Pantone Montaż 4x4 Toyota turbo LJ73 2.4L

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/02/14, 18:58

nikka napisała:Więc jeśli nie, wróćmy do moich owiec :D Zorientowałem się, że jak odepnę wężyk łączący przed turbo i dobrze to powietrze nie zasysa tylko dmucha "jestem na cu***"...


Czy aby na pewno leci???? lub po prostu powietrze jest bardzo zakłócone (wlot gazu jest raczej bardzo szarpany / nieciągły przy niskich obrotach). Zrobiłeś test, zbliżyłeś zapalonego papierosa od turbo bez wężyka dolotowego, ogólnie dym ucieka czy znika w silniku?

Po namyśle coś się nie klei, jeśli bierzesz powietrze do bełkotki w filtrze powietrza (za filtrem a więc w zagłębieniu!?) i odrzucasz parę (łyżką?) ...przed turbo w tym samym wężyku i okolicy podciśnienia..... (czyli obok wlotu do bełkotki?)... różnica ciśnień między tymi rurami jest bardzo mała, mocno ograniczasz co można zassać do bełkotki.

Do filtrowania powietrza, które dostaje się do bełkotki, nie trzeba się nudzić....r
wystarczy sitko, a kurz znajdzie się w błocie na dnie bełkotki. W ten sposób słychać bulgotanie, a różnica ciśnień z wylotem pary jest znacznie większa i umożliwia bardziej „normalny” przepływ gazu / pary. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Nikko
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 19/02/14, 19:19
Lokalizacja: Region centralny




przez Nikko » 20/02/14, 20:06

tak tak wieje odpycha ode mnie liść, potem mam odpowietrznik oleju który wchodzi tuż przed turbo muszę zobaczyć co będzie jutro.

Czy wiesz, jak uspokoić turbulencje w mankiecie?

Zamierzam odpalić filtr, aby zobaczyć, czy mimo to moja rurka zanurzeniowa jest przebita małym otworem o średnicy 6 mm.

W rzeczywistości byłby to zespół podobny do drugiego strzału, który wykonałeś, biorąc wąż ciśnieniowy turbo, aby dostarczyć powietrze do bełkotki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/02/14, 21:05

nikka napisała:Czy wiesz, jak uspokoić turbulencje w mankiecie?

Nie obchodzi nas to ani trochę, nie obchodzi nas, czy to problem! W każdym razie to, co widzisz po odłączeniu, z pewnością nie jest reprezentatywne dla połączonej operacji. (akustyka/rezonans orurowania/air box/turbo itp...

W rzeczywistości byłby to zespół podobny do drugiego strzału, który wykonałeś, biorąc wąż ciśnieniowy turbo, aby dostarczyć powietrze do bełkotki.


Kiedy wysyłasz przefiltrowane i gorące powietrze do bełkotki, podgrzeje je szybciej i lepiej, podążając za obciążeniem silnika. :P

Idź stopniowo, masz zawory 1/4 obrotu, skorzystaj z tego, żeby nagle się nie otworzyły.... Kiedy wystąpiła nienormalna praca, możesz mieć rurę, która wypełniła się pływakami i będzie się kołysać przy pierwszej okazji. Uważaj żebyś nie miał dolnego punktu w którym gromadzi się woda.... Lepiej rozebrać nadaremnie niż rozwalić młyn/turbo za dużo pewności : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 20/02/14, 21:34

Witam,

Czy ktoś kiedykolwiek próbował zmieszać dwie płaszczyzny, wziąć powietrze do bełkotki za turbosprężarką i wysłać parę przed turbosprężarką, regulując przepływ?
0 x
Nikko
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 19/02/14, 19:19
Lokalizacja: Region centralny




przez Nikko » 21/02/14, 05:16

=Flytoks
Ani trochę nas to nie obchodzi, prawda?


Niski Nie wiem, czy uda mi się go wessać zamiast odpychać, byłoby dobrze.

= muchotoks
Uważaj, aby nie mieć niskiego punktu, w którym gromadzi się woda....


4x4 będąc wysoko reaktor jest bardzo niski, wąż idzie dobrze w kierunku reaktora z drugiej strony mam kilka kolanek.

=dede2002
Czy ktoś kiedykolwiek próbował zmieszać dwie płaszczyzny, wziąć powietrze do bełkotki za turbosprężarką i wysłać parę przed turbosprężarką, regulując przepływ?


Jeszcze tego nie próbowałem, ale zastanawiałem się, czy nie powinno to powodować więcej problemów, gdy bełkotka jest pod nadciśnieniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6462
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 21/02/14, 08:50

Jeśli zwiększysz ciśnienie w bełkotce do 1 bara, woda zagotuje się później. To pewne.
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Nikko
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 19/02/14, 19:19
Lokalizacja: Region centralny




przez Nikko » 21/02/14, 10:23

Tak, nie myślałem o tym 8)

Już umieszczę moc wyjściową reaktora bliżej turbosprężarki, aby zobaczyć, jak to wygląda. Przeczytałem post na tej stronie mecedes 300td od Michela, który to zrobił.

miłego dnia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 21/02/14, 20:18

dede2002 napisał:Witam,

Czy ktoś kiedykolwiek próbował zmieszać dwie płaszczyzny, wziąć powietrze do bełkotki za turbosprężarką i wysłać parę przed turbosprężarką, regulując przepływ?


Nie testowany na silniku z turbodoładowaniem, ale różnica ciśnień jest duża (> 1 bar). Aby na przykład uniknąć katastrofy, możesz zainstalować kilka zraszaczy, aby uspokoić przepływ. Przy minimalnym wejściu bubblera?

Kilku powiedziało, że działa lepiej, gdy reaktor jest w depresji… więc nie należy zbyt mocno naciskać/napompowywać z boku wlotu reaktora.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 21/02/14, 20:36

Witaj Makro

Makro napisał:Jeśli zwiększysz ciśnienie w bełkotce do 1 bara, woda zagotuje się później. To pewne.


Ciśnienie z pewnością opóźnia gotowanie, ale może być niebezpieczne. W przypadku, gdy mamy moc grzewczą niezbędną do zagotowania, gdy turbo wraca na obroty jałowe, ciśnienie spada do mniej więcej atmosferycznego..... i flota przechodzi w ilości od razu do pary. Tak wysadza się kotły.: Mrgreen: W końcu nas tam nie ma z tym zgromadzeniem....: Mrgreen:

Według kilku zeznań, jeśli ugotujesz flotę w bełkotce, działa ona znacznie gorzej lub wcale. Nie wydobywa się „dobra” para. Czy musisz trzymać temperaturę od 75 do 85°C?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 21/02/14, 20:47

nikka napisała:Niski Nie wiem, czy uda mi się go wessać zamiast odpychać, byłoby dobrze.


Masz gdzieś błąd. Silnik nie pracowałby, gdyby dmuchał zamiast zasysać przez turbosprężarkę. Gdy oryginalne węże są podłączone, praca jest normalna, a turbo zasysa.

= muchotoks
Uważaj, aby nie mieć niskiego punktu, w którym gromadzi się woda....


4x4 będąc wysoko reaktor jest bardzo niski, wąż idzie dobrze w kierunku reaktora z drugiej strony mam kilka kolanek.

Mija kilka zakrętów, ale rączka/dolny punkt może powodować duże problemy, takie jak możliwość połknięcia lawiny floty i zabicia turbo i/lub silnika.....:płakać: : Mrgreen:

nikka napisała:Już umieszczę moc wyjściową reaktora bliżej turbosprężarki, aby zobaczyć, jak to wygląda. Przeczytałem post na tej stronie mecedes 300td od Michela, który to zrobił.

Czy możesz wyjaśnić, co chcesz zrobić?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160