Co sądzisz o takim źródle energii przyszłości?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 05/12/13, 16:03

Sustainergy napisała: Źródło?
Co oznacza zwrot 15%?
Oznacza to, że jeśli założymy, że 1 litr etanolu zawiera 10 kWh energii
Silnik cieplny, zwłaszcza „V12”, z łatwością spali od 10 do 15 litrów na 100 km w mieście (samochody pani, benzynowe sedany z segmentu M zwykle spalają 16 litrów na 100 km w korkach...)
Zatem 15 litrów reprezentuje 150 kWh energii, podczas gdy samochód elektryczny, taki jak Madame 106, zużywa obecnie 20 kWh podczas tych samych podróży…
Dużą zaletą samochodu elektrycznego jest to, że zużywa tylko niezbędną energię, ponieważ silnik nigdy nie pracuje na darmo, tak jak silnik benzynowy, który uruchamia się po zatrzymaniu na czerwonym świetle...

Liczba 15% jest zatem bardzo realistyczna, rzeczywista maksymalna wydajność silnika cieplnego (jazda po drogach z prędkością 80/90 km/h) nie może przekraczać 35%, reszta jest marnowana na ciepło odpadowe, hałas itp.

Kontynuowanie stosowania paliwa w silnikach spalinowych jest herezją ze względu na wydajność ORAZ zanieczyszczenie, przy czym ostatni punkt jest nie do przyjęcia, ponieważ jest NIEROZPUSZCZALNY.
0 x
zrównoważony rozwój
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/12/13, 00:27




przez zrównoważony rozwój » 05/12/13, 16:17

Citro napisał:
Sustainergy napisała: Źródło?
Co oznacza zwrot 15%?
Oznacza to, że jeśli założymy, że 1 litr etanolu zawiera 10 kWh energii
Silnik cieplny, zwłaszcza „V12”, z łatwością spali od 10 do 15 litrów na 100 km w mieście (samochody pani, benzynowe sedany z segmentu M zwykle spalają 16 litrów na 100 km w korkach...)
Zatem 15 litrów reprezentuje 150 kWh energii, podczas gdy samochód elektryczny, taki jak Madame 106, zużywa obecnie 20 kWh podczas tych samych podróży…
Dużą zaletą samochodu elektrycznego jest to, że zużywa tylko niezbędną energię, ponieważ silnik nigdy nie pracuje na darmo, tak jak silnik benzynowy, który uruchamia się po zatrzymaniu na czerwonym świetle...

Liczba 15% jest zatem bardzo realistyczna, rzeczywista maksymalna wydajność silnika cieplnego (jazda po drogach z prędkością 80/90 km/h) nie może przekraczać 35%, reszta jest marnowana na ciepło odpadowe, hałas itp.

Kontynuowanie stosowania paliwa w silnikach spalinowych jest herezją ze względu na wydajność ORAZ zanieczyszczenie, przy czym ostatni punkt jest nie do przyjęcia, ponieważ jest NIEROZPUSZCZALNY.


Dziękuję bardzo za to wyjaśnienie.

Zatem 15% etanolu to dobry plon jako źródło energii
?
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 05/12/13, 16:32

Obraz
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Co myślicie o takim źródle energii przyszłości?




przez moinsdewatt » 07/12/13, 13:29

Sustainergy napisała:Witam,

Nowości nt forum i bardzo zainteresowany nowymi źródłami energii odnawialnej, co sądzisz o możliwym zasobie opisanym tutaj:
https://peerj.com/preprints/66/


Abstrakt, który nic nie wnosi.

Musisz przeczytać artykuł, żeby zobaczyć, o czym jest.

Zamknij wątek
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 07/12/13, 14:13

Sustainergy napisała:

Dziękuję bardzo za to wyjaśnienie.

Zatem 15% etanolu to dobry plon jako źródło energii
?
Cordialement


Witam,

Chciałbym złożyć swoje zeznanie, ponieważ miałem okazję zmierzyć moc i sprawność silnika na ławce, podczas zajęć w szkole.
Pomiary wykonywaliśmy bardzo precyzyjnie, wagą elektroniczną i najlepszy uzysk jaki uzyskaliśmy to 15%...

A przy maksymalnej mocy wszystkie inne pomiary dały gorszą wydajność.

Dla porównania był to zachłanny silnik (Mitsubishi Colt turbo) napędzany silnikiem 95.

Możemy zrobić lepiej :D
0 x
zrównoważony rozwój
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/12/13, 00:27

Re: Co myślicie o takim źródle energii przyszłości?




przez zrównoważony rozwój » 07/12/13, 19:24

moinsdewatt napisał:Abstrakt, który nic nie wnosi.

Co spodziewałeś się, że przyniesie?

moinsdewatt napisał:Musisz przeczytać artykuł, żeby zobaczyć, o czym jest.


O co chodzi, jeśli przeczytałeś i coś zrozumiałeś?
Osobiście przeczytałem i uważam, że jest ciekawy. Ale wydaje się, że to „zazdrość” i „pogarda” dręczą umysły niektórych tutaj...! :?
0 x
zrównoważony rozwój
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/12/13, 00:27




przez zrównoważony rozwój » 07/12/13, 19:53

dede2002 napisał:
Sustainergy napisała:

Dziękuję bardzo za to wyjaśnienie.

Zatem 15% etanolu to dobry plon jako źródło energii
?
Cordialement


Witam,

Chciałbym złożyć swoje zeznanie, ponieważ miałem okazję zmierzyć moc i sprawność silnika na ławce, podczas zajęć w szkole.
Pomiary wykonywaliśmy bardzo precyzyjnie, wagą elektroniczną i najlepszy uzysk jaki uzyskaliśmy to 15%...

A przy maksymalnej mocy wszystkie inne pomiary dały gorszą wydajność.

Dla porównania był to zachłanny silnik (Mitsubishi Colt turbo) napędzany silnikiem 95.

Możemy zrobić lepiej :D


Dziękuję za Twoje świadectwo!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 273