Pat, dlaczego, jak, ile, i siła?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 25/03/14, 09:07

Tak, tak, bardzo ciekawa dyskusja...

Jeśli potrzebujesz prostych pomysłów na ochronę intelektualną, są 3 filary :
1) Sekret
2) Patent
3) Prawa autorskie

możesz grać w zależności od nastroju na tych różnych filarach. Żaden z nich nie jest zadowalający w izolacji, z wszystkimi 3 zaczynasz stać trochę lepiej.

Jednak inny bardzo prosty pomysł na własność intelektualną polega na tym, że chroni cię nie tylko kawałek papieru, czy to patent, czy dowód praw autorskich. To raczej kasa i batalion prawników, na które cię stać atakować osoby naruszające prawo lub kwestionować wrogi patent strony trzeciej; i często decyzje wydane w tej sprawie są niepokojące dla powoda w dobrej wierze! Nawet jeśli wygrasz sprawę, przeciwna firma „bankrutuje” i nie wypłaca odszkodowania; wasza sądowa „inwestycja finansowa i czasowa” jest daremna

I na koniec ostatni pomysł: masowa publikacja w Internecie to potężna broń, ale trzeba to zrobić PO długiej fazie dojrzewania/tajemnicy, a następnie złożyć historycznym kanałem, jakim jest INPI/WIPO. Publikacja masowa automatycznie ustanawia prawa Autorów do wynalazku.

Jeśli chodzi o „kontrakt” podpisany przez Grelinette: postrzegam go jako bardzo krótki protokół współpracy: jako taki wydaje mi się bardzo niejasny co do interpretacji niektórych warunków, a w każdym razie w przypadku przyszłego nieporozumienia między partii, Grelinette wydaje się być w mniejszości bez blokowania władzy...

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 25/03/14, 11:12

Remundo napisał:Tak, tak, bardzo ciekawa dyskusja...

Jeśli potrzebujesz prostych pomysłów na ochronę intelektualną, są 3 filary :
1) Sekret
2) Patent
3) Prawa autorskie

możesz grać w zależności od nastroju na tych różnych filarach. Żaden z nich nie jest zadowalający w izolacji, z wszystkimi 3 zaczynasz stać trochę lepiej.

Jednak inny bardzo prosty pomysł na własność intelektualną polega na tym, że chroni cię nie tylko kawałek papieru, czy to patent, czy dowód praw autorskich. To raczej kasa i batalion prawników, na które cię stać atakować osoby naruszające prawo lub kwestionować wrogi patent strony trzeciej; i często decyzje wydane w tej sprawie są niepokojące dla powoda w dobrej wierze! Nawet jeśli wygrasz sprawę, przeciwna firma „bankrutuje” i nie wypłaca odszkodowania; twoja sądowa „inwestycja finansowo-czasowa” jest zmarnowana

I na koniec ostatni pomysł: masowa publikacja w Internecie to potężna broń, ale trzeba to zrobić PO długiej fazie dojrzewania/tajemnicy, a następnie złożyć historycznym kanałem, jakim jest INPI/WIPO. Publikacja masowa automatycznie ustanawia prawa Autorów do wynalazku.

Jeśli chodzi o „kontrakt” podpisany przez Grelinette: postrzegam go jako bardzo krótki protokół współpracy: jako taki wydaje mi się bardzo niejasny co do interpretacji niektórych warunków, a w każdym razie w przypadku przyszłego nieporozumienia między partii, Grelinette wydaje się być w mniejszości bez blokowania władzy...

@+

Witam i dziękuję za ten komentarz.

Istotnie, merytoryczna tematyka jest bardzo interesująca i podkreśla fundamentalny aspekt finansowy w procesie patentowym: patent to dużo pieniędzy, aby zarobić jeszcze więcej!

Inżynier-konsultant z INPI poradził mi, abym dokładnie przemyślał proces składania wniosku patentowego jako osoba fizyczna:

„Istnieją 4 poziomy zgłoszenia patentowego, które wymagają mniej lub bardziej ważnej potrzeby finansowej i często są niezgodne z możliwościami finansowymi jednostki”:

1 °) Badania i rozwój z wytwarzaniem prototypów, przeprowadzaniem testów, ulepszaniem niektórych punktów itp.

2 °) Struktura pliku do zgłoszenia: badania solidnej przeszłości, pamięć wynalazku dobrze przepisana pod względem technicznym i prawnym przez inżyniera specjalizującego się w własności intelektualnej (minimum między 5000 a 1000 €) itp.
Nie wspominając już o wcześniejszych badaniach rynku (EM) w celu sprawdzenia, czy patent ma rzeczywisty interes gospodarczy. EM można przeprowadzić w kilku krajach, aby rozsądnie wybrać kraje, w których patent będzie aktywny: wiele wybranych krajów jest bardzo kosztownych, niewiele krajów może spowodować utratę dużych rynków i pozwolić konkurentowi na rozpoczęcie tam produkcji.

3 °) Zgłoszony patent jest utrzymywany w tajemnicy przez INPI przez 18 miesięcy (zobacz kroki INPI)) przed upublicznieniem, aby właściciel mógł uruchomić produkcję przemysłową i rozwinąć sieć dystrybucji. Ta produkcja i ten rozwój sieci to wciąż pokaźne budżety. Chodzi o to, aby uzyskać przewagę ekonomiczną (udział w rynku) nad konkurentami.

4 °) i jest to pozycja, która może być bardzo ciężka finansowo, polegająca na legalnym atakowaniu fałszerzy, jak to zresztą określa Remundo.
Jest to również pozycja, która sprawia, że ​​zgłoszenie patentowe przez osobę fizyczną lub firmę, która nie ma solidnych ramion finansowych, jest bitwą prawie przegraną z góry.


Jest to zgodne z uwagą inżyniera zajmującego się doradztwem w zakresie własności intelektualnej: zwykłą strategią sprawcy naruszenia, zwłaszcza dużych firm, jest prawne i finansowe utopienie właściciela patentu w długich i kosztownych procesach sądowych.

Prawnicy potwierdzą, że prowokowanie odroczenia rozprawy w nieskończoność jest najłatwiejsze; potwierdzą również, że nawet przy dobrym wyroku, który dowodzi, że masz rację, wykonanie wyroku to kolejna para rękawów, czasem tak bolesna i kosztowna jak sam proces, nie mówiąc już o strategii przegranego ogłoszenia bankructwa i odrodzenia się obok pod inną tożsamością !...

Krótko mówiąc, to nie jest tor przeszkód, ale straszna i budząca grozę „Koh-Lanta”! Z mojego przypadku pamiętam, że kusiło mnie, by bawić się w mętnych wodach pełnych rekinów i pułapek, i to rekin zwabił mnie tam swoim syreńskim śpiewem, sprawiając, że błyszczałam pogodną finansową przyszłością, jednocześnie pieszcząc mnie w kierunku włosy! (Ha, twórcy: jacy oni są naiwni!)

Byłbym bardziej zainspirowany, gdybym mógł nadal dzielić się moim rzemiosłem z entuzjastami...


Jak mi poradzono
Philippe Schutt napisał:...musisz przestać się z nimi rozwijać i być może sprowadzić ich na złą drogę.
Właśnie to próbuję zrobić: uruchomiłem fałszywy trop... Teraz czekam, czy rekin z kolei złapie przynętę!...

Z drugiej strony znajomy, który bardzo dobrze orientuje się w tego typu sytuacjach, udzielił mi rozsądnej rady, jak na wszelki wypadek zacząć przygotowywać sprawę do obrony. To całkiem proste: przechowywać całą korespondencję (pisemną, e-maile,…nawet te, które wydają się nie mieć związku ze sprawą), wysyłać potwierdzenie odbioru na wszystkie listy i maile, a przede wszystkim systematycznie wysyłać e-mail kontowy – zwracany po każdym spotkanie, wywiad lub rozmowa telefoniczna, podejmująca omawiane kwestie.

Na koniec, aby zakończyć anegdotyczny szczegół mojej sprawy, patent, który był w zasięgu wzroku, dotyczył prostego, nieistotnego szczegółu elementu systemu sprzęgającego, przy którym majstrowałem i który finansista zachował!... A kiedy mówię o szczegółach , jest to dla mnie zabawny i śmieszny drobiazg, który mam nadzieję, że będę miał przyjemność szybko ci wyjaśnić. : Mrgreen:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 26/03/14, 09:56

cześć
Na koniec, aby zakończyć anegdotyczny szczegół mojej sprawy, patent, który był w zasięgu wzroku, dotyczył prostego, nieistotnego szczegółu elementu systemu sprzęgającego, przy którym majstrowałem i który finansista zachował!... A kiedy mówię o szczegółach , jest to dla mnie zabawny i śmieszny drobiazg, który mam nadzieję, że będę miał przyjemność szybko ci wyjaśnić.
tak właśnie robią zgłaszający patenty, patentując wiele istotnych szczegółów i utrudniając ich obejście (ale jest to bardzo, bardzo kosztowne i możliwe tylko dla dużych gałęzi przemysłu).
0 x
Verna
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 02/02/08, 14:13
x 1

Patent...




przez Verna » 26/03/14, 13:36

Witam,

Jeśli chodzi o „ochronę” patentu, zapytaj pana Ferraye, co o tym myśli, Julien Courbet zrobił program na ten temat, którego nadawanie było zakazane przez dziesięć lat, poświęcam mu stronę. pod tym adresem: http://www.climaverna.com/compresseur31.htm

Miliardy dolarów zostały bezkarnie skradzione sprawcom tej dywersji pomimo zgłoszeń patentowych w dobrej i należytej formie.......

INPI mówi o ochronie patentowej, ale to tylko rejestracja, jeśli jesteś kopiowany, to zależy od ciebie!!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 26/03/14, 14:29

Dziękuję, panie Verna, za interwencję w tej drażliwej sprawie.

Rzeczywiście, niezależny wynalazca ma interes w wykorzystywaniu i nadużywaniu praw autorskich w celu ochrony swojego wynalazku, który jest dziełem umysłu.

Zgłoszenie patentu jest również interesujące z technologicznego punktu widzenia
1) Rozpowszechnianie wynalazku historycznymi kanałami innowacji technicznych
2) Aby zobaczyć, co zostało wcześniej zgłoszone w dziedzinie technicznej wynalazku.

Moglibyśmy ciągnąć ten temat w nieskończoność...

Ale całkiem podoba mi się twój tekst opowiadający się za prawami autorskimi:
http://www.climaverna.com/compresseur29.htm#a

Ekonomolodzy mogą również odkryć dobre pomysły pana Verny tutaj: http://www.climaverna.com/compresseur29.htm#a

mające na celu odzyskanie energii zwykle rozpraszanej w amortyzatorach pojazdów.


Z poważaniem,
0 x
Obraz

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 278