Recenzja Citroen AX Diesel?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6527
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 04/10/13, 17:54

Właśnie kupiłem Golfa 21.6TD 4cv do Minimacro za 500 euro. Poprzedni właściciel nie chciał nawet wpłacić 6 euro zaliczki, aby go sprzedać... Ciężko negocjowałem, podpisując z nim zrzeczenie się prawa do otrzymania go wraz z dowodem rejestracyjnym ...oddałem go do przeglądu w środę..Reflektor do regulacji i luz w ograniczniku amortyzatora...Zużywa tylko więcej niż oś, natomiast przy wciśnięciu prawego pedału... Naciska znacznie mocniej...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36




przez 1360 » 04/10/13, 21:06

Makro napisał:...Zużywa więcej niż jedną oś...


Naprawdę ? Kto Ci to powiedział ???
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 05/10/13, 01:25

: Arrow: Niewiele więcej to zmienna jednostka miary. : Lol:

Wolę czytać zużycie mierzone w litrach na 100 km, tak jak to robię w przypadku papieru, ołówka i linijki 3.

Bardzo dobrze współpracuje także z arkuszem kalkulacyjnym. : Idea:

To powiedziawszy, „pompy” rozprowadzające olej roślinny nie są tak precyzyjne jak pompy tankowców... To być może wyjaśnia wyrażenie „prawie już”.
:?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/10/13, 10:45

Citro napisał:Uważał, że AX jest bardzo bezpieczny w porównaniu z innymi pojazdami tej samej generacji.

? w jakim punkcie?
bagażnik tył jest plastikowy, nie da się nawet wkleić litery "A" : Lol:
Żartuję, ale ten, który mieliśmy wtedy (14.000 3.50 F, diesel 40 F) został rozerwany o chodnik przy prędkości XNUMX km/h... na szczęście był w pełni ubezpieczony :zaszokować:
w każdym razie nie umieściłbym tam dziecka, wolałbym 405 w tej samej cenie ;=)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6527
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 08/10/13, 11:31

Citro napisał::arrow: Niewiele więcej to zmienna jednostka miary. : Lol:

Wolę czytać zużycie mierzone w litrach na 100 km, tak jak to robię w przypadku papieru, ołówka i linijki 3.

Bardzo dobrze współpracuje także z arkuszem kalkulacyjnym. : Idea:

To powiedziawszy, „pompy” rozprowadzające olej roślinny nie są tak precyzyjne jak pompy tankowców... To być może wyjaśnia wyrażenie „prawie już”.
:?

Citro...Nadal wiem, o czym mówię...Ax z silnikiem diesla był sprzedawany za 3.8l/100..Conso jest trwały tylko na płaskim terenie, z jedną osobą na pokładzie, przy przyspieszaniu równie mocnym jak model elektryczny.. .
w przypadku dziecięcego Golfa 2 dziadek, który go miał wcześniej, spalał 4.5 l/100 d oleju napędowego (to powiedziawszy, nie wiem, jak jechał). W tej chwili nie jestem w stanie podać zużycia paliwa przez golfa ponieważ nie spaliliśmy jeszcze pierwszego baku ok 55l (koktajl 50/50) jesteśmy już ponad połowę na liczniku z przejechanymi 390km, z czego większość w mieście z bardzo początkującym kierowcą (w towarzystwie kierowcy) za kierownicą z wieloma manewrami slotowymi , bitwy, półobroty i bardzo mniej elastyczna jazda (byłem głupi, że zacząłem go na początku zmuszać do jazdy na saksofonie elektrycznym, stracił wszystkie automatyczne zmiany biegów), a w szkole samochodowej pojęcia o ekologicznej jeździe tak naprawdę nie znają ( pozostań na 3. miejscu przy 50, w 4 poniżej 70 w 2 w 30 strefach; przy wyjeździe z rond przyspieszaj tak bardzo, jak to możliwe)...

Jeździłem bardzo długo (około 300 000 km) Golfem 1 1600D wyposażonym w pompę wtryskową 1.5 i skrzynię biegów 5 tzw. "eko", spalał od 3.8 do 4.5 l/100... a nawet przy R25 2.1D na którym zrobiłem 5.4l/100 (rekord 1250km na 63l diesla, to zanim spadła zawartość siarki w dieslu, potem spadło do 6l)

Chociaż nie były przyjazne dla środowiska, silniki te z lat 80. były naprawdę bardzo ekonomiczne, jeśli napędzane były momentem obrotowym, nawet na wózkach o nośności przekraczającej tonę.

Jeśli chodzi o precyzję mojej pompy HV... to stary skalibrowany dzbanek, który był używany do pomiaru precyzji mierników objętości oleju :zaszokować: : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/10/13, 15:25

Makro napisał:Citro...Nadal wiem, o czym mówię...Ax z silnikiem diesla był sprzedawany za 3.8l/100..Conso jest trwały tylko na płaskim terenie, z jedną osobą na pokładzie, przy przyspieszaniu równie mocnym jak model elektryczny.. .
Właśnie dlatego to mówię.
Reklamowałem 2 diesle Visa za 3.9 l/100 km i pomimo moich wysiłków w zakresie ekologicznej jazdy, nigdy nie udało mi się zejść poniżej 5.4 l/100 km. :?

Jeśli dodatkowo zmniejszenie zawartości siarki zwiększa zużycie...
Krótko mówiąc, czekamy na Twoją opinię przez dłuższy okres czasu.
: Mrgreen:
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 08/10/13, 20:40

No cóż, jeśli mamy prawo o tym rozmawiać!

Do wygłuszenia przywiozłem z Paryża benzynowy AX i Xarę fazę 2, Axe jest wygodniejszy i mniej męczący niż xsara, ponieważ xsara jest silnikiem Diesla i jest cięższa, ma więcej niskich częstotliwości. Nie wspominając już o tym, że paliwo śmierdzi w środku!

Do tego spaliśmy w AX-ie, więcej miejsca niż w Xsarze kombi (ok, bagażnik został zabrany, podobnie jak w AX-ie) i wygodniejsze siedzenia.

W przypadku 1,4, zdaniem kolegów, którzy się na tym znają, to uszczelka pod głowicą była delikatna, wzmocnili ją, gdy pojawiła się 1,5D. Dlatego w pierwszych modelach wystarczy wymienić tę uszczelkę.

Ze względu na solidność silnika mam znajomego, który przejechał 760 000 km na oryginalnym silniku i sprzęgle AX 1,5D. Citroën dał mu nowy saksofon, aby mógł odebrać swojego AXA. Wyobrażamy sobie, że wiemy, co zrobić, aby to się więcej nie powtórzyło! Saxo było również lepiej zaprojektowane, silnik uległ awarii przy przebiegu 65 000 km.
Całą Europę przejechał obładowany płytami CD, 140 - 150 km/h całą drogę autostradą, stąd oryginalne sprzęgło. A biorąc pod uwagę, że pokonywał ponad 8000 XNUMX km tygodniowo, wydaje się, że nie przeszkadzało mu to pod względem zmęczenia (no cóż, to prawda, że ​​jeździ teraz na Dyane i jest ciężkim jeźdźcem).

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to nie dlatego, że jest lekki, jest kruchy. Widziałem duże przednie końcówki AX, przedział pasażerski dobrze się trzymał. Ale przy małych wstrząsach jest to nowoczesny samochód, który ugina się do poduszki. I nawet wtedy nie było to warte 2000 euro naprawy ściany przy prędkości 20 km/h.
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 08/10/13, 22:02

Witaj Arnaud, opowiem Ci trochę o silniku 1.4 D.
Silnik ten był w całości wykonany z aluminium, a blok, który był trochę za lekki, w miarę starzenia stawał się „miękki”.
Nie dało już możliwości utrzymania uszczelki z głowicą cylindrów.
Pierwsi zapłacili cenę ci, którzy rzucili się na ziemię z zimna.
Kiedy mechanicy zaczęli wielokrotnie wymieniać uszczelki, producent zrozumiał problem i wykonał 1.5 D na żeliwnym bloku.

JLG
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6527
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 13/11/13, 09:32

Citro napisał:
Makro napisał:Citro...Nadal wiem, o czym mówię...Ax z silnikiem diesla był sprzedawany za 3.8l/100..Conso jest trwały tylko na płaskim terenie, z jedną osobą na pokładzie, przy przyspieszaniu równie mocnym jak model elektryczny.. .
Właśnie dlatego to mówię.
Reklamowałem 2 diesle Visa za 3.9 l/100 km i pomimo moich wysiłków w zakresie ekologicznej jazdy, nigdy nie udało mi się zejść poniżej 5.4 l/100 km. :?

Jeśli dodatkowo zmniejszenie zawartości siarki zwiększa zużycie...
Krótko mówiąc, czekamy na Twoją opinię przez dłuższy okres czasu.
: Mrgreen:


Pierwsze średnie zużycie zaobserwowane na minigolfie 2 td RA 80 KM. Na 1120 km zużyto 58 litrów paliwa (składającego się z mieszanki maksymalnie 50% oleju napędowego i minimum 20%, reszta pochodziła z recyklingu zużytej smażonej żywności)
prowadzony przez niego (nowicjusz) 75% droga wydziałowa 25% obszar miejski (w przybliżeniu) z zachowaniem ograniczeń prędkości narzuconych przez jazdę pod opieką. I to przeze mnie bez większej troski (to takie dobre auto, które przyspiesza jak się go o to poprosi...)
Objętość mierzona od pełnych do pełnych ust, od pełnych do pełnych ust starym, skalibrowanym 20-litrowym miernikiem (cóż, nie był kalibrowany od 1972 r.) i 2-litrowym dzbankiem z podziałką.
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/11/13, 20:13

W przypadku 1,4, zdaniem kolegów, którzy się na tym znają, to uszczelka pod głowicą była delikatna, wzmocnili ją, gdy pojawiła się 1,5D. Dlatego w pierwszych modelach wystarczy wymienić tę uszczelkę.

gdy pęknięta uszczelka pod głowicą, gdyby wystarczyła wymiana uszkodzonej uszczelki pod głowicą i rozwiązać problem, byłoby tak dobrze!

gdy w silniku zawodzą uszczelki głowicy cylindrów, jest to oznaka bardziej ogólnego problemu... wyjaśnienie, że silnik aluminiowy nie jest wystarczająco sztywny, jest trafne... w innych przypadkach przyczyną jest za mała chłodnica
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225