Koniec wsparcia Windows XP, starzenie się więcej?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/05/14, 10:38

Tak, to zadziała, ale ludzie w Internecie mają tendencję do popadania w paranoję… więc myślę, że niewielu ludzi będzie nadal z tego korzystać…

Mam już znajomych, którzy pytali mnie o możliwe alternatywy!

ps: czy możemy bezpłatnie uaktualnić system Windows 8 do 8.1?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/05/14, 14:57

Cześć forhorse

Flytox napisał:Nawet jeśli oznacza to zmianę Windaube, zdaniem informatyka, który od lat instaluje i sprzedaje Windaube, w żadnym wypadku nie należy dokonywać aktualizacji do wersji 8.1 i pozostaną pomimo wszystkich wielokrotnych prób Billa w wersji 8. Według niego wersja 8.1 to całkowicie jedna z porażek Macrocrottesoftu.


Mówiąc dokładniej, miało to znaczenie w grudniu 2013 roku przy zakupie laptopa MSI. To, co nazwałem „wielokrotnymi próbami Billa”, może w rzeczywistości nie być jego : Mrgreen: , ale jest całkowicie w duchu/metodzie makrocrottesoft. Tak naprawdę przy każdym uruchomieniu pojawiało się okienko (oczywiście bez wyboru), w którym jedyną możliwą reakcją jest akceptacja migracji do wersji 8.1. Aby uniknąć tej wymuszonej aktualizacji, musisz wykonać CTRL ALT DEL i przejść przez menedżera programów. Oczywiście po automatycznych aktualizacjach (najbardziej pracochłonne, chociaż może problem MSI?)...... zaczyna się ponownie 1 lub 2 dni później...

Wydaje mi się, że na ten dzień (grudzień 2013) 8.1 nie ma menu startowego! I że raczej trudno/nie w zasięgu specjalisty nie-informatyka go tam umieścić choć jest to formalność na 8.

„Mocną stroną” systemu Windows 8.1 jest właśnie powrót menu startowego; tak naprawdę kilkoma kliknięciami można skonfigurować 8.1 tak, aby był identyczny z Windowsem 7 (ma swoje mocne i słabe strony, ale używam go od RC1 i powrót do XP pod koniec był trochę trudny.


Zabawne, że mocną stroną programu jest możliwość powrotu do funkcjonalności poprzednich wersji. : Mrgreen: : Mrgreen:

Wreszcie Bill Gates nie ponosi już żadnej odpowiedzialności technicznej ani handlowej w firmie Microsoft, od kilku lat przeszedł na emeryturę.
Od 2008 roku nie pełni już żadnej funkcji „operacyjnej” w firmie Microsoft, a od początku tego roku nie jest już nawet szefem zarządu. Ostatecznie nie posiada już nawet 10% udziałów w tej firmie.
Powiedzenie „Bill chce tego, Bill chce tamtego” jest zwykłym trollowaniem od kogoś, kto przywraca jego truskawkę do tematu, którego on oczywiście w ogóle nie rozumie.
Osoba odpowiedzialna za fiasko Windows 8 została "zwolniona", a jego następca próbuje nadrobić zaległości w 8.1


Chui nie za kulisami tego „prestiżowego” sklepu, ale wersja, którą podał mi „mój” informatyk, jest taka, że ​​sam Bill przyszedł, aby wznowić służbę „tymczasowo”, gdy był na emeryturze, czas, aby wszystko uporządkować po „ fiasko” z 8. (informacja sprzedana jako zakupiona)
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/05/14, 16:06

to tak jak z Windowsem 98: u mnie nadal działa... i na starych komputerach też... więc nie możemy mówić o planowanym starzeniu się

problem z systemem Windows 98 polega na tym, że wiele gadżetów znajdujących się w bieżącej witrynie internetowej nie jest przekazywanych do ówczesnej przeglądarki internetowej i że obecne przeglądarki internetowe nie są już dostępne dla systemu Windows 98

więc mam kilka starych komputerów, w których zainstalowałem duże dyski twarde, które włączam tylko w celu pobrania informacji z sieci.

i tu jest kolejna zaleta Linuksa: bardzo dobrze komunikuje się poprzez sieć ze wszystkimi wersjami Windows! od 98 do XNUMX... natomiast pomiędzy różnymi oknami często rodzą się niezrozumiałe kaprysy

Linux działa bardzo dobrze z plikami znajdującymi się na partycjach Windows: nie ma więc potrzeby ich przenoszenia: komputer z kiepskim, zawirusowanym systemem Windows, którego nie chcesz czyścić, może być nadal używany z małą partycją Linux na dysku twardym: pod warunkiem, że uruchomimy go tylko na wirusach linuksowych, które nie mają okien do zamieszkania!

Linux nie jest doskonały: odkąd do niego wróciłem, znalazłem wiele rzeczy, które mi się nie podobają: ale jego dużą zaletą jest to, że można go modyfikować i udoskonalać: zamiast więc zmagać się z odkrywaniem pułapek nowego systemu Windows i nie będę w stanie nic poprawić, będę mógł poprawić to, co mi się nie podoba w mojej własnej wersji Linuksa... i będę mógł dzielić się tym z innymi ludźmi

problemem związanym z komputerami jest ergonomia: brak przejrzystości dla tych, którzy nic o tym nie wiedzą

gdy w menu oprogramowania brakuje jakiegoś słowa, wyjaśnienie wymaga kilku stron dokumentacji... dodając wszystko, co niezbędne w samym oprogramowaniu, powinniśmy móc całkowicie obejść się bez dokumentacji: samo oprogramowanie musi być dokumentacją

więc postanowiłem spersonalizować Linuksa, aby był czymś bardzo przyjaznym dla początkujących... i bardzo pouczającym, zawierającym wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć, jak to działa... przeciwieństwo systemu Windows, który zawsze robił wszystko za wszystko. ukryj

niestety wielu specjalistów IT ma zwyczaj ukrywania wszystkiego, aby utrzymać swoją wyższość... Potrzebuję wydajnego IT dla przyszłego biznesu, brak obszarów problemowych marnuje czas wszystkich... Przeraża mnie czas, który zmarnowałem na rozwiązywanie problemów z oknami w firmach, w których Pracowałem: i ten zmarnowany czas jest zawsze jałowy, ponieważ wyniku nie można przenieść

w przypadku Linuksa czas poświęcony na zrozumienie nie jest jałowy, ponieważ możemy przekazać to, co zbudowaliśmy, a to, czego się nauczymy, jest trwałe

dlatego Linux tak bardzo się poprawił: wcześniej zawsze czegoś brakowało, teraz coraz rzadziej można mieć komputer z niedziałającym urządzeniem

Nadal należy poczynić postępy, aby ułatwić instalację na starych komputerach o małej pojemności

nie wyrzucaj starych komputerów: coraz łatwiej będzie je zaktualizować do Linuksa
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/05/14, 18:05

linux xubuntu w moim przypadku jest praktyczny do standaryzacji wszystkich moich maszyn, w tym Windows 7 lub 8, których zatem nie będę musiał znać szczegółowo

ale bądź ostrożny, Windows 8 sieje pułapki, które mogą spowodować utratę danych, jeśli używasz komputera z systemem Windows 8 lub Linux! istnieje ryzyko, jeśli nie zamkniesz całkowicie systemu Windows 8, ale jeśli pozostanie on w długotrwałym stanie hibernacji

jeśli dotkniesz plików partycji Windows z Linuksa, po przebudzeniu mogą one zostać nadpisane przez system Windows

oczywiście nie ma żadnego ryzyka dla danych znajdujących się na partycji linuksowej, ponieważ jest ona całkowicie niedostępna dla systemu Windows

http://forum.ubuntu-fr.org/viewsujet.php?id=981841

więc aby zamknąć system Windows, nie tylko musisz kliknąć przycisk Start, ale także nie masz pewności, czy system zamknie się poprawnie : Evil:

dlatego konieczne jest dezaktywowanie możliwości fałszywego zamknięcia i szybkiego ponownego uruchomienia w systemie Windows
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 10/05/14, 12:28

W przypadku nowego sprzętu Linux często pozostaje w tyle ze względu na producentów (coraz mniej), którzy nie oferują sterowników.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o sterowniki i starzenie się, Linux jest zdecydowanie najlepszy.

Aby używać go w pracy, nie znam nic, co już by nie działało, a mimo to używamy starych lub bardzo materialnych (około 20 lat, myślę na przykład na portach szeregowych). Czasami wymaga to pewnych dostosowań, ale na przykład Ubuntu 2014 spisał się doskonale.

W przypadku systemu Windows i konserwacji (na Macu jeszcze gorzej) możemy winić je za luki w zabezpieczeniach (Mac znacznie mniej, ponieważ oparty jest na Unixie), ale nie za starzenie się. Utrzymywanie 10-letniego systemu jest zabójcze i ekonomicznie trzeba przyznać, że jest to zrozumiałe i ich nie interesuje.

Z drugiej strony nie rozumiem skąd ta panika. XP ma wady, od 12 lat jest nawet mistrzem wad, dajemy sobie z tym radę i nagle pojawia się panika, bo nie możemy już być całkowicie na bieżąco. Biorąc pod uwagę doświadczenie, jakie mamy i jakie mają firmy antywirusowe, zastanawiam się, czy ostatecznie nie jest to bardziej niezawodne.

W każdym razie wydaje się, że do roku 2015/2016 przeglądarki/antywirusy spełnią swoje zadanie: http://www.01net.com/editorial/616524/c ... -microsoft

Potem zawsze możemy kontynuować, ale prawdą jest, że używanie komputera starszego niż 15 lat może nie mieć już większego sensu.

edycja: napisana pod OSX Leopard wydany w 2007 roku i nie jest już obsługiwana od 2009 roku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 10/05/14, 13:07

Szukając bardzo lekkich wersji Linuksa, który byłby moim kolejnym systemem operacyjnym, znalazłem super ekonomiczny projekt: http://emmabuntus.sourceforge.net/media ... _portal/fr

Robią komputery w puszkach i dlatego używają lekkich i bardzo ogólnych wersji publicznych.

Być może już o tym rozmawialiśmy, w każdym razie jasne jest, że istnieje sposób na odzyskanie starego sprzętu, który działa bardzo dobrze. Będzie to również dar niebios w związku z końcem wsparcia dla XP.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/05/14, 14:28

duża różnica jest taka, że ​​jeśli nie chcesz kupować nowoczesnego komputera, jeśli nie chcesz kupować nowoczesnego komputera, zostaniesz w tyle

w Linuksie wszystkie wybory są możliwe
Ubuntu ma zapewnić maksymalną prezentację i konkurować z window$, ale niektórym osobom się to nie podoba: wymaga dość wydajnych komputerów

Kubuntu, dla tych, którym nie podoba się prezentacja Ubuntu

Xubuntu z jeszcze prostszą prezentacją, dobre dla mniejszych komputerów: wszystko, co działa z Windows XP, działa dobrze z Xubuntu

mamy wybór i wszystko jest kompatybilne, zmienia się tylko prezentacja

a Ubuntu to tylko jedna z dystrybucji Linuksa... wszystkie inne też istnieją: nie ma monopolu

na starszych komputerach, takich jak Windows 98, Linux również działa: jest to raczej w pełni automatyczna instalacyjna płyta DVD, która nie działa, ponieważ nie ma wystarczającej ilości pamięci RAM... dlatego należy zastosować metody instalacji "starsza instalacja... i wszystko jest możliwe

więc zacznij od w pełni automatycznej instalacji na komputerach z epoki Windows XP i trzymaj starsze w kącie, aby można było z nich korzystać

w razie problemów forums gdzie odpowiedzi pojawiają się z imponującą szybkością
http://forum.ubuntu-fr.org/index.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/05/14, 18:45

window$ wypycha komputery, które nie są wystarczająco mocne, aby je wyrzucić, obecnie w moim przypadku jest odwrotnie! Linux wydobywa komputery, o których zapomniałem

ten jedyny dzień: mini laptop Acer Aspire One A110 z 8-gigabajtowym dyskiem SSD, sprzedawany w swoim czasie z dość kiepskim Linuxem Linpus Lite, tak dobrym do niczego... może nawet stworzonym specjalnie po to, by zdyskredytować Linuksa

Umieściłem w nim xubuntu i wszystko jest w porządku: staje się użyteczny i kompatybilny z innymi: zajmuje tylko połowę dostępnych 8 GB
0 x
Debugowanie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/06/14, 09:50




przez Debugowanie » 06/06/14, 10:10

Nawet jeśli oznacza to zmianę Windaube, zdaniem specjalisty od komputerów, który sprzedaje Windaube od lat, nie powinieneś w żadnym wypadku przechodzić na 8.1 i pozostać pomimo wielokrotnych prób Billa w wersji 8. Według niego 8.1 jest częścią nieodebranych w Macrocrottesoft.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 06/06/14, 10:14

Ach, dobrze? Również? : Chichot:

Dlaczego? :zaszokować:

Wszystkim, którzy nie grają, mówię, aby przeszli na Ubuntu!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 203