Naturalny antybiotyk, który powiedziałeś?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/02/13, 23:56

Cóż, trzeba powiedzieć:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Miel#Composition

Jeśli przy tym wszystkim nie masz czegoś, co działa, to rozpacz... :D

Nadal nie musi być podgrzewany.

Niedawno przeczytałam, że czosnek też nie jest zły i to nie tylko przeciwko wampirom...

http://www.femininbio.com/sante-bien-et ... icace-4753
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 17/02/13, 00:50

Dziki czosnek jest bardzo dobrze znany ;)

a swoją drogą to odrobaczacz...

Na rany takie jak ten królik pomaga naprawdę skutecznie się zagoić... jest również szeroko stosowany m.in. w Laosie (znajomy-zwierzę mieszkał tam przez 2 lata, jest to klasyczna metoda leczenia skaleczeń i wszelkich ran, które muszą się zagoić, pewien miód z Europy Wschodniej czy nawet z Turcji, już nie wiem, jest wart więcej niż złoto, bo jest czysty i kwalifikuje się jako cudowny lek... niektórzy pokonują setki kilometrów, żeby się tam dostać, kupują na rok, to ich lekarstwo ...)

Sok z nasion grejpfruta też jest świetny, wewnątrz i na zewnątrz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 17/02/13, 00:56

K: 200 – 1500
Ca: 40 – 300
NA: 16 – 170
Mg: 7 – 130
Al: 3 – 60
Fe: 0,3 – 40
Cynk: 0,5 – 20
Min.: 0,2 – 10
Cu: 0,2 – 6,0
Ni: 0,3 – 1,3
Co: 0,01 – 0,5
Cr: 0,1 – 0,3
Pb: < 0,02 – 0,8
Cd: < 0,005 – 0,15

Nie zapomnieli o analizie aluminium! 3 do 40 mg/kg
dowód na to, że aluminium nie jest rzadkością w produktach naturalnych

kolejna uwaga: miód nie zawiera antybiotyków, lecz bakteriostatyki: nie zabija bakterii, ale ogranicza ich rozwój
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 17/02/13, 01:26

Mam wrażenie, że cukier (glukoza, fruktoza itp.) nie
nie jest dziwne, jeśli chodzi o skuteczność miodu. Zabawne jest to, że
Skóra i rana wchłaniają miód w bardzo krótkim czasie.
Po godzinie już się nie klei.
Kiedy go stosowałam, zaczęłam od miodu. Potem ja
kontynuuj dodawanie miodu hotelowego w miksturach (maksymalnie jeden plasterek).
To było prostsze i równie skuteczne.

W przeciwnym razie istnieje inna roślina, która wydaje się interesująca:
SCHISANDRA CHIŃSKA
Mam zamiar w tym roku posadzić trochę, zobaczymy co będzie
rosyjskiego znajomego, dzięki któremu odkryłem tego owoce
zakład. Otrzymałem około dziesięciu suszonych. Skubałam jednego, żeby zobaczyć
jaki miał smak. Musiała być 20:4, nie mogłam spać do XNUMX:XNUMX.
rankiem. Musisz wierzyć, że wszystkie dobre rzeczy, które mi opowiedział, są prawdą.
: Mrgreen:
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 17/02/13, 02:07

Opuść wiki

„Ogólny tonik, Schisandra, był od wieków podawany młodym Chińczykom przed nocą poślubną, aby odpowiednio uczcić swoją młodą narzeczoną. W rzeczywistości jest aktywatorem na poziomie centralnego układu nerwowego, pięciu zmysłów: smaku , węchu, słuchu, wzroku, a zwłaszcza dotyku.Jego właściwości przeciwzmęczeniowe sprawiają, że jest to afrodyzjak równie popularny w Chinach jak żeń-szeń (z którym można go kojarzyć).Ponadto chińska tradycja głosi, że jagody Schisandra umożliwiają „posiadanie dziesięć kobiet na sto nocy”.

:) królik pod amfetesem, to pani będzie szczęśliwa.... :) ;)

Ale wydaje mi się, że to też ładna roślina...


Chatelo tak się mówi o aluminium, jest jak kawa, wystarczy jedna łyżka, nie trzeba dodawać więcej :) ...

co do braku zawartości antybiotyków, nie zgadzam się, przeczytaj ponownie wszystkie swoje źródła...

http://www.propolis.fr/

lub wiki lub cokolwiek chcesz, kiedy powiedzieli:

" * Flawonoidy: są to pigmenty roślinne o działaniu antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwskurczowym (chryzyna, pinocembryna, galangina, kwercetyna...)
* Związki fenolowe i aromatyczne: każdy z nich ma swoją specyficzną aktywność i ogólnie ma działanie antybakteryjne, immunostymulujące i przeciwgrzybicze (kwas kawowy, benzoesowy, cynamonowy, kumarowy itp.)
* Olejki eteryczne: pinen, eugenol, guiaol i inne są dobrze znane ze swoich właściwości antyseptycznych
"

na Fs możesz także przeczytać:

http://www.futura-sciences.com/fr/news/ ... ate_38592/

każdy wyciągnie wnioski jakie chce i zinterpretuje to co się mówi jak chce ;)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 17/02/13, 10:38

bidouille23 napisał:Ale wydaje mi się, że to też ładna roślina...


Byłem pewien, że ci się spodoba.
: Lol:
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 17/02/13, 12:31

hello,

Po przeczytaniu o Shisandra chinensis rzeczywiście wydaje się, że jest to roślina, poza stroną energetyczną ;), znana jest już od starożytności Chin i stanowi jedną z podstaw ich medycyny....
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 18/02/13, 08:56

Trzeba uważać z tak zwanymi roślinami energetycznymi, które często są tylko ekscytujące, jak kawa czy czekolada. Organizm nie może mieć więcej energii, niż ma, a zastrzyk energii powoduje, w drodze kompensacji, depresję.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 18/02/13, 17:44

Używam duńskiego sera pleśniowego od ponad 20 lat i od tego czasu nigdy nie byłem w szpitalu i to samo dotyczy moich kotów i psów!

Ten błękit jest źródłem odkrycia penicyliny, ale jest wyraźnie lepszy, ponieważ moja żona jest uczulona na tę produkowaną w laboratorium, a nie na tę!


Uratowałem psa znajomego, który według lekarza weterynarii był skazany na śmierć i gdy na moją prośbę spróbował błękitu, jego pies już po jednym dniu był już w dużo lepszej kondycji, a drugiego już zupełnie na nogach.
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 18/02/13, 17:55

zobacz tę tabelę, aby zapoznać się z wykorzystaniem pleśni na przestrzeni wieków.

http://fr.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9cou ... 9nicilline
Z pamięci, ale dawno temu, czytałem artykuł, w którym przestrzegano, że regularne spożywanie tego typu produktów osłabia układ tętniczy. Przypominamy, że penicylina, naturalna czy nie, jest toksyną
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 275