Jak wybrać palnik na pelet?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sapeur3873
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 03/01/11, 09:03
Lokalizacja: Isere Sabaudia
x 2




przez sapeur3873 » 22/12/13, 13:26

dziękuję za ten wpis, ja też.

Mam palnik b-max od czerwca tego roku.
O różnicach pomiędzy b-maxem a słońcem nie mogę mówić.
z tego co wiem to b-max ma w kotle średnicę 110mm co pozwoliło mi go zamontować bez przerabiania drzwi.
jest to punkt, którego nie można pominąć.

wtedy jak na ustawienia są dość delikatne.
Uważam, że zużycie pelletu w porównaniu do oleju opałowego jest trochę za wysokie.
Spróbuję zwiększyć wentylację.
w rzeczywistości próbowałem dokonać regulacji przy bardzo niskim prześwicie współbieżnym, ale niekoniecznie było to najlepsze rozwiązanie.

i próbowałem też obniżyć temperaturę spalin, ale ostatecznie między 200 a 250, jeśli nie jest tak źle, spróbuję w tych parametrach.

Wiem, że wtedy zużywałem ok. 10 l oleju opałowego dziennie, a dziś zużywam nieco ponad 25 kg pelletu dziennie.
ogólny plon jest zatem mniej dobry.

nie jest łatwo rozwiązać te małe bestie.
0 x
DELOMOSNE
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 23/11/13, 17:37

Kto ma opinie na temat Ulmy 2000TC?




przez DELOMOSNE » 04/01/14, 17:28

Czytałem, że palnik na pellet Ulma 2000TC ma sprawność na poziomie 97%.

Strona Okke France jest zamknięta. Czy istnieje związek pomiędzy Okke i Ulmą?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/01/14, 22:15

nie musisz się martwić szukaniem problemów tam, gdzie ich nie ma

aby wyregulować przepływ powietrza, jeśli powietrza jest za dużo to traci trochę więcej ciepła przez przepływ w kominie ale nie jest to zbyt poważne

jeśli nie ma wystarczającego przepływu powietrza, przez komin ulatnia się palny gaz: powoduje to katastrofalną utratę energii, ale jest to widoczne: szybko zatyka kocioł, tworzy czerwony płomień wypełniający cały kocioł

konieczne jest zatem zapewnienie wystarczającego przepływu powietrza, aby płomień palnika nie wypełniał kotła i aby kocioł nie zapchał się zbyt szybko

ponieważ warunki spalania są zmienne, a nadmiar powietrza jest mniej dotkliwy niż jego brak, należy dołożyć za dużo powietrza, a nie za mało: w końcu jest to ta sama zasada, co przy regulacji palnika olejowego
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235