Poprawa efektywności / wybuch silników spalinowych

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/07/13, 14:11

Jeśli chodzi o acyklizmy, zastosowanie przeze mnie silników 3-cylindrowych (BMW) i 5-cylindrowych (VOLVO) przekonało mnie, że te architektury są bardzo przyjemne, a praca tych silników "bardzo okrągła".
0 x
Iryd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 14/10/08, 11:12




przez Iryd » 02/07/13, 14:17

jaki był rozrząd w tych silnikach???

merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 02/07/13, 23:02

chatelot16 napisał:obecne silniki samochodowe działają najlepiej w ramie, w której się znajdują, aby być lepszym, musisz wydostać się z ramy


+1; Problem polega na tym, że producenci samochodów są nastawieni na promowanie ramy ze zbyt mocnymi silnikami w orgii technologii niezwiązanej z wynikami w zakresie oszczędności paliwa. Silniki te są zatem wiecznie niedostatecznie wykorzystywane w bardzo zdegradowanej pracy. : Mrgreen:

Silnik, o którym trzeba by pomyśleć, że nie potrzebuje hipertechnologii, aby lepiej sobie radzić z już znanymi i sprawdzonymi technologiami, nie powinien przekraczać około 25 lub 30KM, byłby znacznie lepiej wykorzystany w swojej dziedzinie „dobrych” osiągów (w stale pomiędzy 30 i 100% swojej mocy) i starczy na rozpędzenie się do 130 km/h na (płaskiej) autostradzie przy zużyciu połowa od obecnych.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/07/13, 23:38

dokładnie: bierzemy 4-cylindrowy, przecinamy go na 2, aby uzyskać 2-cylindrowy ... i odciążamy resztę samochodu w tej samej proporcji

przeciąć silnik na 2. Mówię, że dla zabawy… są zbyt dziwaczne… musisz zbudować nowe silniki

w międzyczasie przede wszystkim nie marnuj pieniędzy na nowe samochody, spraw, aby stare przetrwały!

w kakalitycznym garnku tkwi wielki absurd: w niektórych przypadkach powoduje on redukcję tylko o 50%: odnieślibyśmy tę samą korzyść, gdyby o wiele lżejszy samochód zużywał 2 razy mniej z po prostu mniejszym silnikiem, bez wynalezienia czegokolwiek… i zarabianie pieniędzy zarówno na cenie zakupu, jak i na konsumpcji

jesteśmy oszukiwani złożonością obecnych samochodów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/07/13, 23:55

chatelot16 napisał:w międzyczasie przede wszystkim nie marnuj pieniędzy na nowe samochody, spraw, aby stare przetrwały!
jesteśmy oszukiwani złożonością obecnych samochodów!
15 lat temu musiałem bezwzględnie wymienić swojego BX-a na samochód z ABS, ponieważ czułem się zagrożony na obwodnicy przy prędkości 110 km/h lub nikt nie przestrzegał bezpiecznych odległości. Jeśli się zdystansowałem, rozhisteryzowany kierowca wyprzedził mnie i upadł tuż przede mną, zmuszając mnie do jeszcze większego zwolnienia...

Dziś na obwodnicy 90 km/h, jeżdżę elektryczną 106 z zaledwie 15 KM pod maską, bez ABS i nie czuję zagrożenia...

Oczywiście niektórzy z nas chcą lekkich samochodów, które spełniają doskonałe kryteria Mateusz 333 co ostatecznie pozwoliłoby nam ponownie połączyć się ze zbieżną spiralą zdrowego rozsądku; wolniej, mniej daleko, rzadziej i przede wszystkim wydajniej, bo mniej wydajnie, lżej i bardziej aerodynamicznie.

Krótko mówiąc, wszystko, co kochamy w doskonałej przemowie Michel Kieffer. : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172