Co powinien zrobić Obamot?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.

Jaki los mamy mu zarezerwować jako wakacje?

Sondaż wygasł 27 / 02 / 13, 08: 03

zakaz
9
43%
2 tygodnie urlopu
2
10%
nic
10
48%
 
Wszystkich głosów: 21
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Janic » 21/10/16, 12:53

...wszyscy robimy to samo, mniej lub bardziej zaakcentowane...
Na tym fraza się nie skończyła, co nadaje jej pełne znaczenie: „ Ale wszyscy robimy to samo, mniej lub bardziej zaakcentowane, ponieważ jest to także sposób na upewnienie się co do własnych wyborów, przekonań, kultury. »

Naprawdę wszyscy???
Pomyliłem się: przeprosiłem...

Wszystko na waszą cześć!
Tak się złożyło, że byłem stanowczy: próbowałem rozpoznać, że rodzący się „spór” może być tylko różnicą zdań…

Jeśli chodzi o ME, to z Obamotem tak się stało… z powodu różnych doświadczeń
Zdarzyło mi się zobaczyć zbliżającą się sodomię muszek owocowych: zostawiłem wątek...

Żeby tylko „jebać” muchy (musisz nazywać rzeczy po imieniu), termin sodomizacja jest szczególnie odbiegający od jego pierwotnego znaczenia!
Więc naprawdę wszyscy???
Wszystko oczywiście, ale przez większość czasu nieświadomie: kto nie stara się zachować swojej kultury, swoich nawyków, swoich wyborów, swoich przekonań?
Nici w ogrodach warzywnych lenistwa żyją...

I to jest dobre! To już jest poważne kwestionowanie obecnych trybów kulturowych, ale istnieje od prawie stulecia i dopiero stopniowo pojawia się (zwykle, gdy przeciwnicy w zasadzie znikają) wraz z nowymi pokoleniami, zwłaszcza gdy kampanie oszczerstw, jak kwestia zasad, zanikają. ORGANICZNY, a nawet bardziej BARDZO niż ORGANICZNY zaczął mieć pozytywny wizerunek dopiero w krótkim czasie po tym, jak był krytykowany i zwalczany przez długi czas.

Christophe
O twoich synach: czy próbował temu zaradzić? Nie śledziłem ich wystarczająco szczegółowo...

Zaatakowanie go byłoby przesadą. Jego doświadczenie było inne, bardziej przywiązane do „naukowej” * wizji, co znajduje odzwierciedlenie w jego częstych odniesieniach do WHO, do ustalonej profesji medycznej. Po wyjaśnieniu tego, co nas różniło (ale też wspólnych punktów, nawet z pewnymi różnicami) „konflikt” się uspokoił.
Jestem przeciwnikiem obowiązkowych szczepień, a on w końcu poszedł na nie, nawet z zastrzeżeniami; Wyjaśniłem, jak ważne są VGR lub VGL, zarówno z ekologicznego, jak i zdrowotnego punktu widzenia, z odniesieniami do klucza, on skończył, zawsze z zastrzeżeniami, zbierając się do niego itp. Biorąc pod uwagę brak tematu, w którym interweniuję ( przywrócić moją naukę) przyczyny konfliktów są tym bardziej ograniczone.

*(nawiasem mówiąc, wspólny punkt z Izentropem!)
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Christophe » 21/10/16, 13:09

Janic napisał:termin sodomizacja jest szczególnie odbiegający od jego pierwotnego znaczenia!


też znajduję! W tekście francuskim en * ulé jest w rzeczywistości raczej en * uleur ... nigdy do końca nie rozumiałem tego paradoksu : Mrgreen:
W języku angielskim nie ma problemu, są to homonimy lol

Janic napisał:kto nie stara się zachować swojej kultury, swoich zwyczajów, swoich wyborów, swoich przekonań?


Zachowaj tak, ale i tak z pewnymi otworami!

To się nazywa otwartość i umiejętność zadawania sobie pytań, aby… ewoluować i po prostu uczyć się więcej!

Zbyt duża otwartość prowadzi do naiwności, manipulacji (przez innych) i głupoty...
Brak otwartości prowadzi do zamykania się w swojej wiedzy, nie rozwijania się, a ostatecznie także do imbecylu...

Do tego dochodzi inercja psychiczna... to umiejętność niekwestionowania swoich osiągnięć... (i nie mówię tu o osiągnięciach materialnych)

Krótko mówiąc, potrzebny jest kompromis… żeby nie wyjść na idiotę!

Techniczny przykład braku otwartości: większość inżynierów ciepłownictwa w 2016 r. wciąż przysięga, że ​​płomień oleju musi być żółty, aby był najlepszy, od lat wiadomo, że niebieski płomień oleju (reżim ubogi… ale nie za dużo) to dużo skuteczniejsze na wszystkich poziomach! I jestem prawie pewien, że ta fałszywa prawda jest nadal nauczana w szkoleniu inżynierów ciepłownictwa... bezwładność... bezwładność...

https://www.econologie.com/telechargemen ... nt-manuel/
https://www.econologie.com/telechargemen ... e-buderus/

To nie Maloche temu zaprzeczy: Ogrzewanie izolacja / złagodzenie palnik oleju redukcji NOx i-CO-Blue Płomień t5172.html
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Janic » 21/10/16, 13:36

Janic napisał:
termin sodomizacja jest szczególnie odbiegający od jego pierwotnego znaczenia!

też znajduję! W tekście francuskim en * ulé jest w rzeczywistości raczej en * uleur ... nigdy do końca nie rozumiałem tego paradoksu : Mrgreen:
W języku angielskim nie ma problemu, są to homonimy lol
wciąż odbiegamy, ale precyzja jest konieczna. W tekście biblijnym, z którego zaczerpnięto to wyrażenie (bardzo źle zarysowane gdzie indziej), nie jest to kwestia homoseksualizmu, niezależnie od tego, kto penetruje, a kto penetruje. Jest to (już o tym mówiłem) zbiorowy gwałt (obecnie powtarza się jeden), który nie ma nic wspólnego z dobrowolnym związkiem seksualnym.
Koniec HS
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Christophe » 21/10/16, 13:47

Ach, dziękuję za tę biblijno-seksualną lekcję : Chichot:

Nie wyjaśnia to odwrócenia znaczenia języka francuskiego :D

Lachociąg jest rzeczywiście ofiarą, a nie katem...

ps: sodomia nie dotyczy wyłącznie męskiego homoseksualizmu… ale nic ci nie powiem…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Did67 » 21/10/16, 13:50

Christophe napisał:A) Dziwak??? Do tego stopnia??



Oto dobry przykład tego, jak możesz „poślizgnąć się” w krótkim poście, nie chcąc...

Powiedzmy dokładnie, że mając do czynienia z ludźmi, którzy są pasjonatami mojego sposobu robienia rzeczy, ale w większości wychodzą z „klasycznego”, konwencjonalnego podejścia, a więc bardziej „przeciętnego Francuza” niż forumprzyzwyczajeni do ekonologii - wiem, przeciętny Francuz, to nic nie znaczy, ale można sobie wyobrazić szukanie bardziej ekologicznego sposobu na ogrodnictwo, często zastanawiałem się, co by o mnie pomyśleli, gdyby wpadli za moją radą na " wściekłych” synów (takich jak ci, którzy animowali Obamota – i kilku innych)…

Większość ludzi, którzy do mnie przychodzą, to nie ahmedowie, janicy, izentropowie itp. przyzwyczajeni do tych „dyskusji o ideach”.

Więc obawiałem się, że przestraszeni wątkami, o których mowa, nie odrzucą nagle moich pomysłów???

Dla tych, którzy podobnie jak Janic uważają, że dzisiaj obrona takiego podejścia jest względnie oczywista, zajrzyjcie do tego wątku na futurze, gdzie mnie znajdziecie (trakt o ne je ne sais quoi plus niewdzięczność):

http://forums.futura-sciences.com/jardi ... ience.html

(przeczytaj też recenzje Pellii na mój temat w innych wątkach)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Christophe » 21/10/16, 14:00

Le forum ekonologia była historycznie lepsza od FS pod względem otwartości, tego chciałem od samego początku: pozostać otwartym na wszystko i wszystkich! W każdym razie dobre z wadami: bzdury, perpetuum mobile i inne zostały szybko zdemontowane!

Prawdopodobnie nigdy nie rozwinąłbyś swojej techniki na FS, ponieważ natychmiast zostałeś złamany i zdemotywowany przez „tych, którzy wiedzą”! (Chyba nawet bez klikania na link FS) W tym sensie forums ekonologia są bardziej interesujące niż te z FS pod względem innowacyjności i nowych pomysłów.

Ale FS miał środki rozwoju, których my nigdy tutaj nie mieliśmy: FS stał się jedną z pierwszych witryn FR dostępnych obecnie dla publiczności…ekonologia jest w trybie kontynuacji…trudniej jest odejść od dobrych intencji system!

Ale to też ta otwartość doprowadziła do nadużyć, trollizmu… byliśmy chyba trochę zbyt tolerancyjni… no cóż, przede wszystkim ja…

Po raz kolejny umiar jest kwestią kompromisu, jak powiedziałem powyżej.. a kiedy istnieje oczywista wola wyrządzenia krzywdy, jest to jeszcze delikatniejsze… ponieważ trolle są bardziej podstępne i inteligentniejsze. ..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Capt_Maloche » 21/10/16, 14:05

Co mi się podoba na stronie:

1) TP (praca praktyczna) członków
2) nowości naukowe i nowości produktowe
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Christophe » 21/10/16, 14:43

+1 : Chichot:
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez cień » 21/10/16, 15:25

Witam wszystkich, bez względu na ich stopnie i funkcje
Właśnie otrzymałem wiadomość e-mail z linkiem, który powoduje buzz Obamot , nie mam gotowej odpowiedzi, ale rozumiem, że niektórzy opuścili forum nie z powodu te wiadomości ale z pewnością z wielu innych powodów (unika szukania gdzie indziej) jest to moja osobista analiza
Nie zamierzam Cię obrażać robiąc listę > nie o to mi chodzi i wiele tematów jest ostrych a odpowiedzi spójne ale nie wszystkie....
Mam zasadę nigdy nie płynąć z prądem i nie byłbym tym, który poprosi o wygnanie członka, jest to zasada, której głęboko się trzymam, i że od moich chujowych początków w sieci, Oto moje wyjaśnienie i po przeczytaniu rzekomych faktów > Obamota
Dziękuję za możliwość udzielenia odpowiedzi.
Być może w krótce :D
0 x
Rysować bez wyczerpania
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Co powinniśmy zrobić Obamot?




przez Did67 » 21/10/16, 15:54

Christophe napisał:
Prawdopodobnie nigdy nie rozwinąłbyś swojej techniki na FS, ponieważ natychmiast zostałeś złamany i zdemotywowany przez „tych, którzy wiedzą”! (Chyba nawet bez klikania na link FS) W tym sensie forums ekonologia są bardziej interesujące niż te z FS pod względem innowacyjności i nowych pomysłów.



Bądźmy po prostu konkretni: rozwinąłbym swoją technikę bez nikogo! Zacząłem, zanim o tym mówiłem.

Ale ekonologii zawdzięczam ważny wkład: phil53 dla Sillon'net, bardzo istotne elementy refleksji Ahmeda, Janica i kilku innych; pytania od wielu osób - myślę o Julienmosie i innych... - które zmusiły mnie do wyjaśnienia moich myśli.

Jestem coś winien forumerom za zachęcenie do napisania książki... która wciąż jest w gotowości... LUB do nagrywania filmów. Daleki byłem od myślenia, że ​​to, co robię, jest interesujące dla innych...

Chciałem zapomnieć o Christohe, w moich listach, to dla mnie takie oczywiste...

Phil53 przesłał mój pierwszy film, który niewątpliwie zapoczątkował ruch, który do dziś doprowadził do powstania 13 filmów, ponad 6 godzin oglądania… i rozgłosu, który uważam za galopujący. I że muszę sobie teraz radzić, jeśli nie chcę dostać się do „kambuza”!

Ekonologia pomogła mi więc lepiej sformułować wizję rzeczy, dać się poznać, zachęciła... Dużo tego. Jest ogromny.

Obecnie „rozpowszechnianie” (nowych zainteresowanych stron) odbywa się głównie za pośrednictwem Youtube… Staram się sprowadzić tych, którzy zadają pytania na Youtube z powrotem do ekonologii, Youtube nie jest zmuszany do dyskusji…

Dlatego mam słabość do ekonologii, której nie mam do FS - gdzie po prostu staram się być obecny i bronić swoich idei, chwytać okazję, aby otworzyć oczy tym, którym powieki nie są jeszcze zbyt sklejone!

To jest powód, dla którego kontynuuję tutaj, nawet jeśli czasami, jak powiedziałem powyżej, w związku z moim postrzeganiem osób zainteresowanych tym, co rozwijam, martwiłem się.

Jedną z podstaw komunikacji jest unikanie zbytniego „hałasu”. Ryzykując bycie niesłyszalnym.

Jednak pewne wściekłe debaty, nawet jeśli są godne szacunku, na zbyt wiele różnych tematów, mogą stanowić „hałas” dla ludzi, którzy nie są zainteresowani… A fortiori, gdy mamy do czynienia z „podwórkowymi” sporami rekreacyjnymi, gdzie jest już nie uprzejma debata o ideach, która ma pierwszeństwo, ale nieokiełznana walka ego.

Powtarzam, to jest opinia. Osobisty. Mam tego świadomość, w odniesieniu do własnego celu: rozpowszechnienia idei PP jak największej liczbie osób. Niekoniecznie „nawrócić”. Po prostu wystaw na inną refleksję, inną wizję, inny „sposób widzenia”… Nie zostawiaj ludzi zamkniętych w różnych modach chwili, takich jak „permakultura”, „lasagne” itp. I oni wybierają. .. I odpowiedzieć na wiele pytań (mam dużo pytań na maila; zawsze staram się odwoływać do ekonologii, nikogo nie zmuszając, żeby z pytań/odpowiedzi skorzystało jak najwięcej osób; więc tak, gdy jest za dużo „szumu” , to czasem budzi wątpliwości).

Mój cel jest zatem być może sprzeczny z a forum z czego większość forumchcą debatować głośno ? Które bym szanował. Stąd moja uwaga, że ​​odpowiedź na postawione w tytule pytanie zależy... od celów!

Ale nadal tam jestem, mimo chwilowych wątpliwości (to przecież nie był „stan permanentny”!) z wdzięczności za to wszystko. Z przyjaźni dla tych, których wymieniłem (i niektórych zapomniałem)...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185