Znalezienie rozwiązania do pompowania wody bez EFR

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
devlie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 27/01/13, 18:02

Znalezienie rozwiązania do pompowania wody bez EFR




przez devlie » 26/02/13, 13:17

Witam,

Nazywam się Devlie, mam ogród w Pikardii, a poniżej strumień. I mała szklarnia tunelowa (domowej roboty) dla moich pomidorów z plastikowymi drzwiczkami na butelki.

Uprawiam nadmierne ściółkowanie i RCW, ale wciąż mam trochę do podlewania. Dlatego szukam rozwiązania, które umożliwiłoby pompowanie wody z Wielkiej Brytanii bez zużywania rozliczanej energii (EDF).

Przeglądałem już Twoje forum i zauważył pompę tłokową (ale nieistotną, niewystarczającą wysokość wody w górę i za dużą w dół rzeki) oraz płyn (ale za mało słońca).

Właśnie obejrzałem film o naturalnym podgrzewaczu wody na hałdzie kompostu i tam mówię sobie: trzeba coś zrobić, aby przekształcić tę elektrownię ciepłej wody w pompę wody.

Dlatego przyłączam się do Was: zbierajcie Wasze opinie i informujcie na bieżąco o moich eksperymentach

Ach tak, w przypadku najmłodszych próbowałam już trybu „konewki”, aby ręcznie podlewać ogród, ale wymęczyłam męża i już nie pracuje w tym trybie. : Chichot:

do zobaczenia wkrótce

wrzuć-do-mojego-ogrodu-pic731.jpg.png
denivele-de-mon-jardin-pic731.jpg.png (11.2 KiB) Przeglądano 4964 razy
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/02/13, 13:59

Witamy w Devlie Econology!

Nasza profesjonalna pompa tłokowa Oli z pewnością odpowie ci lepiej, ale w międzyczasie nie rozumiem, co masz na myśli tutaj „za mała wysokość wody w górę i za duża w dół”, ponieważ jeśli różnica wysokości jest w sumie wystarczająca, powinieneś być w stanie wykorzystać ram, prawda?
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
devlie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 27/01/13, 18:02




przez devlie » 26/02/13, 14:10

omawiana ru ma tylko kilka centymetrów głębokości i gdybym musiał założyć ograniczenie, musiałbym je codziennie usuwać, aby nie mieć problemów z sąsiadami.
to było dla górnego nurtu. Na dół: muszę wejść do wody na ponad dwa metry nad poziom strumyka.

Mam nadzieję, że tak jest jaśniej
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/02/13, 14:26

Dobra, widzę!

Ale wiesz, że mała pompa elektryczna zużywa bardzo mało i dostępne są gotowe zestawy paneli słonecznych, baterii i pomp, które są mniej skomplikowane niż konwersja energii z pryzmy kompostu.


O jakim filmie mówisz?
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/02/13, 16:01

to, co nie pozwala ci zrozumieć, to to, że dalszy bieg rzeki jest w dół! gdzie strumień nadal opada

w górę, gdzie należy wysłać pompowaną wodę, nie zasługuje na nazwę w dół rzeki

w każdym razie jest prawie jasne, że strumień nie daje wystarczającej energii do pompowania, czy to za pomocą siłownika, koła, czy turbiny

pozostaje powiedzieć, ile wody potrzeba… mała pompa, panel fotowoltaiczny i zbiornik to rozwiązanie

kolejnym rozwiązaniem jest turbina wiatrowa
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 26/02/13, 16:41

+1

Nie potrzebujesz baterii, lub bardzo małej, aby uzyskać szczytowy prąd rozruchowy pompy. Łatwiej jest przechowywać wodę na powierzchni ziemi, jeśli jest ona pochyła, dzięki czemu w wężu ogrodowym będzie ciśnienie, bez konieczności dwukrotnego pompowania.

Potrzebujesz panelu słonecznego, pompy, zbiornika na wodę i styku, który wyłączy pompę, gdy zbiornik będzie pełny.

Powinien również istnieć system uruchamiający pompę tylko wtedy, gdy jest wystarczająco dużo słońca, aby zapewnić wystarczającą ilość prądu. Jeśli utknie, nagrzeje się.

Zrób rysunek ze zboczami.
0 x
devlie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 27/01/13, 18:02




przez devlie » 26/02/13, 17:34

Dziękuję za wszystkie te tropy. Przepraszamy za inwersję „upstream/downstream”.

Myślałem o fotowoltaice, ale odradzono mi to rozwiązanie ze względu na koszt.
do filmu na temat kompostownika/podgrzewacza wody, zamieszczam link http://www.youtube.com/watch?v=qSIMqWCTS1Q
jeśli link nie działa, wejdź na Youtube i wpisz projekt Jean Pain.

Postaram się jak najszybciej wrzucić Wam rysunek ze zboczami
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/02/13, 18:32

trzeba spojrzeć na całą kwestię energii

przepompowanie wody z małego zraszacza na odległość ponad 2m to dość niskie zużycie energii… no cóż, musiałbyś nam powiedzieć, ile wody dziennie potrzebujesz?

fotowoltaika jest droga i lepiej ją wykorzystać w 100% więc postaw ją tam gdzie będziesz mieć pewność, że zużyjesz wszystko co wyprodukuje
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/02/13, 19:23

Nie ma możliwości uchwycenia pod prąd, na wysokości wyższej niż szczyt ogrodu, rurą biegnącą wzdłuż strumienia (nawet jeśli rura początkowo biegnie w dół, wzdłuż strumienia, aby w rezultacie dotrzeć do wysokości ogrodu) „statków komunikacyjnych” popłynie u Ciebie, gdy tylko szerokość geograficzna wylotu rury będzie mniejsza niż wysokość ujęcia wody!)...?

O ile oczywiście sąsiad z góry nie sprzeciwi się temu!
0 x
devlie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 27/01/13, 18:02




przez devlie » 26/02/13, 19:43

ilość wody dziennie wynosi około 20 konewek o pojemności 12 litrów lub 240 l, z wyjątkiem opadów (jesteśmy w Pikardii lol).

aby móc pobrać próbkę z miejsca położonego wyżej niż mój ogród, zajęłoby to co najmniej 200 m, a sąsiedzi będą się sprzeciwiać,

Próbuję dać ci plan
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145