Pat, dlaczego, jak, ile, i siła?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 30/01/14, 21:25

Tak, potwierdzam, że koperta Soleau chroni jedynie z późniejszym patentu. Użyłem do ochrony wzorów produktów robiłem.
Jeśli jesteś atakowany we Francji i że wykazanie priorytet swojego dzieła, wnioskodawca patent lub model wygasa depozytowych i każdy może dokonać ustrojstwo w spokoju.

Dla prawdziwych wynalazków Francja nie jest tym miejscem, powinna być w stanie zdeponować pieniądze w Chinach i USA. Ale za jaką cenę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/01/14, 23:51

soleau nie koperta nie przeszkadza inny patent na to samo! Koperta SOLLEAU prostu daje prawa do produkcji swoje rzeczy bez ciebie zakazu nowego patentu

soleau koperta jest niezbywalna: tylko firma, która wniosła może nadal produkować pomimo innego patentu: jeżeli koperta została zdeponowana ar szczególności nie jest nawet firmy, które można sprzedać "wykorzystać tę możliwość spotkania producenci

soleau koperta naprawdę nie jest wielka rzecz ... jeśli nie zrobić, aby zarabiać pieniądze jest INPI
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 31/01/14, 00:28

uniemożliwiający opatentować czego zdaje sobie sprawy, że to bardzo proste: wystarczy ujawnić

patent musi bezwzględnie być złożone przed jakimkolwiek ujawnieniem: dzień po złożeniu patent ma INPI, można pokazać swój wynalazek cały świat ... nawet jeśli nie jest to forma problem, który sprawia, że ​​niedopuszczalne patentu bez poprawek to nadal pierwsze konto data depozytu

Ujawnienie nie musi oznaczać, opublikowane w gazecie: sens divulguation jest doprecyzowane przez INPI: np sprzedających, co zostało zrealizowane wystarczające dowody ujawnienia, wystarczy pozostawić rachunek udowodnić zawodnik złożył patent sprzedał się realizacji swojego pomysłu, zanim złożył patent

ujawnienie jest potężniejsze niż soleau envelloppe ponieważ sprawia, że ​​wszystkie inne nieprawidłowy patentu: to musiał zrobić nabytych pełniejsze rcherche cię znaleźć

Inny sposób patrzenia na rzeczy: patent nigdy nie jest idealnie na: zawsze istnieje możliwość spotkania, że ​​ktoś już zrozumiał podstęp gdzie indziej, płacisz renty swojego patentu, a kiedy rozpoczął sprzedaż wierząc być chronione patentem, zawodnik znajdzie dowody stanu techniki i patentu Twój nic nie warte i uiścić opłatę za nic i renty

w przypadku swojego wagonu czyni fakturę z dość szczegółowego opisu

uwagi do projektu ustawy Ferronier sprawia, że ​​część pracy nie jest fakturą sprzedaży dla realizacji wynalazku ... trzeba sprzedać całą prototypu kogoś

Ten sposób wykorzystania sprzedaży jako dowód istnienia wynalazku ma niczego do INPI wolno ładować, ale wniosek, aby mieć prawdziwego biznesu, który może wnieść projekt ustawy, a więc realną cenę sprzedaży oraz uiszczenia opłaty każda firma: sprzedaż jest dowodem, że jeśli jest w księgowości!

i jest jeszcze prostszy sposób ujawnienia i zakazania jakiegokolwiek innego patentu: opisania wynalazku na forum : to jest publiczne! data jest rejestrowana i są świadkowie

jeśli wynalazek był ważny, ktokolwiek mógłby patentować na twoim miejscu, mógłby spróbować zapłacić Christophe'owi, żeby usunął wiadomość, ale to nie wystarczyłoby, gdyby zostało złożone w innym forums

Jeśli pomysł wydaje się zbyt prosty i nie chcesz zarabiać z nim, porozmawiaj o tym forum jest wystarczająco dobre

aby wynalazek mógł zostać uznany za ujawniony, nie ma potrzeby publikowania szczegółowych planów: wystarczająco jasny opis jest wystarczający dla „specjalisty w dziedzinie”, aby mógł go wykonać: nie dlatego nie jest nawet konieczne podawanie wskazówek dotyczących ustawiania ostrości

sto lat temu wielu naukowców wolało jak najszybciej opisać swój wynalazek w książce lub gazecie, aby mieć ojcostwo i uniknąć patentu
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 31/01/14, 03:01

Nawet jeśli Christophe pozwolił się przekupić lub haker zniszczył forum... w Internecie są witryny archiwizujące.

Wikipedia cytat:
„Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych i pod warunkiem spełnienia dodatkowych wymagań (np. Dostarczenia oficjalnego oświadczenia archiwisty), Europejski Urząd Patentowy zaakceptuje datę z Internet Archive jako dowód publikacji strony internetowej. Daty te służą do określenia, czy strona internetowa jest dostępna przed, na przykład, datą złożenia wniosku patentowego. ”

Ahmed napisał:...
Wreszcie, idea nie może w żadnym przypadku być przedmiotem patentu!


Czy aż prototyp nie jest sobie sprawę, że jest jeszcze pomysł?
Myślę patent Beau de Rochas udało przeciwko Otto?

A+
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967




przez Ahmed » 31/01/14, 09:33

Nie jest konieczne, że prototyp jest zrobić, aby uczynić go bardziej niż pomysł, tylko rysunek lub wyjaśnienie tekstową zastosowaniu idei, musimy tak się stało opisywany w urządzeniu, formuły, receptury, etc ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 31/01/14, 12:06

Wasze uwagi są interesujące i pokazują, że zasada ochrony to bardzo delikatny i niepewny temat, a także dziedzina, która nie jest łatwa, ani zasięg pierwszego kąta. Zwłaszcza jeśli twórca jest szczególnym, który jest bardziej kreatywny, tak często ktoś, kto ma więcej głowy w chmurach niż stopy na ziemi (trochę przesadzam, ale ledwo!).

Im więcej się uczę, tym bardziej jestem przekonany, że jest to przede wszystkim wielka historia pieniądza:

- Podsumowując, złożyć patent spędza dużo pieniędzy, aby zarobić jeszcze więcej, a kiedy nie jest kwestia finansowa, nie rekinów.

- Tylko duże firmy z usług prawników i adwokatów naprawdę może właściwie chronić swoje kreacje, a nawet prowadzić do unieważnienia konkurenta patentowego.

Wracam do komentarzem Chatelot16 który dołączył co myślałem jako środek twórcy ochrony minimum, gdy inwestorzy zainteresowani jego stworzenia.

W obliczu spekulacji specjalistów inwestycyjnych, a światem biznesu, wynalazca ma, moim zdaniem, ma większą wagę niż mały 3 królik tygodni spadł od ostatniego deszczu.
W skrócie, aby ciężar z biznesmenów, który nie wiemy, czy będą one rzetelny i uczciwy, ma wszelkie powody, aby umocnić swoją pozycję poprzez utrzymywanie tajną broń!

W tym przypadku, jak twierdzi Chatelot, twórca może sprzedać zaufanej osobie trzeciej wersję swojego dzieła lub prosty opis (transakcję przechowywaną prywatnie), co w przypadku trudności z nieuczciwymi inwestorami, którzy aby wykluczyć go z późniejszych finansowych zysków z jego tworzenia, aby móc powiedzieć:

„Uważaj, zainwestowałeś, aby umożliwić produkcję i sprzedaż mojego dzieła, ale jeśli spróbujesz mnie wyprzedzić, mam możliwość unieważnienia Twoich inwestycji i unieważnienia patentu”.

W razie potrzeby, można go dostać rachunek potwierdzający, że wynalazek został wyświetlony. Myślę, że to nie jest takie proste dla doświadczonych inwestorów powinny być ekranowane umowę z twórcą w którym uroczyście oświadcza, że ​​nie ma już rozprzestrzeniać jego utworzenia pod rygorem kar!

Bardziej korzystnie, twórca może opisać swój wynalazek na stronie WWW, plik PDF, na przykład, pisał tylko znalezienie czasu przez komornika lub notariusza, że ​​stworzenie zostało podane do publicznej wiadomości: strona jest wyświetlana przez kilka minut obserwacja i natychmiast usunięte!

To trochę jak ole ole metody i ma nadal istnieje ryzyko: jedną szansę, aby typowy użytkownik przewraca się i pobiera stronę lub stronę przechwytywania wyszukiwarek ...

Nie wiem, czy również publikowane w internecie, nawet kilka minut, pozostawia ślady, a później osiągnął historyczne.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 31/01/14, 12:54

kiedy masz pomysł, który może stać się wynalazek, aby coś, co działa i nie zawiera tego wynalazku, lecz wiele innych szczegółów niekoniecznie zdolność patentową

uniemożliwiają zgłoszenia patentowego nie ma potrzeby szczegółowo opisać wszystkie osiągnięcia, ale tylko to, co jest wynalazek

to samo, kiedy zredagowany patent na złożenie do INPI: opisują niezbędne minimum dla patent było ważne, co utrudnia patentu zrozumieć, że czasami zawodnik n ' nie obejmują odsetki

gdy istnieją tekst patent, że wszystko wyjaśni w szczegółach, to jest patent, który został prawami autorskimi przez amatorów, którzy nie rozumieją system!

na przykład, jeśli A Pomiar mocy zbiorcze dopasować konia, patent staje się skuteczna, jeżeli jest to opisane, do stosowania w bardziej ogólnym przypadku, taczka elektryczny popychana przez człowieka silnik pomocniczy przyczepy wypalonych ciężarówkami

patent jest szczególnie skuteczna, gdy realizacja jest wyraźnie widoczne: jak oddanie procesor w jednej karty bankowej ... za najbardziej skomplikowaną rzeczą jest trudne lub nawet niemożliwe do wykrycia jeśli concurant wykorzystuje ten sam wynalazek, bez wynagrodzenia


praktycznie można napisać główną część wynalazku na forum , ale bez podania praktycznych szczegółów, aby nie dać twojej pracy konkurentom, główny cel zostanie zrobiony: wynalazek nie ujawnił ryzyka patentowego

publikowania w Internecie i będzie jasne, dość szybko może zostać zarejestrowany przez jakiegoś systemu, ale zostanie on zapisany, jak więc skasowane że tak naprawdę nie jest opublikowana ....

naprawdę trzeba opublikować, ale publikuje tylko niezbędne minimum dla wynalazku mają być ujawnione, przy minimalnej ilości przydatnych informacji dla concurant

jest metoda stosowana przez duże przedsiębiorstwa do patentu poważnie bez wyraźnego poinformowania concurant On złożył patent wackiest mnóstwa ten, z drugiej strony, z których tylko niektóre są przydatne, a to trwa kilka opatentować pomysł cała: propriétéire firma z tych patentów jest zatem w stanie zakazać produkcji rzeczy i nikt nie przychodzi do zrozumienia idei poprzez monitorowanie opublikowanych patentów

kiedy Telemecanique pracy obserwował patent konkurenta: to jest ohydne bełkot: masz szansę znaleźć coś Rogacz ... patent już posortowanych według specjalisty patentowej zostały rozmieszczone w różnych firmach badanie przeprowadzone w przypadku gdy ktoś znajdzie coś
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 31/01/14, 13:08

Myślę (to tylko moja opinia), że zastosowana tu między innymi zasada „open source” jest dobra dla każdego.
Jeśli niniejszy wynalazek jest użyteczny, może być wytwarzane i sprzedawane na całym świecie.
Jeśli istnieje wiele klientów, ponieważ jest użyteczne, jest coś dla każdego. I każdy może poprawić wynalazek.
Patent jest jakiś sposób aby zachować wszystkie potencjalnych klientów dla siebie, czy chcesz zarabiać pieniądze bez produkcji i sprzedaży samego produktu ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 31/01/14, 15:03

dede2002 napisał:Myślę, że (to tylko moja opinia), że zasada "otwarte źródło" użyte tutaj między innymi jest dobre dla wszystkich. Jeśli niniejszy wynalazek jest użyteczny, może być wytwarzane i sprzedawane na całym świecie. Jeśli istnieje wiele klientów, ponieważ jest użyteczne, jest coś dla każdego. I każdy może poprawić wynalazek.
Patent jest jakiś sposób aby zachować wszystkie potencjalnych klientów dla siebie, czy chcesz zarabiać pieniądze bez produkcji i sprzedaży samego produktu ...

Dzielenie się w „Open source” jest również podejściem, które również bardzo lubię, ale nie jest łatwe, ponieważ zamyka wiele możliwości finansowania. Stwarza to sytuację „kruchości”, ponieważ na odwrót zawsze są mądrzy ludzie, którzy odzyskują informacje na swoją korzyść i próbują je zawłaszczyć i sprzedać.

To powiedziawszy, przeżywszy przygodę z prototypem hybrydowego wózka, tu jest moje postrzeganie rzeczy dotyczących wyników pracy, która zostanie wybrana, aby nie publiczne lub:

- z jednej strony są tacy, którzy śmieją się, oczerniają i nie robią nic, aby pomóc liderowi projektu, w szczególności wielu profesjonalistów, którzy odpowiedzieli mi „zrób to najpierw, zobaczymy później…”,

- A z drugiej strony, są tacy, którzy wspierają, pomagają i są bardzo skłonni wesprzeć finansowo projekt, który wydaje im się interesujący, nawet jeśli projekt z dala od ich obszaru lub ich jurysdykcji.

Jako taki, dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi technicznie i zachęcać, gdy idea hybrydowego hippomobile kiełkujących na Econology!
Wracając do aspektu finansowego, który pozostaje ścięgnami wojny, kiedy trzeba było kupić sprzęt, żaden bank nie odpowiedział na moje prośby o pożyczkę: „projekt zbyt nietypowy, zbyt oryginalny i niekonwencjonalny”. Miałem jednak za sobą świetną szkołę inżynierską i mnóstwo artykułów prasowych ... (ale bank pożycza tylko bogatym! ...).

I w końcu uruchomić subskrypcję internetowego z prezentacją projektu na miejscu crowdfunding (www.ulule.com, crowdfunding), Która zgromadziła się budżet w wysokości 3250.

Dziś wyznaję wahają się publiczne pewnych technik opracowanych w projekcie i który prawdopodobnie szybko wykorzystana przez tych samych specjalistów, którzy nic, aby pomóc zrobiłem. Poza tym dobrze się bawić, gdy jakiś kontakt mnie, żeby mnie zapytać, jak rozwiązano to czy tamto!
Jednak ja chętnie pomoże każdemu, kto kontakty mnie i angażują się w tego samego rodzaju projektu, tłumacząc, dlaczego rozwiązanie to zostało wybrane, aby rozwiązać takie mechanicznie.

W skrócie, open source wymaga mający silną pozycję finansową i wymaga wielkiej siły moralnej pozostanie niewrażliwy na uczucia! („Nie czuję się urażony, ale lubię odpowiadać do końca”).

Niemniej jednak, jest to pierwotne miejsce Obecnie studiuje w przypadku ewentualnego patentu: the „patent partycypacyjny” !

Jeśli sprawy pójdą w dobrym kierunku, będę bardzo dumny, gdy powrócę do dawców i poinformuję ich, że są „współwłaścicielami” (jeśli chcą) części patentu.

Zasada „patentu partycypacyjnego” byłaby miłym ukłonem w stronę systemu, ponieważ opiera się na podejściu fundamentalnie kapitalistycznym i samolubnym (patent), a bardziej hojnym opartym na pomocy i współpracy. ... Ale hej, jeszcze mnie tam nie ma.

Wciąż mam nadzieję, że koncepcja „patentu partycypacyjnego” ujrzy światło dzienne… któregoś dnia!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 31/01/14, 16:41

„darmowe” działa dobrze w oprogramowaniu, ponieważ powielanie oprogramowania nic nie kosztuje

programista, który brał udział w tworzeniu oprogramowania ma wydatek do zrobienia, aby dzielić to, co zrobił, a nie wydatek, aby cieszyć się tym, co robimy drugi programator: łatwiej jest dzielić gdy n nie trzeba się liczyć

każdy z łatwością skorzystać z darmowego oprogramowania wielokrotnego już dostępne, więc kiedy pierwszy proffiter nie ma potrzeby liczyć się cieszyć tym, co robimy

w mechanice jest zupełnie inna: realizacja mechaniki zawsze jest kosztowne, nawet jeśli darmowa mapa zostanie wydana, masz dobry sposób realizacji do użytku

ustawienie punktu mechanicznej jest droższe niż oprogramowanie: oprogramowanie jest bardziej rozproszone bardziej nowe oprogramowanie wykorzystuje powrotu użytkownika, który uczestniczy w rozwoju ... w rozpowszechnianie mechanicznej plan zapewnia bardzo mało powrót bo nikt nie ma środków, aby zrealizować plan dokładnie ... każdy jest zadowolony wziąć pomysł i bez powrotu

dla samotnego wynalazcy w mechaniczny, za rozpowszechnianie jego pomysł jest odpadem

system patentowy jest złe, ponieważ rozwija się w ukryciu

Myślę, że jest to system został wynaleziony: w jakimś autorskim z SACEM która ma znacznie bardziej pozytywną rolę, jaką INPI, kiedy to piosenkarka i muzyk złożony coś, SACEM nic nie kosztuje, a następnie dotyka uinquement jeśli jego praca jest nadawany, że nie ma się bronić z pozwów przeciwko tym, którzy będą korzystać z jego pracy, nie płacąc nic ... ale sama nie definiuje prawa opłaca się go nadawać! on nie może sprzedać exessif cenową, bo ma dużą głowę: SACEM finansować swoje działania prawne w utrzymaniu część pieniędzy zebranych, nie pobierając wynalazca jako INPI

nie byłoby coś takiego wymyślił, SACEM jest coś, co musi być przestrzegane bez jakiejkolwiek roli państwa

pojawiło się coś takiego wymyślił, że będzie działać na zupełnie innej zasadzie INPI: the INPI daje monopol produkcyjnie wynalazcy, i niech démerder wynalazca zbycia tego prawa inny producent

Sztuką wynaleziono raczej nadajemy wszystkie informacje, że ma proffite wszystkich, a użytkownik końcowy daje pieniądze wynalazców im podziękować za umożliwienie każdy musi użyć dobrego wynalazek .. . w końcu wynalazek jest produkowany w Chinach i we Francji, francuski klient proffite taki sam sposób więc francuskie stowarzyszenie może być przeznaczona tylko do encouarger wynalazca bez pojęcia tajemnicy

Sukces crowdfunding pokazują, że jest coś do zrobienia w ten sposób ... ale to będzie trudne
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 190