Eoliczny spinning za nic ...

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

Eoliczny spinning za nic ...




przez cortejuan » 06/12/12, 15:15

Witam,

ciekawe informacje od naszych niemieckich sąsiadów (les echos du 28 11 2012) na temat energetyki wiatrowej:
W 421 r. utracono 2011 GWh (127 w 2010 r.). Turbiny wiatrowe obracają się w próżni. Powodem jest niekontrolowany rozwój nowych źródeł energii, czyli brak globalnej wizji iw tym przypadku brak rozwoju odpowiednich środków transportu czystej energii. Zasadniczo w południowych Niemczech brakuje energii po zamknięciu elektrowni jądrowych, północ jest pełna energii z energią wiatrową, ale nie ma linii do jej transportu.

Zamierzałem zobaczyć raport w USA, który mówił to samo; produkujemy czystą energię, ale nie możemy jej używać, ponieważ linie są niewystarczające.

Kiedy myślisz, że niektórzy tacy jak my drapią Wh tu i tam i że marnujemy megawaty na tak nieodpowiedzialne post-nuklearne zarządzanie...

więcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Turbiny wiatrowe kręcą się na darmo...




przez chatelot16 » 06/12/12, 15:31

cortejuan napisał: Turbiny wiatrowe obracają się w próżni. Powodem jest niekontrolowany rozwój nowych źródeł energii, czyli brak globalnej wizji iw tym przypadku brak rozwoju odpowiednich środków transportu czystej energii.


to sposób patrzenia trochę do góry nogami

jeśli turbiny wiatrowe produkują więcej, niż jesteśmy w stanie przetransportować, to całkiem dobry znak!

to raczej znak, że produkują więcej niż oczekiwano i że czas budować lub wzmacniać linie wysokiego napięcia!

i nie ma licznika wiatru: fakt, że turbiny wiatrowe wytwarzają zbyt dużo energii w dni z silnym wiatrem, nie przeszkadza w budowaniu ich tak, aby miały więcej energii w dni ze słabym wiatrem ... lub w budowaniu ich w innym miejscu, aby nie wytwarzać w tym samym czasie

przyda się też zmienne taryfy, które zachęcą konsumentów do konsumpcji w przypadku braku prądu… zarówno pralki, jak i podgrzewacze wody w domach prywatnych oraz mnóstwo maszyn w przemyśle, z których liczy się tylko dzienna produkcja i których dokładne godziny pracy można by dostosować do ceny prądu
Ostatnio edytowane przez chatelot16 06 / 12 / 12, 15: 38, 1 edytowany raz.
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 06/12/12, 15:36

bonjour,

zobaczyć do góry nogami? Chociaż nie zużywamy tych czystych MegaW, zużywamy węgiel, prawda?

Butelkę można zobaczyć w połowie pełną lub w połowie pustą, wiem...


do zobaczenia później
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mathew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/05/11, 12:04
Lokalizacja: Vasteras, Szwecja




przez Mathew » 06/12/12, 18:33

Link: Chodzi na pusto

Przypomina mi to zabawną sytuację w Irlandii, którą dobrze znam, bo studiowałem tam przez 3 lata: to kraj w Europie, który ma najlepsze zasoby energii wiatrowej i pływowej, zwłaszcza jego zachodnie wybrzeże.
Po zakończeniu trudności administracyjnych po prostu nie ma sieci 110 kV do przesyłania energii elektrycznej. Przy sieci 20 lub 38 kV prowadzi to po prostu do 100% strat na 50 km.
Mieliśmy konferencję zorganizowaną przez firmę, która zainstalowała swoją turbinę wiatrową na Zachodnim Wybrzeżu: jest ona wykorzystywana do własnej produkcji (fabryka pracuje 24 godziny na dobę), aby obniżyć rachunek. Celowo wybrali małą turbinę wiatrową, aby nie musieć wstrzykiwać do sieci:
prostota elektryczna i administracyjna, mniejsze inwestycje.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 06/12/12, 18:41

Uwaga na retorykę!

Turbina wiatrowa nigdy nie będzie się kręcić na darmo, w tym sensie, że nie jest to strata energii (jak flary rafineryjne, samochód utknięty w korku czy pozostawione otwarte drzwi zimą), to po prostu potencjalny brak użytecznej energii!

Ściśle mówiąc, możemy powiedzieć, że turbina wiatrowa, która obraca się „w próżni”, jest taka, jak kiedyś, kiedy nie było turbiny wiatrowej… ni mniej, ni więcej… nie ma odpadów ani niczego, co można by pluć na turbiny wiatrowe (lobby elektryków są tam… tak).

Jest niuans że dziennikarze boją się być niekompetentni zdać!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mathew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/05/11, 12:04
Lokalizacja: Vasteras, Szwecja




przez Mathew » 06/12/12, 18:46

Właśnie zobaczyłem: może przeniesiemy tę wiadomość do odpowiedniego działu : Wink:
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 06/12/12, 20:25

Dobry wieczór,

tak, z wyjątkiem tego szczegółu, że utrzymanie farmy wiatrowej kosztuje (chyba że pokażesz mi, że jest inaczej) i że lepiej jest mieć nieco bardziej inteligentne podejście, myśląc o całym projekcie na początku, zamiast zastanawiać się nad trasowaniem później.

Pomyśl o rolniku, który zacząłby uprawiać jabłonie i który zacierałby ręce w pierwszym roku, mówiąc sobie świetnie, mam 140 ton jabłek! Cóż, nie mam gniazdka, ale myślę o tym, to wciąż jest świetne, prawda? W przyszłym roku będę miał jeszcze 450 ton jabłek bez ujścia ale to już szczęście...


bardziej
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/12/12, 20:42

udziela pełnej informacji!

421 GWh zostało utraconych… cóż, nie utraconych, ale mogło zostać wyprodukowane i nie było spowodowane niewystarczającą siecią

ale przez resztę roku, ile TWh zostało wyprodukowanych?

to trochę tak, jak z rolnikiem, który narzeka, że ​​nie mógł sprzedać 100 kg jabłek po sprzedaniu 10 ton… czy w tym celu będzie ścinał drzewa piłą łańcuchową?

wiatr jest rzeczą bardzo zmienną, zawsze będą dni, kiedy wiatr będzie wiał mocniej niż powinien… w czym problem?

dokładnie tak samo jest z elektrowniami wodnymi nad wodą na dużych rzekach ... gdy jest zapora na zbiorniku gdy nie ma potrzeby zasilania pozwalamy zapełnić zbiornik ... ale w przypadku zapór na wodzie, gdy nie ma potrzeby moc woda przepływa bezpośrednio, a jej energia jest tracona... w czym problem?

mając zbyt dużo energii, chciałbym, aby ten problem występował często!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/12/12, 15:58

Inna wersja, w nieco innym tonie:

http://www.lemonde.fr/planete/article/2 ... _3244.html

I możliwe rozwiązania:

http://www.actu-environnement.com/ae/ne ... 16424.php4


Krótko mówiąc, możemy powiedzieć, co chcemy, za pomocą kilku liczb. Kiedy poeta wskazuje na księżyc, głupiec patrzy na palec!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/12/12, 16:18

A teraz zróbmy matematykę:

- całkowita produkcja energii elektrycznej brutto w Niemczech w 2009 roku: 591 TWh

- udział energetyki wiatrowej w 2010 r. = 7%

Lub: 41,4 TWh = 41 400 GWh (założenie: brak większych wahań całkowitej produkcji w latach 2009-2010)

Artykuł mówi o 421 GWh utraconych w 2011 roku...

A więc: 1% produkcji z 2010 r. (nieco mniej w porównaniu z 2011 r. – zainstalowana moc wiatrowa wzrosła z 27 191 MW w 2010 r. do 29 075 MW w 2011 r.; pozwala to oszacować produkcję na poziomie 44 300 GWh, czyli 0,95%)

Kiedy wszyscy w domu przestaniemy głupio marnować 10% prądu, zapominając wyłączać niepotrzebne światła, zapominając wyłączać komputery, klimatyzować, gdy temperatura jest jeszcze znośna (w szczególności biura) itp. itd. ... będziemy mogli sobie pozwolić na luksus potępiania Niemców i to podobno wszystko !!!

Ten 1% to oczywiście szkoda. To wszystko jest tak samo skrajnie marginalne. I oczywiście tymczasowe (czas adaptacji sieci EHV koncentrował się na południu, gdzie znajdował się park jądrowy, na północ, gdzie znajduje się złoże wiatrowe). Z pewnymi problemami administracyjnymi.

Ja chciałbym, żebyśmy wyrównali pozostałe 99%!!!!!

Dla informacji:

- zainstalowana moc wiatrowa na koniec 2010 roku w Niemczech: 27 191 MW
- we Francji: 5 MW

Ta potrzeba podkreślenia a bardzo mała tymczasowa wada dyskredytować sektor, to naprawdę irytujące. Krótko mówiąc, te cząsteczki, które tak bardzo krzyczą w podświadomości: „kontynuujmy naszą cudowną jądrową”! doprowadź mnie do wymiotów!

Zebranie danych zajęło mi zaledwie kilka minut.

ŻADEN DZIENNIKARZ Francuski nie jest do tego zdolny...????? Cóż, powinni mieć wystarczającą ogólną kulturę, aby poruszać się po jednostkach i rozróżniać moc od ilości energii. Nie jest wygrana!

Co za republika dupków!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159