Polityka Eco2000 i Citroën!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Polityka Eco2000 i Citroën!




przez Christophe » 29/03/04, 22:44

Dzielę się z Wami fragmentem e-maila, który właśnie otrzymałem od byłego inżyniera Citroen ... bez komentarza:

Eco 2000 (3 L w 100 w 1984) był jednym z prototypów (z renaultem Vesta 1 (wtedy 2!) I Peugeot VERA) finansowanym w 50%
przez OEDEME (który odtąd stał się ADEME). producenci wykazali następnie swoją wiedzę fachową niedrogo ... bez żadnej
zamierzają je sprzedać!

Nie ma nawet opcji aerodynamicznej w 305 ... nigdy więcej podczas udanej prezentacji AX ECO, gdy byłem inżynierem SSC / EXV / GMP w Citroen w centrum
Velizy.

Co za rozczarowanie! Citroen preferuje Total i Total woli Citroens, którzy ... konsumują!

Przez prawie 30 lata masy i Scx ulegają degradacji, podczas gdy cyrkulacja została pomnożona przez więcej niż 2! Nie mogę zrobić nic poza opublikowaniem mojej recenzji na temat innowacyjnych koncepcji w
Francuski / angielski według subskrypcji i strony internetowej (streszczenie i forum), aby skrytykować ich i sprawić, by się przenieśli ??? Ten projekt łaskocze mnie coraz bardziej ... moja karta prasowa pozwoliła mi zbliżyć się do utalentowanych ludzi na Geneva Motor Show (na przykład projektant Hondy HIMAS)

(.....)

Wracając z Geneva Motor Show, na SCx mam kilka ostatnich: są one w okolicach 0,7 nawet dla samochodów (opony (zbyt) szerokie, stylizowany wlot powietrza anty aero itp.) Lub gorzej
dla dużych jednostek bez liczenia ton 1,8 w stanie gotowym do jazdy, tj. tony 2 z pasażerami 3 ... katastrofa w mieście lub hamowanie (czysta utrata kalorii!) i energochłonne odrodzenia następują po sobie z agresywnością zaostrzoną przez miliony 30 francuskich pojazdów i przeszkody umieszczone w ruchu ...



Najgorsze jest to, że ludzie myślą, że samochody zużywają mniej niż wcześniej ... (byłoby to prawdą w warunkach „izokonfort” :D ...)

Dzięki autorowi, który prawdopodobnie rozpozna siebie;)

ps: SSC / EXV / GMP: Synteza i styl Citroen / Eksperymenty z pojazdami / grupa napędowa, a następnie zrobiłem SCL: synteza klientów (organizacja ściśle tajnych misji i analiza konkurencji).
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 07 / 11, 13: 31, 2 edytowany raz.
0 x
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 30/03/04, 13:16

Nawet zamierzając wziąć naukowców za rękę, nie ma sposobu, aby cokolwiek usłyszeli (zobacz moje doświadczenia podczas konferencji na temat globalnego ocieplenia z opracowaniem silnika projektu badacza w PSA)

Ponieważ przepisy zabraniają modyfikowania silników, a duże firmy je przekierowują, przypuszczam, że musiałyby być przymusowo montowane w nocy na wszystkich pojazdach, aby ostatecznie zwyciężyły:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/04/04, 14:31

moje doświadczenie podczas konferencji na temat globalnego ocieplenia z badaczem projektu rozwoju silnika w PSA

aby zachować uprzejmość, producenci mają na myśli tylko to: „im więcej CO2, tym bardziej jesteś szczęśliwy (ponieważ CO2 == całkowite spalanie)

Z drugiej strony spędzają kilka milionów rocznie (lub 5% tego, co przeznacza się na badania nad silnikiem) na ogniwo paliwowe, po prostu po to, aby mieć pojazd ZERO EMISJI do zaprezentowania na następnym pokazie i do publicznej wiadomości jako „dokładają starań, wiedząc (ale zachowując to powiedzenie), że to rozwiązanie nie jest właściwe ... ani ekonomicznie, ani ekologicznie ...
0 x
hyperius
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/12/04, 11:20




przez hyperius » 04/12/04, 13:34

cześć

pytanie: kiedy alternatywy wreszcie zrozumieją, że musimy się obejść bez tych ludzi (producentów, administracji, klasycznych badaczy, patentów itp.), którzy nie wykonują swojej pracy?
po tych ustalonych systemach nie można oczekiwać nic więcej; nawet jeśli to my ich nagrodzimy ... !!!
_ klasyczni badacze byli głównie edukowani / szkoleni / uwarunkowani do pracy nad klasycznymi projektami! (z wyjątkiem nauki [oficjalnej ...] bez zbawienia!) nie położą waszej antygrawitacji!
_ przemysłowcy! zobacz na przykład ten stary dobry silnik termiczny 4 z czasem / cylindrami 4 i niemożność, że wspomniani producenci muszą opracować pojazdy elektryczne (ponieważ akumulatory ... doprowadziły !!)
kto może uwierzyć, że nie znają „superkondensatorów” (do farad 5000!), które nie zanieczyszczają środowiska / prawie natychmiastowe ładowanie / nieograniczona żywotność !! ??
alternatywy idą na przód w rozproszonej kolejności, jest niewiele środków lub nie ma ich wcale, a jeśli to nie wystarczy, najczęściej jest kierowane do ustalonych systemów ... bez Glop !!
pozytywnie: jeśli skoncentrowali swoje wspólne wysiłki na projekcie oszczędzania, ustanowili raz na zawsze innowacyjną zasadę (dostosowaną +) i rozpowszechnili ją w środowisku komercyjnym; tam mamy szansę na lepszy świat / niech tak będzie
czekając na ten błogosławiony dzień .. wracam do warsztatu ...

reakcje?

;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 18/07/11, 17:30

Tak, ale badania marketingowe zawsze wykazały, że klienci wymagają większego komfortu, a przede wszystkim większego bezpieczeństwa. Stąd wiele poduszek powietrznych, pręty wzmacniające w drzwiach, szersze opony (hamowanie) itp. ... zgodnie z kryteriami przyznawania gwiazdek NCAP.

A dla wygody, większe samochody i minivany, + panoramiczne dachy w stylu ciężkich gadżetów, gigantyczne szyby przednie, klimatyzacja, boksy samochodowe, tylko rzeczy, które konsumują.
I nie mówię o fałszywych dobrych pomysłach, takich jak katalizatory.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 18/07/11, 18:17

Philippe Schutt napisał:Tak, ale badania marketingowe zawsze wykazały, że klienci wymagają większego komfortu, a przede wszystkim większego bezpieczeństwa. Stąd wiele poduszek powietrznych, pręty wzmacniające w drzwiach, szersze opony (hamowanie) itp. ... zgodnie z kryteriami przyznawania gwiazdek NCAP.


Mógłbyś zacytować badanie nie sponsorowane przez tych samych producentów lub istniejącą moc, które zbiera TIPP i inny podatek VAT, godny co najmniej obiektywności, która mówi o życzeniu konsumentów?

Mam wielkie wątpliwości, że prawdziwi ludzie, z którymi przeprowadzono wywiady, nie pamiętali o koszcie użytkowania. Niestety, od czasu, w którym wypchaliśmy czaszkę połączeń, zmuszając nas do zwichnięcia bezpieczeństwa (puszki), technologii (która podnosi tylko cenę, a nie wydajność), prędkości (którą nigdy nie próbuj), myślę, że moc rozpoznawcza rozmówców osłabła :zmarszczyć brwi: : Mrgreen:

Gwiazdy NCAP poddały się testom od 29 do 64 km / h ...... a my jedziemy do 130 km / h. Przy tych prędkościach nadal będziemy robić maksimum keczupu na najmniejszym stosie z poduszką powietrzną lub bez. Bez drastycznych ograniczeń prędkości mówienie o bezpieczeństwie nie ma większego sensu.

http://fr.wikipedia.org/wiki/EuroNCAP
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 26/07/15, 05:43

W górę!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 26/07/15, 06:55

Wow ... eco2000 (1 wbudowanego 4) został wystawiony na aukcję nieco ponad rok temu ...

http://amicale-citroen.de/2014/citroen- ... bile-2014/


Partia nr 330
Sale 2400, Rétromobile 2014 i Solo Alfa firmy Artcurial Motorcars
Data: 07, luty 2014, Salon Rétromobile, Paryż
Opis: 1982 Citroën ECO 2000, prototyp SA 103
Brak rezerwy

Sprzedawany bez dokumentu podróży,
być zarejestrowanym jako szara karta kolekcji
Podwozie # 638658

- Unikalny prototyp szczególnie kreatywnego konstruktora
- Wynik pracy biura projektowego Peugeot-Citroën
- Sprzedawany bezpośrednio przez Citroën Heritage

Kryzysy naftowe lat 1970. głęboko wpłynęły na duchy. Konsumpcja samochodów stała się poważnym problemem, nie tylko z powodów handlowych, ale także politycznych: jest to kwestia zmniejszenia zależności energetycznej kraju. Tak narodził się w 1981 r. Program „ECO 2000”, który miał doprowadzić w 1986 r. Do opracowania pojazdu spalającego średnio 3 litry na 100 km. Projekt został sfinansowany w 50% przez władze publiczne, a w Peugeot-Citroën w badaniach uczestniczyło około 103 inżynierów. Specyfikacje miały „odrzucić wszelkie techniczne uprzedzenia, początkowe nastawienie polegające na zbadaniu jak największej liczby rozwiązań we wszystkich obszarach”. Badania doprowadziły do ​​powstania czterech kolejnych prototypów, nazwanych SA 109, SA 117, SA 10 i SL 1985. Ostatnia wersja, z 2,4 roku, osiągała zużycie 100 litra na 90 km przy 3 km / h, przy średniej XNUMX litry: cel osiągnięty!
Prototyp, który tu oferujemy, pochodzący bezpośrednio z rezerwatów Citroën Heritage, który zgadza się z nim rozstać, to SA 103, pierwszy w swoim rodzaju. Zdaniem Citroëna była to „pierwsza synteza podjętych prac teoretycznych, skupionych głównie na wadze i estetyce. Chęć nie wykluczania a priori żadnego rozwiązania ilustruje przyjęcie architektury typu „napęd”. Aby zaoszczędzić czas, wybrano płaski silnik bliźniaczy ”. Samochód waży tylko 430 kg, przy Cx 0,267 i zużyciu 3,5 litra na 100 km. Silnik o pojemności 704 cm3 wytwarza moc 26 DIN, a samochód osiąga 140 km / h przy maksymalnej prędkości.
Samochód będący zapowiedzią problemu energetycznego, z którym coraz częściej się zmagamy, ten Citroën ECO 2000 to wyjątkowa okazja do zdobycia prototypu wynikającego z szeroko zakrojonej pracy producenta w tajemnicy biur projektowych. Ponadto dla kolekcjonera, który nie waha się zainwestować w projekt, może on po renowacji zostać przywrócony na drogę dzięki niepowtarzalnemu stylowi 80. Można go zarejestrować jako szarą kartę kolekcji.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 26/07/15, 10:38

panhard radził sobie znacznie lepiej pod względem CX i wagi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/07/15, 11:07

Prototyp ???

Ponieważ sprzedawane Dyna były cięższe ...
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172