Poprawa efektywności / wybuch silników spalinowych

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
brenamanf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 03/05/13, 11:36




przez brenamanf » 11/05/13, 15:02

Artykuł zaczyna się trochę przestarzały?

Wydajność ogniwa została poprawiona, ponadto ogniwo, które podlinkowałem powyżej, pozwala na pracę z wyższymi temperaturami, co pozwoliłoby na eksploatację spalin.

Ale jestem otwarty na każde inne rozwiązanie, aby odzyskać tę energię.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/05/13, 17:10

Najprostszą rzeczą do zrobienia dla alternatora jest nakazanie mu włączenia go jako priorytetu w fazie zwalniania, w której przydatny jest hamulec silnika: dlatego gdy energia mechaniczna i swobodna, ponieważ jeśli alternator jej nie weźmie, konieczne będzie hamowanie

to trochę hybryda biedaka: zamiast mieć dużą baterię i prawdziwy silnik elektryczny, po prostu robimy, co możemy, z małą baterią

moduł Piotra? nie wyprodukowanie zbyt wiele będzie kosztować fortunę ... i uważaj, jest niszczone przy najmniejszym przegrzaniu
0 x
brenamanf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 03/05/13, 11:36




przez brenamanf » 11/05/13, 19:48

Jeśli chodzi o rozruch podczas zwalniania, jest to możliwe dzięki a moje arduino zaokrętowany.
    Kontroluje już zapłon, prędkość obrotową silnika, generator piezoelektryczny, temperaturę spalin, prędkość pojazdu, poziom naładowania akumulatora i kodowany immobilizer.


Jak wykryć opóźnienie? :zaszokować:

W przypadku przegrzania ogniwa Peltiera wybrane ogniwo działa do 350°.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/05/13, 20:33

nie jest to kwestia wykrywania: jest to raczej kwestia wykonywania poleceń kierowcy

jedna możliwość: wydłużyć skok pedału przyspieszenia

pierwszy cm skoku pedału przyspieszenia pozwala kierowcy kontrolować, czy chce zwolnić, czy nie

gdy całkowicie podniesiesz nogę lub gdy zahamujesz, alternator pracuje pełną parą

jak wciśniesz pedał gazu do pierwszego karbu to znaczy że nie chcesz zwalniać więc alternator jest odcięty

kiedy naciskasz więcej, naprawdę przyspiesza

alternator działa tylko przy całkowicie odpuszczonym akceleratorze chyba że to nie wystarczy...oczywiście tylko na głównej drodze kiedy nie podnosi się często stopy aw nocy przy światłach będziesz musiał częściej uruchamiać alternator

ale myślę, że w mieście faza spowolnienia, w której całkowicie zdejmiesz nogę, powinna wystarczyć, aby bateria była zawsze pełna
0 x
brenamanf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 03/05/13, 11:36




przez brenamanf » 11/05/13, 20:33

Myślałem o przyjęciu do lodówka absorpcyjna z kaloriami dostępnymi w obiegu chłodzenia.
0 x
przygnębiony44
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/02/10, 14:19
Lokalizacja: rennes

cześć i przepraszam




przez przygnębiony44 » 18/06/13, 15:54

Właśnie przeczytałem twój projekt i mam to samo,
czytając twój projekt mogę ci powiedzieć, że impreza, którą proponujesz, nie optymalizuje wydajności, a inna może nawet ją zmniejszyć!
jak jazda na etanolu: ekologicznie tak, ale niekorzystnie dla osiągów silnika, bo kaloryczność etanolu jest znacznie niższa niż benzyny!
po poprawieniu chłodzenia jest również źle, ponieważ bardzo dużą częścią utraty wydajności jest właśnie utrata ciepła z silnika, aby dać przykład samochodu wyścigowego, który zasadniczo wpływa na wydajność silnika w zakresie od 110 do 150 stopni.
jeśli chodzi o twój pomysł zastąpienia alternatora generatorami termoelektrycznymi, pomysł jest dobry, ponieważ BMW już to zrobiło w 530, zaoszczędzili 2% zużycia
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 18/06/13, 16:19

chłodzenie powietrza dolotowego to sposób na zwiększenie osiągów, pod warunkiem, że zmienisz inne parametry silnika, aby w pełni je wykorzystać: na przykład zwiększenie stopnia sprężania... lub po prostu zwiększenie wyprzedzenia zapłonu

ale chłodzenie absorpcyjne będzie zbyt ciężkie, biorąc pod uwagę dość duży przepływ powietrza dolotowego, które ma być chłodzone

o wiele bardziej interesujące jest chłodzenie powietrza dolotowego po pierwszej fazie sprężania: ale to już wynalezione! to się nazywa turbo intercooler!

pojedyncza turbosprężarka zwiększa moc, ale nie zwiększa wydajności

turbosprężarka doładowująca zwiększa zarówno moc, jak i wydajność

i staje się możliwe rozszerzenie relaksacji o jeszcze jedną turbinę w wydechu, a to dodatkowe rozluźnienie daje bardzo ciekawe osiągi całkowite

biorąc pod uwagę dużą prędkość, warto używać tej turbiny tylko do zasilania elektrycznego ... przekładnia mechaniczna byłaby zbyt skomplikowana

coś takiego już istnieje w przypadku dużych silników i zbliżamy się do sprawności 50%, a to prawie podwaja moc silnika o tej samej pojemności skokowej… więc potrzebny byłby silnik o połowę mniejszy

w końcu to już nie majsterkowanie, to prawdziwy projekt silnika przyszłości

niestety, patrząc na poziom intelektualny francuskiej reklamy samochodów, nie mam wielkiej nadziei na pojawienie się tego rodzaju rozwiązania
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2

Odp: Witam i przepraszam




przez BobFuck » 18/06/13, 22:44

mope44 napisała:jak jazda na etanolu: ekologiczne tak, ale nie dobre dla osiągów silnika


Etanol to katastrofa ekologiczna.

W przeciwnym razie podoba mi się pomysł elektrycznego turbo.

http://www.aeristech.co.uk/technology-- ... es-it-work
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 19/06/13, 22:11

Dyskusje techniczne na temat polerowania dolnego silnika, pompy wspomagania i innych mniejszych zuzyc przenioslem na ten temat:
https://www.econologie.com/forums/polissage- ... 12590.html
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 19/06/13, 22:33

Wydaje mi się też, że silnik wolnoobrotowy będzie miał lepszą sprawność niż silnik szybkoobrotowy, choć nie wydaje się to być weryfikowane w praktyce...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183