Nowe baterie przychodzą w 2014: 800 Wh / kg

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 30/10/13, 19:33

chatelot16 napisał:to absurd! skąd ten numer?


Jeśli kupujesz ogniwa LiIon pojedynczo, to około 1 €/Wh, cena publiczna. 8 € za dobry „baton” 18650, który zawiera 8 Wh.

Można założyć, że ilościowo będzie znacznie taniej, może 3-4 € za Wh...

Dziennikarz chyba dodał gdzieś 2-3 zera, jak zwykle : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/10/13, 11:08

Mam 95 ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych, które reprezentują 17300 Wh
za budżet około 5300 € (zależy to od kursu €/$).

Lub Wh za 0.30 € z dostawą we Francji
Cena negocjowana przez osobę lambda, naprawdę twoja. : Arrowl:

Baterie te zastąpią 12000 Wh akumulatorów NiCd, które ważyły ​​260 kg.

Nowy pakiet będzie miał więc prawie 50% większą pojemność (wzrost autonomii), waży zaledwie 180 kg (zysk nerwowości i ładowności) i zajmuje o 25% mniej objętości, czyli wciąż 5800Wh dostępnej pojemności.

Wybrałem „standardową” i „bezpieczną” technologię, nie szukam absolutnej wydajności, ale najlepszego stosunku ceny do niezawodności.

Przyszłość pokaże, czy mam rację.
Jednego jestem pewien, jazda z paleniem jest karą, kiedy posmakowałeś energii elektrycznej i postępu, jaki reprezentuje.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 31/10/13, 11:29

jesteś najlepsza !
przede wszystkim nie oglądaj się za siebie: nie ma nic ;=)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/10/13, 12:17

Nie mam tego roszczenia. :?
Idę na kompromisy tylko w stosunku do moich słabych środków.

Zastanawiam się i staram się zmieniać, ewoluować.
Ce forum pozwolił mi iść do przodu, zaoszczędzić czas.
Jeździłem na dieslu, potem na LPG, teraz na elektryce.
W ten sposób uniknąłem pantone, oleju frytowego i kilku innych eksperymentów, które nie interesowały mnie, biorąc pod uwagę moje zastosowania samochodu. Mam nadzieję rozpocząć inne badania, takie jak stop & start (bardziej odpowiednie dla moich krótkich podróży), które pokazują, że producenci mogli, ale nie chcieli, aby samochody zużywały mniej paliwa.

Staram się praktykować „szczęśliwą trzeźwość”, którą kocha Pierre RABHI.

Podejście jest podobne do domu, jedzenia, wypoczynku, moich zobowiązań bojowych.
Próba robienia rzeczy, które mają sens, bycia częścią zrównoważonego, zrównoważonego podejścia, jeśli nie odkupieńczego…
0 x
Artana
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 29/06/14, 14:03




przez Artana » 29/06/14, 14:10

Dziękuję za te informacje
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/06/14, 23:40

Moja ostatnia interwencja miała miejsce PRZED jazdą na litie.
Wdrożenie było długie, a rozwój z kryteriami jakości, których chcę, zajmie jeszcze dużo czasu...

Jeżdżę więc od 2 miesięcy z moimi akumulatorami litowo-żelazowo-fosforanowymi i przejechałem już ponad 2500 km.
Zachowanie samochodu jest przeobrażone, jest bardziej responsywne, mocniejsze, zużywa o 30% mniej prądu, a jego autonomia prawie się podwoiła (przejechałem już 135 km na jednym ładowaniu, jadąc bardzo energicznie).
Na rzeczywistą ocenę jest jeszcze za wcześnie, ale wynik jest bardzo zachęcający. : Mrgreen:

Masowa gęstość energii tych akumulatorów wynosi około 100 Wh/kg

Perspektywa posiadania akumulatorów o pojemności 800 Wh/kg jest zatem więcej niż ekscytująca, nawet jeśli nie jest to dla mnie interesujące na krótką metę, autonomia, którą mam dzisiaj, wygodnie poszerza pole użytkowania samochodu, który zdołał przejechać 18.000 XNUMX km/rok w nasze ręce...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/06/14, 00:43

citro Twoje informacje są cenne

pokazałeś już, że stare dobre NiCd były wystarczające, aby były użyteczne

pokazujecie teraz, że dostępne w rozsądnej cenie fosforany litowo-żelazowe są jeszcze lepsze

więc ci, którzy dezinformują zwariowanymi futurystycznymi rzeczami, tylko wszystko mieszają, jakby celem było opóźnienie wykorzystania tego, co jest obecnie możliwe

a dzisiejsi producenci samochodów to kretyni, którzy nie są w stanie poradzić sobie nawet z tym, co jest łatwo dostępne

w końcu, kiedy widzimy poziom reklam Peugeota, rozumiemy, że włożenie akumulatora i silnika elektrycznego do samochodu jest zbyt trudne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 30/06/14, 08:57

są też lobby blokujące od tyłu...

Myślę, że niektórzy dobrzy inżynierowie muszą popadać w schizofrenię...

ponieważ najwyraźniej nie mają kontroli nad specyfikacjami pojazdów, które pod względem układu napędowego podlegają całkowicie termice, a zatem olejowi i powiązanym podatkom.

Z drugiej strony pojazdy robią się za duże... Moje R19 wydaje się małe na tle najnowszych modeli Twingo, to szaleństwo.

Koła są nieproporcjonalne, a SCx eksploduje. Potem mówi się, że silniki mają lepsze osiągi… aby rozwinąć o 50% więcej mocy, ogólnie zużywa więcej niż stare, dobrze zaprojektowane.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/06/14, 10:40

chatelot16 napisał:citro Twoje informacje są cenne

Pokazałeś już, że stare, dobre NiCd są wystarczające, aby być użyteczne.

Teraz pokazujecie, że fosforany litowo-żelazowe dostępne w rozsądnych cenach są jeszcze lepsze.

Tak więc ci, którzy rozpowszechniają dezinformację za pomocą zwariowanych futurystycznych rzeczy, po prostu mącą wodę, jakby celem było opóźnienie wykorzystania tego, co jest obecnie możliwe.
To wszystko prawda, ale zawdzięczam to w dużej mierze temu forum i do myśli, jakie to wzbudziło, potem do mojej żony, która poprosiła mnie o wprowadzenie w życie... :?
Bez ciebie, bez niej, bez forum vehiculeselctriques.fr, poczekałbym, jak wszyscy, którzy mi mówią, że nawet dzisiaj jest za drogo, czekamy, aż spadnie...
Miesiąc po tym, jak Madame objęła w posiadanie swoją 1 elektryczną, dobrą garstkę lat temu, gorączkowo szukałem jednego. Podczas gdy ja spędziłem lata wahając się, słuchając przemówień nielicznych użytkowników, dusząc się ogłuszającym gwarem krytyków, którzy mówili bez wiedzy...

To powiedziawszy, droga nie jest pozbawiona trudności, wymaga zdobycia umiejętności i szczęścia, a po tej stronie idzie mi znacznie lepiej niż nasz przyjaciel. Macro, któremu w tym miejscu pozdrawiam za wytrwałość.

Madame wkrótce wejdzie w posiadanie Volkswagena e-up, który stanowi dla niej dużą inwestycję i narzędzie pracy. Dla mnie oznacza to nowe wyzwania i walkę o „uwolnienie dostępu do gniazdka”, ograniczonego przez nowe „normy” (wcale nie niewinne).
Nasza droga NLC pracuje tam z dużym talentem i przekonującymi rozwiązaniami.

Wszyscy sprawiamy, że coś się dzieje i uczestniczymy w dynamice zmian. 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 30/06/14, 11:17

tak, dobrze widać Citro...

Ale zamierzasz w końcu otworzyć garaż dla pojazdów elektrycznych? :P
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 246