie wzgórza, mogę przewidzieć, że KAŻDEGO dnia będę zjeżdżać z mojego domu w dół.


Tak ! a także zaplanuj piorunochron, aby odzyskać energię z błyskawicy, gdy już to zrobisz! :D

Całkowicie się z tym zgadzamy, że każdy ekonolog stosuje „swój” trik, aby zaoszczędzić pieniądze w tej czy innej dziedzinie. Nie zapominajmy jednak, że zadaniem badaczy jest opracowywanie systemów, które będą odpowiednie dla każdego w jak największej liczbie sytuacji.

Jest coś, co nigdy nas nie śmieszy w zielonych kółkach, jest to, że albo trzeba być bogatym (minimum 2 pensje po 2500 euro, wszystkie potrącone podatki/gospodarstwo domowe), albo bardzo mało wymagającym, a także prowadzić bardzo regularne życie.

Jeśli więc nie mieszkasz w mieście lub na przedmieściach, jeśli masz duże wymagania w zakresie edukacji i wypoczynku swoich dzieci, jeśli jesteś np. technikiem interwencyjnym i masz overbooking, to nie mieścisz się w ich planach.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217