Recenzja Citroen AX Diesel?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 13/11/13, 22:29

Z tego co słyszałem (osobiście nie mam zbyt wielu opinii, ale dużo dyskusji z mechanikami) nowy model uszczelki i 1,4 l stały się niezawodne pod głowicę. Błąd pochodziłby z pierwszych połączeń.
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 21/11/13, 22:51

Bonjour à tous,
Skończyło się na tym, że nie kupiłem AX. Jeżdżę dużo km i ludzie wokół mnie chcieli mieć samochód przynajmniej wyposażony w poduszkę powietrzną.
Nie pominąłem jednak PSA 1.5 D. Pojechałem zobaczyć kilka Nissanów Micra, które są w to wyposażone i moje serce w końcu zdecydowało się na saksofon z 2003 roku, 150 000 km i dziewiczy przegląd techniczny za 2000 euro. Niedługo będzie w moim garażu!
Każdy samochód ma swój słaby punkt. Wydawałoby się, że micra gnije, biorąc pod uwagę stan tych, które odwiedziłem. W saxo, ax i 106 to tylna oś jest delikatna, najwyraźniej z powodu złej konstrukcji uszczelek wahacza. Na wiosnę planowana jest rewizja z kolegą i na pewno wykonanie smarownicy między dwoma łożyskami.
Dobry wieczór i dziękuję wszystkim za cenne rady!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/11/13, 17:21

Potwierdzam tylne ramiona. Doświadczyłem problemu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/11/13, 22:03

Nie wiedziałem, że pieczęć jest problemem.

Z informacji jakie posiadam wynika, że ​​przyczyną problemu jest zbyt słabe smarowanie.
Łożyska ramienia oscylują pod kątem mniejszym niż 30°.
Są one smarowane podczas montażu za pomocą gałki smaru, która zostaje wypchnięta z obszaru przeznaczonego do smarowania. W związku z tym stykające się części są pozbawione smaru...
Duża ilość powietrza w rurach obudowy wyjaśnia korozję, a następnie zużycie i następujące po tym piski.

Niektórzy mechanicy zadowalali się demontażem łożysk i ponownym ich montażem po wykonaniu pół obrotu, tak aby nie wymagać już wysiłku na uszkodzonych częściach.

Wywiercenie otworów w rurkach obudowy w celu dopasowania do smarowniczki i wypełnienie półramion smarem w całej objętości umożliwia trwałe utrzymanie objętości smaru na częściach przeznaczonych do smarowania.
1 lub 2 małe skoki pompy smaru rocznie wystarczą do utrzymania jakości smarowania.
Odpowiada to rutynowej konserwacji, którą znaliśmy kiedyś w samochodach do lat 60. XX wieku i do dnia dzisiejszego w samochodach ciężarowych.

Nazywano to operacjami opróżniania (oleju silnika i skrzyni biegów) oraz smarowania (otwory w podwoziu i nadwoziu).
Obraz
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 25/11/13, 11:59

Słyszałem również o tym przypadkowym słabym uszczelnieniu, co wyjaśniałoby, że niektóre PSA piszczą przy 90 000 km, a inne przy 300 000 km, w zależności od warunków zużycia uszczelki.
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 11/01/14, 18:54

Mała informacja zwrotna ode mnie.
Jestem całkowicie zadowolony z 1.5 d saxo, pomimo kilku kosztów, które poniosłem po zakupie, co również pozwoliło mi nauczyć się wielu rzeczy.
Do tej pory zrobiłem trochę mniej niż 2000 km trasą złożoną głównie z autostrady. Jeżdżę między 100 a 120 na płaskim terenie i tyle, ile mogę na podjazdach. Moje spalanie przy pierwszym pełnym napełnieniu wyniosło 4.7 litra/100, a przy drugim pełnym 4.6 litra/100. Słabszy niż twingo 2 1.5 dci, które posiadam. Najwyraźniej bardzo ekonomiczny samochód, którego ograniczona moc pozwala całkowicie zaspokoić codzienne potrzeby.
Małe mieszkanie, wymiana oleju co 15 000 km. Nie potrafię wyjaśnić, skąd bierze się różnica w moim 1.5 dci, który wymaga wymiany oleju tylko co 30 000 km.
Dobry wieczór i szczęśliwego nowego roku wszystkim.

Jérôme
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 11/01/14, 19:06

ggdorm napisał:Mała informacja zwrotna ode mnie.
Jestem całkowicie zadowolony z 1.5 d saxo, pomimo kilku kosztów, które poniosłem po zakupie, co również pozwoliło mi nauczyć się wielu rzeczy.
Do tej pory zrobiłem trochę mniej niż 2000 km trasą złożoną głównie z autostrady. Jeżdżę między 100 a 120 na płaskim terenie i tyle, ile mogę na podjazdach. Moje spalanie przy pierwszym pełnym napełnieniu wyniosło 4.7 litra/100, a przy drugim pełnym 4.6 litra/100. Słabszy niż twingo 2 1.5 dci, które posiadam. Najwyraźniej bardzo ekonomiczny samochód, którego ograniczona moc pozwala całkowicie zaspokoić codzienne potrzeby.
Małe mieszkanie, wymiana oleju co 15 000 km. Nie potrafię wyjaśnić, skąd bierze się różnica w moim 1.5 dci, który wymaga wymiany oleju tylko co 30 000 km.
Dobry wieczór i szczęśliwego nowego roku wszystkim. Hieronim
Dla porównania z moim ZX break TD: spalanie 4,6 l, ale olej wymieniany co... 7500 km!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/01/14, 19:40

ggdorm napisał:...Małe mieszkanie, wymiana oleju co 15 000 km. Nie potrafię wyjaśnić, skąd bierze się różnica w moim 1.5 dci, który wymaga wymiany oleju tylko co 30 000 km.
Rozwój ten miał miejsce z kilku powodów:
1/ Jest to argument handlowy, który został zainicjowany przez producenta, a inni zostali zmuszeni do podążania za tym trendem, aby ich pojazdy nie były podejrzewane o mniej niezawodne...
Okresowa wymiana oleju lub zalecana coroczna konserwacja służą również do korygowania istniejących usterek/usterek w pojazdach, więc trzeba było znaleźć kompromis między niezawodnością, reputacją i dochodami mechaników, reagując w stosunku do konkurencji.

2/ tribologia (nauka o tarciu) poczyniła znaczne postępy w ostatnich dziesięcioleciach i wywarła znaczący wpływ na chemię smarów, a także na stan powierzchni i strukturę poruszających się materiałów... Jakość olejów, spalanie i ogólnie silniki nie uzasadniają już jego częstej wymiany.

3/ Wreszcie, pojazdy stały się produktami konsumpcyjnymi, a samochód, który ma więcej niż 8 lat, musi teraz zostać zreformowany, nawet jeśli jest daleki od zepsucia.
Poprzez rozłożenie czynności konserwacyjnych zmniejsza się ogólna żywotność pojazdów, która i tak jest już skandalicznie krótka.

Samochód jeździ średnio 5.000 godzin przed zniszczeniem, podczas gdy dla mechaników przemysłowych uważa się za niedopuszczalne, aby maszyna nie osiągała 20.000 2 godzin pracy między dwoma wywiadami...
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 11/01/14, 20:11

Dziękuję bardzo za tę bardzo kompletną odpowiedź citro!
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36




przez 1360 » 11/01/14, 20:25

Witam,

Wreszcie pojazdy stały się produktami konsumpcyjnymi, a samochód, który ma więcej niż 8 lat, musi teraz zostać zreformowany, nawet jeśli jest daleki od zepsucia.


Kto cię zmusza???


Poprzez rozłożenie czynności konserwacyjnych, całkowita żywotność pojazdów jest zmniejszona...


Pierwsza wiadomość! Możesz rozwinąć, proszę...



...podczas gdy dla mechaników przemysłowych niedopuszczalne jest, aby maszyna nie osiągnęła 20.000 2 godzin pracy między XNUMX wywiadami...


?

Czy możesz mi powiedzieć, które i o jakim wywiadzie mówisz?

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214