Przywróć je forums: tematy, akcje, serdeczność ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/08/13, 18:51

Witaj Christophe!

Ranking najwyższej frekwencji na świecie.

Google i Facebook od jakiegoś czasu wymieniają się na pierwszym miejscu, Google wygrywa pod względem globalnego % użytkowników, a Facebook wygrywa pod względem czasu korzystania z witryny.

W bardziej!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 08/08/13, 19:17

aha, ok, to ranking, który niewiele pomaga... Google jest znacznie cięższy finansowo niż Facebook i zapewnia użytkownikom Internetu znacznie więcej usług niż fb! To ranking, który ma znaczenie….

Właśnie dlatego, że Facebook marnuje czas internautów (i to w dużej mierze na błahostki) oraz zawartość reszty sieci, stanowi zagrożenie!!

w rzeczywistości, gdyby panda odfiltrowała fb, byłoby to bardzo ukarane, ale fb nie potrzebuje ruchu Google…
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/08/13, 19:31

Tak naprawdę, jeśli dodamy Youtube należący do Google, Facebook nie będzie już w stanie sprostać temu zadaniu!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 08/08/13, 21:10

Facebook nigdy nie dorównywał Google... a Facebook jest największym złodziejem treści w sieci... ale co robi Kung Fu Panda? : Mrgreen:

Tylko liczba serwerów: Google ma ich ponad 10 razy więcej!

(450 000 w porównaniu z 30 000 według najnowszych danych, które mam na myśli)
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 09/08/13, 12:10

wątek ''Ewolucja gatunków biologicznych i...przypadek'' zamknięty, doskonała inicjatywa.

Mam nadzieję, że na stałe. :D

To była plama na twoim forum przez chwilę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 21/08/13, 11:58

Mała ankieta dnia: o którym wypowiadali się aktywni członkowie forum wokół „niego” (na blogu, stronie, innym forums, sieci społecznościowe, przyjaciele...)?

Bo kiedy widzę, że prowadzimy dyskusje na wysokim poziomie, na przykład: https://www.econologie.com/forums/prospectiv ... t9286.html Myślę, że szkoda już o tym nie rozmawiać... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 21/08/13, 12:50

Christophe napisał:Mała ankieta dnia: o którym wypowiadali się aktywni członkowie forum wokół „niego” (na blogu, stronie, innym forums, sieci społecznościowe, przyjaciele...)?

Bo kiedy widzę, że prowadzimy dyskusje na wysokim poziomie, na przykład: https://www.econologie.com/forums/prospectiv ... t9286.html Myślę, że szkoda już o tym nie rozmawiać... :|


Mówiłem już o tym, ale niestety trzeba wziąć pod uwagę fakt: ekologia i przedmioty naukowe nie są dla ludzi priorytetami...

Mały przykład: magazyn „bliżej” (bez komentarza!) sprzedaje się we Francji prawie 520 000 egzemplarzy tygodniowo.
Magazyn Science et vie sprzedaje się w około 290 000 egzemplarzy… miesięcznie!
Hum!
Wiem, że trudno porównywać nieporównywalne, ale fakty mówią same za siebie i to samo dotyczy internetu...
Oczywiście, pierwszy magazyn kosztuje 1,50 euro, a drugi 4,20 euro, ale ta różnica jest związana z reklamą, ponieważ jest to proporcjonalnie korzystniejsze w przypadku magazynów, które sprzedają się najlepiej, i znowu obowiązuje zasada odwrotnego sprzężenia zwrotnego!

Jeśli chcesz mieć większy ruch na stronie forum Christophe, będziemy musieli położyć na stole nagie kobiety i plotki towarzyskie...

: Mrgreen:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 21/08/13, 12:57

Cóż, chciałbym wrócić do poziomu sprzed roku... ludzie nie stali się aż tak głupi w ciągu roku, prawda? Ok, jest kryzys, co oznacza, że ​​ekologia (często przeładowana) nie jest już priorytetem ok!

Wręcz przeciwnie, ekologią powinna się nią stać!! Na poziomie mikroekonomicznym, aby zaoszczędzić niewielkie pieniądze, które obecnie pozostały w gospodarstwach domowych, dokonując mądrych inwestycji! Na poziomie makroekonomicznym, aby stworzyć prawdziwy zielony wzrost!

Sen-no-sen napisał:Z pewnością pierwszy magazyn kosztuje 1,50 euro, a drugi 4,20 euro


To 6 euro miesięcznie za pierwszy raz... Ale masz rację, to oznacza więcej papieru toaletowego! : Mrgreen:

ps: nie odpowiedziałeś dokładnie na pytanie, rozmawiałeś o tym i jak z kim?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 21/08/13, 13:15

Christophe napisał:
Wręcz przeciwnie, ekologią powinna się nią stać!! Na poziomie mikroekonomicznym, aby zaoszczędzić niewielkie pieniądze, które obecnie pozostały w gospodarstwach domowych, dokonując mądrych inwestycji!


Głosisz nawróconym!


ps: nie odpowiedziałeś dokładnie na pytanie, rozmawiałeś o tym i jak z kim?


Rozmawiałam o tym z kilkoma przyjaciółmi, współpracownikami i osobami w moim otoczeniu... najwyraźniej na próżno!
Nie jest to jednak spowodowane brakiem czasu, gdyż z Facebooka korzysta duża liczba osób!
…Naprawdę mam wrażenie, że te bzdury z FB „wysysają” mnóstwo „czasu online” wielu internautów!
Wiele osób wymienia się na FB, ale zawsze jest to reakcja związana z szumem i często przybiera raczej charakter spektakularny niż refleksyjny...
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/08/13, 13:29

wiele osób wokół mnie nie korzysta z Internetu, więc nie ma sensu im o tym opowiadać forum (niektórzy żałują, że minitel był skuteczny jako katalog!)

inni korzystają z Internetu, ale nie są do tego przyzwyczajeni forum : kiedy im pokazuję ekonologię, to klapa! uważają tę witrynę za zbyt odrażającą

klasyfikacja niezrozumiałych tematów

ten, kto za tym podąża forum od dawna widzi mijają tematy, które go interesują, ale dla tego, który przychodzi, zastaje wiele tematów pełnych kontrowersji i szybko się nimi nudzi

teraz to przedstawić forum , przesyłam e-mailem linki do tematów interesujących osobę po odbytej rozmowie

ce forum nie boi się rozmawiać o polityce czy filozofii, to cecha, którą cenię, ale powinna być lepiej posortowana

przejrzysty spis treści z czysto praktyczną, ekologiczną sekcją techniczną, a gdy praktyczna dyskusja techniczna staje się filozoficzna, tworzymy kolejny temat z linkami do części technicznej

powinniśmy unikać tematów 50-stronicowych, które zawierają wiele ciekawych rzeczy, ale są niedostępne dla nowych osób

Widzę, że ludzie nowi w Internecie szybko doceniają Wikipedię, ponieważ można tam szybko znaleźć to, czego szukasz.

Myślę, że wiki jest przyszłością forum , z dużą ilością powiązań pomiędzy wiki i forum : wszystkie dyskusje i kontrowersje wokół forum i wszystko, co zasługuje na dobre sklasyfikowanie na wiki
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105