Interesującą analizę dotyczącą domów i konstrukcji drewnianej

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 23/11/12, 09:05

Obamot napisał:Arf... Wyjaśnij nam trochę, jak osiągnąć 60 dBA, gdy włókna drzewne osiągają 40 dBA z zawrotną prędkością: a produkty drewnopochodne, takie jak watolina celuloza. Według Laubera prawo masowe:

Obraz

Z betonem nie da się nawet osiągnąć 60 dBA!!! Pasek punktowy.

Zawsze bierz katalogi producentów i bierz ich nieważone wartości dB – i wierz im – i to właśnie otrzymujesz! : Mrgreen: : Chichot:




Cześć Obamot!


Wygląda na to, że próbujesz wypełnić pustkę pozostawioną przez Dédé!!!
:zaszokować:


Rozmawialiśmy już razem o dźwięku i wydaje mi się, że powinieneś umieć odróżnić jeden materiał od kilku połączonych ze sobą materiałów, w naszych konstrukcjach oprócz przestrzeni powietrznych i wykończeniowych istnieje kilka warstw strukturalnych, które pochłaniają przy różnych częstotliwościach wewnątrz z gipsu, który dobrze pochłania niskie częstotliwości, podczas gdy inne materiały lepiej pochłaniają wysokie i średnie częstotliwości, jeśli dodamy cegłę lub kamień na zewnątrz, przykro mi, że cię rozczaruję, ale nie ma zbyt wiele dźwięku!


Proszę, nie przypominaj mi tak jak zwykle, ponieważ jak zwykle nie odpowiem, aby nie tworzyć więcej off topic, biorąc pod uwagę, że jest ich teraz o wiele za dużo!
: Chichot:


Dla psów dobrze przystosowuje się do zimna, jak wiele innych zwierząt, ich sierść rośnie i linieją na wiosnę!

Hodujemy dobrze poza lamami i strusiami w Quebecu!!!
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 23/11/12, 09:35

Wszystko to wiem i ze wszystkim się zgadzam. Nie zapominaj też, że aglomeraty do pudełek z odgrodami są wyjątkowe i że wykonujemy również głośniki akustyczne z ..betonu! Zgadnij dlaczego? : Chichot:

I to wciąż nie ty będziesz mnie zbytnio wspierał, kiedy ja chwaliłem się audiofilskimi zaletami Technicsa sp-1200 MKII, kiedy ty opowiadałeś mi o Dynavectorach, z których część ma duży, solidny szklany talerz prawie 2 cale, żeby było jak najmniej wibracji... : Mrgreen: : Chichot:

Ale powiedzieć, że drewno zatrzymuje się na 60 dB, zapominając (jak zwykle) o tym, że jest wyważone… nie (znam ptaka…).

Jeśli tak, Zgadnij dlaczego wracam do podstaw? : Mrgreen: : Chichot: rozumiemy się nawzajem..?
Ostatnio edytowane przez Obamot 23 / 11 / 12, 09: 49, 1 edytowany raz.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 23/11/12, 09:47

Obamot napisał:Wszystko to wiem i ze wszystkim się zgadzam. Nie zapominaj też, że aglomeraty do pudełek z odgrodami są wyjątkowe i że wykonujemy również głośniki akustyczne z ..betonu! Zgadnij dlaczego? : Chichot:

Ale powiedzieć, że drewno zatrzymuje się na 60 dB, zapominając (jak zwykle) o tym, że jest wyważone… nie (znam ptaka…).

Jeśli tak, Zgadnij dlaczego wracam do podstaw? : Mrgreen: : Chichot: rozumiemy się nawzajem..?



Mały drań!

Sprawiamy również, że Formuła 1 jest bardzo lekka i sztywniejsza niż stal!


Istnieją również wysokiej klasy lekkie głośniki akustyczne, których nie można zazdrościć starym menhirom, które potrzebowały dźwigu, aby je przenieść!
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 23/11/12, 09:52

Dokładnie! Masz to... : Chichot:

Zostawiam cię, abyś w pokoju wychował swoje lamy i strusie, Mistrzu Yoda! : Chichot: : Mrgreen:

PS: znajdź mi JBL-y z najwyższej półki”światło“, które mają klatkę piersiową i które dobrze „klepią”, żeby zobaczyć…!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 23/11/12, 10:00

Obamot napisał:Dokładnie! Masz to... : Chichot:

Zostawiam cię, abyś w pokoju wychował swoje lamy i strusie, Mistrzu Yoda! : Chichot: : Mrgreen:

PS: znajdź mi JBL-y z najwyższej półki”światło“, które mają klatkę piersiową i które dobrze „klepią”, żeby zobaczyć…!


A roteux (hot dogi)?Obraz
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/11/12, 11:07

Obamot napisał:[...]
Ale powiedzenie, że drewno zatrzymuje 60 dB [...]
:zaszokować: Jakbym to powiedział... Roll:

Biedny Obamot...

Zobowiązany do modyfikacji cytatów, co za smutek! :(
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 27/11/12, 11:17

Ach tak… Czy wata celulozowa nie byłaby „drewnopochodne », zdaniem Laubera ...[u]>[/u] szum!
Drwal napisał:Jeśli dobrze pamiętam, A dach z waty jak ten powoduje tłumienie dźwięków 55 do 60 dB.

https://www.econologie.com/forums/post245384.html#245384

: Chichot: : Mrgreen:

A więc jeśli Bucheron mówi w dB, to jeszcze gorzej, bo to oznacza przyznanie się do chęci oszukania opinii publicznej (co nie ma znaczenia, właśnie tego typu wprowadzająca w błąd reklama niektórych producentów — którzy chcą sprzedawać izolatory termiczne jako izolatory akustyczne, kiedy to tylko korektory akustyczne — dokładnie tego typu produkty, które sprzedaje Bucheron, jak przypuszczam…).

Tak więc w obu przypadkach Lumberjack traci świetną okazję, by się zamknąć.

Z drugiej strony – a szkoda – nie uczestniczy zbytnio w ekskluzywnych obszarach izolacji termicznej (w ścisłym znaczeniu), w których przoduje. Roll:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116