TIC: koniec pisma ręcznego w USA dla ... MS Word?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/03/13, 21:05

Andre napisał:
Inny przykład, która szkoła elektroniczna prowadzi kursy na lampach triodowych, pentotach? Nawet w stosunkowo niedługim czasie nie będzie już możliwości zdobycia tranzystorów i innego drobnego sprzętu elektronicznego, już mała złota rączka chcąca podzespoły elektroniczne musi rozebrać materiał na złom.

André


to coś innego... Elektroniki uczyłem się na tranzystorach... Nigdy nie uczyłem się niczego o obwodach lampowych... z wyjątkiem zasad na lekcjach fizyki, ale bez zastosowania... to nie powstrzymało mnie od majsterkowania przy pierwszej maszynie, którą poznałem musiałem naprawić lampą: maszyna do klejenia wysokiej częstotliwości z triodą 30KW! ...kiedy masz dobre podstawy, zawsze możesz nauczyć się czegoś nowego

czytanie i pisanie jest poważniejsze! jeśli ta baza zawiedzie, nic innego nie jest możliwe... utrata możliwości pisania bez sprzętu to porażka bez nazwy
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/03/13, 22:02

Halo
Wszyscy jesteśmy zgodni co do umiejętności pisania, wiedzy..... Jestem starym człowiekiem z pokolenia ostatniej wojny, najpierw uczyłem się o lampach elektronicznych, lataniu z kompasem, przekaźnikach elektrycznych, potem o automatach, komputerach..
Jednak nie poradziłbym sobie już bez GPS, aby podróżować na północ, gdzie przyroda pozwala na zamieszanie, nawet przy dobrych mapach, w rzeczywistości ułatwia to zadania nawigacyjne i pilot może poświęcić się innym sprawom, jeśli pogoda się pogorszy .
Gdyby go zabrakło, poradziłbym sobie bez GPS-u, bez kompasu, jak każdy przyrząd pokładowy, takie jest doświadczenie..
Ale jak przeciwstawić się nadchodzącej fali? Gdy większość się na to zdecyduje, będziemy bezsilni.
poza wyrażeniem naszej dezaprobaty na temat: a forum..
W ten sposób wiedza budowniczych piramid mogła zaniknąć. Pomimo tego, co pozostało wyryte w kamieniu.

André
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 26/03/13, 22:09

XNUMX kwietnia już za kilka dni...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 27/03/13, 00:49

ponownie,

André, jednym z rozwiązań jest nie akceptowanie, od tego się zaczyna, a przede wszystkim uświadomienie ludziom różnicy między narzędziami a wiedzą.

Ważne jest, aby nasze wartości były żywe w codziennej rzeczywistości i w miarę możliwości przekazywały wiedzę każdemu.

Staraj się uważać, aby nie popaść w iluzję łatwości, jaką stwarza technologia.

Trzeba wiedzieć, jak korzystać, ale nie dać się wykorzystać nowoczesnym narzędziom.
I niech będzie o tym wiadomo w życiu codziennym, a nie tylko na forum ....

Osobiście wspieram autorenowatorów i budowniczych, nawet jeśli to już nie jest moja praca, ale lubię pokazywać to, co wiem i uczyć się tego, czego nie wiem, i nie jestem jedyny.Jest ich więcej i więcej z nas, trochę zmuszeni przez czasy, które trwają, powiecie mi, ale w pewnym sensie to w końcu dobra rzecz ;) ...

Jestem pewien, że przekazałeś to wszystko swoim dzieciom i że nawet jeśli nie stosują tego codziennie, wiedzą o tym i kiedy nadejdzie dzień, przechylą się, ziarno zostanie zasiane, jak mówili, gdy środowisko będzie sprzyjające wykiełkuje ;) ...i tak samo jest u wszystkich...
Poddanie się oznacza akceptację. Czy powinniśmy się poddać?

Tutaj jesteśmy dowodem na to, że nie.... to małe strumyki tworzą duże rzeki ;)...my jesteśmy strumieniami...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/03/13, 10:09

Musimy wrócić do rzeczywistości:
Sprzedaż sprzętu komputerowego i to jest genialny pomysł!
Diabelscy, ale genialni ludzie będą zmuszeni kupować sprzęt do komunikacji.
Bingo!
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/03/13, 11:08

podobna debata toczyła się, gdy nauczyciele usilnie starali się nauczyć pisać piórem i kałamarzem… a wszyscy mieli długopisy!

ale problem nie był taki sam! długopis był prawdziwym postępem: bardziej praktyczny i niedrogi, więc po co się go pozbawiać

przejście na pisanie elektroniczne nie jest postępem, skazuje nas na uzależnienie od rzeczy, których nie opanowaliśmy, a którymi zostaniemy oszukani!

to powrót do starożytności, kiedy pisanie było skomplikowane i zarezerwowane dla specjalistów... to nie będzie zarezerwowane dla specjalistów, którzy wiedzą, ale dla tych, którzy mają sprzęt
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 27/03/13, 18:40

Bidouille23 dobrze podsumowuje sprawę:
...i nie tylko ja, jest nas coraz więcej, trochę zmuszeni przez czasy, które następują.

Oto paradoks, na który wielu zwraca uwagę: rosnące zaawansowanie techniczne czyni nas coraz bardziej zależnymi, tworząc formę obowiązku używania, a jednocześnie zwiększa nierówność, która uniemożliwia wielu osobom dostęp do tych narzędzi...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 27/03/13, 19:25

ale problem nie był taki sam! długopis był prawdziwym postępem: bardziej praktyczny i niedrogi, więc po co się go pozbawiać

nie do końca! Pisanie piórem wymagało wolniejszego, dobrze uformowanego pisma, a zatem czytelnego w pozycji pionowej. Długopis przyspieszył pisanie (już idzie coraz szybciej), wyeliminował pozycję pisania i zniekształcił powstawanie liter.
Większość dzisiejszych dzieci pochylona jest nad zeszytami, patrzy trzy centymetry nad kartkę i kręci się w krzesłach. To jest całość!
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214